Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Богдана
Доброго дня, я маю пільги дитини позбавленої батьківського піклування. Поступила на магістратуру на контракт, перевели на бюджет. Чи повинна я платити за контракт якщо я маю пільги, але з 24 жовтня мене перевели на бюджет?
Ірина
Добрий вечір,підскажіть будь ласка ,що за наказ? № 1224 від 28 жовтня 2022 року Про затвердження Порядку переведення на навчання за державним замовленням окремих категорій здобувачів фахової передвищої, вищої освіти, які зараховані до закладів фахової передвищої, вищої освіти до 2021 року включно на місця, що фінансуються за кошти фізичних та/або юридичних осіб
Галина
Для Ірина: Може постанова, а не наказ? https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennya-poryadku-perevedennya-na-navchannya-za-derzhavnim-s1224-281022
Коментувати
Юлія
Добрий день. З 1 жовтня 2022 року була переведена на вакантне бюджетне місце,провчилась місяць і тут телефонують,що у зв’язку із ситуацією в країні в мене забирають це державне місце.Чи мають вони на це право?У мене немає ніякої академічної заборгованості та підстав для переведення назад .
Галина
Для Юлія: вимагайте нормативні документи (постанови, накази МОН) на підставі яких Ви: 1. переведені на бюджет (може вже це перевдення було незаконним, тому МОН і відібрало це місце), 2. переведені назад на контракт.
Коментувати
Oliver_esper
Доброго дня. Я студент медичного університету. Також я являюсь ВПО. Мій університет відкликав моє прохання про переведення на бюджетну форму навчання через академічно заборгованість, а саме нескладання КРОК 1. Не складання КРОК 1 не є академічною заборгованістью. Що я можу зробити як студент права якого на переведення з контрактої форми навчання на бюджетну порушені?
Галина
Для Oliver_esper: нічого не можете зробити. КРОК є Єдиним державним кваліфікаційним іспитом для отримання медичної спеціальності. А отже, не скланий державний іспит є академічною заборгованістю. Можете продовжити навчання на контракті, якщо Вам дозволяють це з нескланим КРОК
Коментувати
Юля
Доброго дня Я дитина Учасника Бойових Дій. Батько військовий, посвідчення УБД з 2014 року.У вересні 2022 року поступила на перший курс в університет на контракт. Чи маю я право перевестися на бюджет згідно ПОСТАНОВИ КМУ від 08 жовтня 2022 р. № 1137 Про затвердження Порядку зарахування деяких категорій вступників у 2022 році
Галина
Для Юля: Ви прочитали постанову? там йдеться лише про ВПО. Жодних інших категорій в ній немає. То яке відношення до неї має дитина УБД? Дітей УБД і так переводили на вакантні бюджетні місця. Якщо цих місць немає, то куди ж Вас переведуть. Ви ж самі обрали вступати на контракт, отже маєте можливість його сплачувати. Ті, хто не можуть цього робити. не йдуть на контракт
Геннадій
Тобто, як я зрозумів, якщо грошей нема сплачувати контракт ти далі не навчається. А якщо у тебе гроші є, то сплачується контракт. А коли знайшов гроші на контракт забудь про те, що тебе переведуть на бюджет, хоч ти дитина учасника бойових дій чи інваліда війни. Так? Я інвалід війни 2 гр., афганець і зараз на фронті з 24 лютого захищаю народ України та освітян в тому числі, батько трьох дітей. Скільки не звертався до ціх самих кабінетних про пільги та можливість навчатися моїм дітям на бюджеті, ніхто й пальцем не пошевельнув. Першого вивчив на контрактній основі. Він магістр права. Другий, також коледж, бакалаврат і зараз магістратура, все контракт. І донька, яка зараз навчається в коледжі на другому курсі, де з 18 місць 9 бюджетних і 9 контрактних, а пл рейтингу успішності вона на 3-4 місці серед всіх. Воно було так з самого початку і так воно і держиться. На бюджеті чомусь як правило ті, що не хочуть вчитися. Поясніть. Чому? Тому я не поважаю вас освітян.
Галина
Для Геннадій: за пільгою можете навчатись Ви. УБД вступають за квотою 1. А Ваші діти мають право навчатись на бюджеті відповідно до своїх знань та здібностей, а не прикриватись Вами.
Коментувати
Катя
На яких умовах переводяться студенти з контракту на бюджет під час навчання,без пільг?
Галина
Для Катя: 1. наявність вакантних бюджетних місць. 2. відсутність претендентів на це місце пільговиків-контрактників. 3. результати навчання.
Єлизавета
А якщо всі пункти сходяться яким чином можна перевистися(куди звертатися чи писати заяву)
Коментувати
Юлія
Доброго вечора Я дитина Учасника Бойових Дій. У вересні 2022 року поступила на перший курс в університет на контракт. Чи маю я право перевестися на бюджет згідно ПОСТАНОВИ КМУ від 08 жовтня 2022 р. № 1137 Про затвердження Порядку зарахування деяких категорій вступників у 2022 році
Олександр
Добрий день. У цьому році я вступив на бюджет за спеціальністю 121 на основі молодшого спеціаліста, після коледжу спеціальність 113. Після місяця занять, повідомили, що у зарахуванні на бюджет немає підстав, бо вступив не за своєю спеціальністю. Тому або на контракт, або відрахування. Доречі, таких випадків цього року 300 осіб. Чи є якісь підстави залишитися на бюджетній формі навчання?
Леся
Добрий день! 1 курс провчилася на бюджеті в одну університеті, але забрала документи і перевступила знову на 1 курс в інший унівкрситет уже на контракт. Зараз навчаюся на 2 курсі. Якщо мене переведуть на бюджет, то потрібно відшкодовувати кошти?
Світлана
Студентка, третій курс, перші два роки вчилася на комерційній основі. Тепер звільнилося бюджетне місце. У неї найвищий бал. Чи може вона претендувати на бюджетне місце, якщо вона уже була зарахована два роки на бюджет на іншому факультеті, провчилася там паралельно один семестр і забрала документи?
Андрей
Для Світлана: Компенсировать оплату обучения там, где недоучилась - и можно претендовать на перевод с контрактного места на бюджетное. Вот только стоимость компенсации одного бюджетного семестра может быть равна или чуть меньше, чем стоимость 3-го и 4-го курсов вместе взятых.
Коментувати
Юлия
Добрый день, может ли быть ещё перевод на бюджетные места,если места ещё есть ,а приказа на 21.09 нет?
Світлана
Чи може студент який навчвався перший рік на комерційній основі перевестися на бюджет на другому курсі в університеті? Із всіх студентів , які навчаються на комерційній основі він має найвищий бал. На бюджеті звільнилися 3 місця. В деканаті нічого не відповідають, мов чекайте . І сьогодні дізналися , що вже є студентка, яка закінчила коледж і вступила на одне із вільних місць на бюджет з набагато меншим балом не маючи пільг. Заяву про те , щоб перевели з комерції на бюджет писали в деканаті 16 вересня. Студент з багатодітної родини та не 5 , а 3 дітей.
Галина
Для Світлана: Студентка вступила тому, що був оголошений набір на бюджет на основі диплому молодшого спеціаліста. Вона поступила цілком законно. Але Ви говорите про 3 мисця, а студентка одна, то або ще мають прийти 2 таких самих або якщо не прийдуть, то на ці місця можуть перевести контрактниківю Тому й сказали чекати.
Коментувати
Богдан
Вступю на другу вищу на Магістратуру по диплому Магістра. Місця є лише бюджетні, але я вже закінчував Магістратуру по бюджету. Чи можу я претендувати на місце контрактне якщо по балам фахового екзамену проходжу?
Галина
Для Богдан: цікаво подивитись на таку освітню пропозицію. Може дасте посилання? Там точно обсяг державного замовлення співпадає з ліцензійним обсягом?
Богдан
НАУ ФККПІ 121 спеціальність. Знайшов таку страничку https://fccpi.nau.edu.ua/2022/08/20/licenzia_2022/ і таку: https://fccpi.nau.edu.ua/2022/08/23/max_obsyagy_dz_2022/ Для бакалаврів наче 23/23 бюджет. На магістратурі мені що на екзамені, що в приймальній комісії відповіли що 25 місць і всі бюджетні, контрактних нема. Це на очне
Галина
Для Богдан: Ви даєте посилання на ліцензійний обсяг вишу. Ліцензійний говорить лише про те, скільки вони можуть навчати. І затверджується він на акредитації спеціальності. А бюжетні місця змінюються щороку. Треба дивитись на ЄДБО, ось знайшла: https://vstup.edbo.gov.ua/offer/994238/. тут дійсно 25 ліцензійний і 25 бюджет. Дуже цікавий списочок. Бо є людина (Коваленко І. І.), яка має значно вищий бал за рекомендованих, заяву подавала на бюджет, і навіть документи здала. Прямо цікаво стало
Коментувати
Юля
Добрий день. Звільнилось вакантне бюджетне місце по балах проходимо,але бухгалтерія написала у заяві подання,що оплата за вересень відсутня,хоть все проплачено,чек у документи вложили.Чи є це запорукою переводу?
Галина
Для Юля: ні. Якраз краще коли немає проплати, бо інакше вишу треба повертати гроші
Коментувати
Світлана
Син вступив на бюджет на 1-й курс. Сходив на зустріч з викладачами, йому дуже не сподобалось. Чи може він перевестись на 1 курс на цю ж спеціальність на бюджет тільки в інший університет?
Критик
Для Світлана: ні
Світлана
Для Критик: А на контракт?
Галина
Для Світлана: він просто може забрати документи, і віднести в інший на контракт, якщо приймуть.
Коментувати
Галина Стефанівна
Доброго дня.Чи може бути переведена на бюджет дитина учасника АТО/ бойових дій, якщо вона перша в рейтингу по обраній спеціальності і при цьому ніхто не пройшов на бюджет крім квоти, чи може ВУЗ отримати тепер бюджетне місце до 19.09 ?
Якось так
Для Галина Стефанівна: переводять на вакантні (вільні) бюджетні місця. Бюджетні місця стають вакантними, якщо абітурієнти, які отримали рекомендацію на зарахування на бюджет не принесли оригінали документів або відрахувалися впродовж навчання. Якщо Ви вважаєте ввакантними місцями різницю між зазначеним максимальним обсягом державного замовлення і кількістю абітурієнтів, які зараховані на бюджет, то це не так.
Якось так
Для Галина Стефанівна: І ще уточню. Переводять на вільні (якщо вони є) бюджетні місця з контрактних місць. Тобто студентів, які вже зараховані на контракт. Бо з Вашого допису не зовсім зрозуміло чи вже зарахована дитина на контракт.
Коментувати
Катя
Чи мають право на вакантні бюджетні місця особи,яким рекомендували бюджетне місце за іншою спеціальністю і пріоритетом?
Галина
Для Катя: ні. вони відмовились від бюджетного місця наданого їм. отже тепер лише контракт
Коментувати
Людмила
Добрий ранок.Скажіть чи переводять , у Вищих навчальних закладах України, з контракту на бюджет в взимку?Після сесії.В наявності місце вільне бюджету е.І в Верисні поки йде розгляд ,на перевод з контракту, на бюджет.Дякую .
Галина
Для Людмила: після сесії звісно є. Але для цього треба аби місце звільнилось (когось відрахували). Якщо Ви про місце, яке є при вступі: на яке не подали документи, то якщо на нього не переведуть пільговика, то воно згорить, а не залишиться до сесії.
Коментувати
Марина
Добрий день. Припустимо, що я вступаю на контракт, але звільнилися державні місця. Чи можу я бути переведена на бюджет? Чи так і залишусь на контракті?
данил
Добрий день. У мене є місце на бюджет, але я хочу вступати на контракт на іншу спеціальність (там було вказано бюджет/контракт). Що мені треба робити? як відмовитись від бюджетного місця ?
Діана
Для данил: наскільки я знаю достатньо привезти документи в той університет, в який хочеться вступити на контракт. Бюджетне місце звільниться автоматично
Коментувати