Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Максим
Доброго дня!!! Перехід на контрактну форму навчання, якщо не пройшов на бюджет ,здійснюється автоматично???
Ганна
Для Максим: Добрий день. Заява на бюджет одночасно є й заявою на контракт. Це означає, що для участі в конкурсі на контракт не потрібно подавати заяви на контракт на ті самі спеціальності в тих самих закладах, на які подано заяви на бюджет. (Водночас можна ще подати заяви лише на контракт.)
Коментувати
Невідомий
Добрий день! Я навчався в одному університеті, 1-й курс бюджет і хочу перевестись в інший. Чи можу я вступити в інший ВНЗ на 2 курс на ту ж спеціальність, за якою навчався, на бюджетну форму ?Чи краще зразу на контракт?
Галина
Для Невідомий: так Ви хочете перевестись чи вступити? Вступити на 2й курс неможливо, якщо Ви не вступаєте за дипломом молодшого спеціаліста або фахового молодшого спеціаліста. Якщо Ви хочете перевестись, зо переведення зазвичай відбувається лише на контракт
Коментувати
Альона
Добрий день. Закінчую перший курс на контрактній формі у моїй групі є студентки на бюджетній формі які не закрили навчальний рік. Я перша в рейтингу та в мене відмінні оцінки чи можливо у такому випадку переведення мене на бюджет на їх місце?
Галина
Для Альона: Ви де навчаєтесь в університеті чи коледжі? Нажаль зараз вільні державні місця передаються лише пільговикам. Хіба що Ви навчаєтесь на спеціальності, якій державою надається олсоблива підтримка. За регіональним замовленням (коледжі) простіше, шанс перейти на бюджет є. Але можете спробувати подати заяву. За це ніхто не поб’є. відмовлять, то відмовлять. А якщо не подасте заяву, то точно не матимете шансу
Аня
Скажіть будь ласка, де оформляється ця заява? Наскільки я знаю тепер усе через систему ЄДБО. Де мені знайти цю заяву на заповнення?
Коментувати
Валентина
Доброго дня, дитина УБД провчилась 1 курс на платній основі , обіцяли , що переведуть на бюджет.Ще досі чекаємо , кажуть невиділено місць . Чи взагалі буде переведення чи вже недочекаємось ?
Ганна
Для Валентина: Добрий день. Це справді залежить від того, чи з’являться вакантні бюджетні місця.
Коментувати
Данієл
Добрий день. Скажіть будь ласка, чи можливо перевестись на державну форму навчання зараз ? Наразі закінчив 3й курс коледжу по спеціальності 122 денної форми навчання на контракт (поступив на 2й курс). Також вакантні місця на державну форму навчання є, взагалом 9 місць. Якщо можливо, які документи потрібні для переходу ?
Ганна
Для Данієл: Добрий день. Про те, як має відбуватися переведення з контракту на вакантні бюджетні місця в коледжі, йдеться в розділі ХІІ Порядку прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2023 році.
Коментувати
Вікторія
Доброго дня. Підскажіть, будь ласка, коли потрібно подавати документи про квоту: під час подачі заяв до університетів і до оприлюднення ними результатів вступу, чи після того, як абітурієнт буде зарахований на контракт?
Ганна
Для Вікторія: Добрий день. Якщо є право на вступ за квотою, обов’язково надати документи приймальній комісії до подачі першої заяви на вступ (або заяви на співбесіду, якщо є право на вступ за результатами співбесіди).
Вікторія
Дякую за відповідь!
Коментувати
Оксана
Доброго дня. Скажіть будь ласка чи має право дитина пів-сирота на вступ на бюджету форму навчання.
Ганна
Для Оксана: Добрий день. Права на спеціальні умови участі у вступній кампанії немає (якщо немає додаткових обставин, що зумовлюють його наявність). Але є багато спеціальностей з невисоким прохідним балом на бюджет. Зокрема це спеціальності з особливою підтримкою, яких понад 60 (у різних галузях знань). До того ж якщо вступати на такі спеціальності з пріоритетом 1 чи 2, бал НМТ вступника домножують на 1,02. А якщо вступати до закладів на сході чи півдні, бал НМТ домножать на 1,04 чи 1,07 (залежно від регіону). Тобто якщо вступ відбувається на спеціальність з особливою підтримкою до закладів східних і південних регіонів, бал НМТ може бути домножено на 1,0608 чи 1,0914, тож конкурсний бал буде відчутно більшим, ніж бал НМТ. Бали вступників минулого року є на сайтах vstup2022.edbo.gov.ua і abit-poisk.org.ua. Водночас розглядати можна не лише університети, а й коледжі (у разі вступу до них за НМТ середній бал з трьох предметів домножують на 1,25, і можна вступати також за співбесідою).
Оксана
Скажіть будь ласка які додаткові обставини Ви маєте на увазі?
Галина
Для Оксана: якщо це не дитина загиблого на війні військовослужбовця
Коментувати
Ольга
Доброго вечора. Скажіть, будь ласка, чи може студент державної форми навчання по спеціальності 126 перевестися із очного відділення ВУЗу з однієї області на аналогічну спеціальність іншого ВУЗу в іншій області України? Чи втратиться при цьому можливість навчатися на державній формі навчання, якщо у студента діє пільга (5 і більше дітей у сім’ї до 18 років)? Зараз закінчений 1 курс навчання без заборгованостей на доброму рівні. Якщо це можливо, то які терміни й вимоги відповідно до законодавства України? Чи залежить це від конкретних університетів та безпосередньо від людського чинника? Куди можна звернутися за більш детальною інформацією? Дякую.
Галина
Для Ольга: переводять зазвичай на контрактну форму, бо вільні бюджетні місця (якщо вони з’являються в результаті відрахувань бюджетників) передають пільговикам, яких наразі дуже багато (і багатодітність не перша в цій черзі), наразі мало не кожен другий як не дитина загиблого, то дитина убд або впо. Виключення буває в непопулярних, але потрібних державі спеціальностях, і комп’ютерні спеціальності до таких не належать (от якби це були металургія або будівництво). А взагалі переведення з вишу у виш відбувається за згоди обох вишів. Тому, перш за все уточніть у виші куди хочете переводитись чи можна до них перевестись, чи є в них місця ліцензійного обсягу.
Коментувати
Ганна
Доброго дня. Скажіть, будь ласка, якщо батько на війні в бойовій частині, а син студент 2 го курсу платної форми навчання. Чи можна перевести на бюджет ?
Вікторія
Доброго дня, якщо у студента є одна трійка, він може залишатися на бюджетному місці?
Анастасія
доброго вечора, підскажіть, будь-ласка стосовно переведення на бюджетне місце вступника 2022 з квотою 2 (зареєстроване місце проживання - прифронтова територія м. Миколаїв). зарахували на контракт з можливістю подальшого переведення на бюджетне місце, в лютому повідомили про відмову в переведенні, мотивуючи відсутінстю місць та закінченням вступної кампанії 2022, при цьому жодних документів не надали, чи законні дії ВНЗ? Де можна знайти протоколи засідань конкурсних комісій? Дякую
Оксана
Доброго дня. Підкажіть, будь-ласка стосовно переведення на бюджетне місце вступника 2022р. з категорією пільги 114. В Протоколах засідань конкурсних комісій 1-6 його немає. Хоча документи про підтвердження пільги подавали в приймальну комісію ВНЗ ще в серпні. Звертались в деканат - сказали що подали його в списки на переведення. Куди мені звертатись щоб вияснити чи є він у списках і чому не переводять? Дякую.
Неля
Добрий день, скажіть будьласка, мій син військовослужбовця а також ВПО як нам дізнатись що нас перевели на бютжет
Валерія
Доброго вечора. Скажіть будь ласка, що робити та кому скаржитися, якщо вуз не переводить студента з контракту на буджет, порушуючи рішення про Порядок переведення на навчання за кошти державного бюджету окремих категорій здобувачів фахової передвищої, вищої освіти, які були зараховані на навчання до 2021 року включно на місця, що фінансуються за кошти фізичних або юридичних осіб (категорія 4), проживає та навчається у місті Харків?
Денис
Добрий день, чи можна коли отримав з недиференційованого заліку другу відомість, перевестись у другому семестрі на вільне місце на державне чи ні?
Галина
Для Денис: Що означає "отримав другу відомість"? Ви завалили залік, і потрапили на перескладання? Ні не можете.
Коментувати
Ізюмська Оксана Миколаївна
Доброго вечора!Якщо мій син підпадає під категорію 109, був у списках студентів,що підлягають переводу ,написав заяву ,скинув скан копії документів та у зв’язку з некомпетентними діями та халатаним відношенням керівництва університету не подав витяг з ЕДРБО до 18.11 ,,тепер не має права не переводу?Чи є можливість ще відправити документи?
Candy
Добрий вечір, декілька питань. 1. Наскільки я зрозумів з постанови Про переведення на бюджетні місця студентів вступивших до 2021 року, у 4 категорію підпадають усі студенти, які мають прописку на окупованих територіях, і не важливо де вони зараз та чи є в них впо. Наприклад, я виїхав в Україну та впо не оформив. 2.Але через те що вуз коректно непроінфомував мене, я пропустив строк подачі переведення, я можу щось з цим зробити?
Candy
Для Candy: Забув додати, чому така думка стосовно 4 категорії. У постанові вказано, що до уваги приймається місце реєстраціїї станом до 24 лютого
Світлана
Добрий день. Поясніть, будь ласка, чи можна використати бюджетне місце 1 курсу на 2. Минулого року вступала і пройшла на контракт. Провчилася рік на спеціальності 072. Цього року проходжу на бюджет на цю спеціальність.
Коментувати
Юлія
Добрий вечір,у жовтні була переведена на вакантне бюджетне місце,провчилась місяць і переводять назад на контракт.Сказали,що прийшло розпорядження з МОН віддати його пільговику. Постанови,наказу,або такого розпорядження вони мені показати не можуть.Чи правда,що таке розпорядження було по всі ВНЗ України? Та,що мені робити?
Якось так
Для Юлія: у Вас є наказ чи витяг з наказу про переведення на бюджет? Яка там дата стоїть? Це важливо з огляду на те, що постанова КМУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1224-2022-%D0%BF#Text набрала чинності з 3.11.2022 року. Тобто, якщо Вас переведено до цієї дати, то "забрати" у Вас бюджетне місце з підстав виходу цієї постанови, у законний спосіб неможливо. Бо в КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ є Стаття 58. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Це якщо ми говоримо про цих пільговиків.
Коментувати
Свєта
Доброго дня скажіть будь ласка ми пройшли на контракт але почалось навчання і нас перевели на бюджет за який термін і чи повертають гроші за контракт і за який термін
Ольга
Доброго дня. Мій син подав документи на переведення на бюджет, але написали, щоб перевестися на бюджет треба заплатити за три місяця навчання, включно по листопад. Який же це тоді бюджет, якщо ми ВПО та отримуємо тільки допомогу.
Галина
Для Ольга: тобто "надав документи"? Він наразі не є переведеним. А, якщо не оплатив навчання, то і не є офіційно студентом-контрактником, отже не може бути переведеним. Перевести можна лише зарахованого на навчання за контрактом. Для зарахування необхідно оплатити. Якщо Ви не взмозі оплачувати, то навіщо подавали документи на контракт?
Коментувати