Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сонечко
Постраждалі від Чорнобильської катастрофи,це тобто їх внуки ,правнуки? Просто сироти мають здавати та напів сироти.Цікаве у нас законодавство.
Галина
Для Сонечко: ЗНО для ДПА здають всі (і чорнобильці також) крім інвалідів, які за висновками комісії не можуть здавати ЗНО. А Чорнобильці вступають за співбесідою лише ті хто випустились в цьому році і вчились на відмінно. Не відмінники вступають на загальних підставах.
Коментувати
Vano
Походу в цій країні 73 відсотки інвалідів,або з особливими потребами:) Даєш всім буджет і квоту 1 І супсидію! І безкоштовне харчування! І відміну зно бо діти потіють! І ще щось на шару,хоч маленьке. Амінь
DR
Для Vano: 100% люто підтримую!
Дмитрий
при пете 5 лет нормально было, а сейчас льготы неправильные стали
Коментувати
Наталія
Добрий день. Чи має право дитина-інвалід з народження ДЦП і без батька на безкоштовне навчання?
Галина
Для Наталія: 1. Що значить чи має право? Право має будь хто. Але на конкурсній основі. 2. інваліди, які неспроможні відвідувати навчальний заклад мають право на вступ за співбесідою. Також, як інвалід він може вступати за результатами вступних іспитів і відповідно за квотою 1 (10% від максимального обсягу держзамовлення). Якщо він дитина-сирота - так само за квотою 1. Якщо не сирота, а просто "без батька", то це ніяк не рахується. У нас півкраїни без одного з батьків.
Коментувати
Ольга
добрий день, у мене дитина інвалід,чи можу я вступити до закладу вищої освіти лише за підсумками співбесіди, у мене вже є освіта молодшого спеціаліста
123
Для Ольга: А до чого тут Ваша дитина? Пільги надаються особисто інваліду, а не його родичам. Ви маєте вступати за фаховим іспитом (якщо на туж спеціальність)
Коментувати
Віктор
Добрий вечер. Чи має повідомити ВУЗ мою дитину - учасника АТО чому її не було переведено на державне замовлення? Заяву написано ще в серпні місяці. Перерозподіл місць Київ (Міносвіти) вже давно надали, але ВУЗ не повідомив ніякого результату. Чи можу я вимагати від Вуза відповідь, як проходив розподіл бюджетних місць???
ммм
Для Віктор: вам або на форум тут на сайті, або на фейсбук у групу Батьки СОС.
Коментувати
Олександра
Доброго вечора.Чи мають квоту( і яку квоту) діти.батько яких учасник бойових дій?Він інвалід війни ІІ групи.Як дізнатись які вузи конкретно приймають з пільгами?У мене двоє дітей,які будуть складати ЗНО в 2020 р. Дякую.
Hala
Для Олександра: всі виші приймають з пільгами однаково. Але у Ваших дітей пільг немає. За квотою 1 може вступити на навчання батько Ваших дітей (учасник бойових дій). Пільга не передається дітям, батькам та іншим членам родини.
Коментувати
Назарій
Добрий вечір. Я студент першого курсу юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка державної форми навчання. На другий курс хочу перевестись на факультет міжнародних відносин (293 міжнародне право) цього ж університету. Я інвалід з дитинства (третьої групи). В університеті неодноразово наголошували, що переведення можливе тільки на платну форму навчання. Також сказали, що я, як інвалід, матиму право написати лист до Міністерства освіти з проханням виділення для мене додатково державного місця. Пояснили, що відповідь може бути як позитивною, так і негативною. Скажіть, будь ласка, яка ймовірність виділення додатково державного місця у цьому випадку? Чи є реальні шанси отримати це місце та від чого це залежить? Дякую!
Галина
Для Назарій: Ніхто Вам про таке не відповість. Відповідь на дане питання може дати лише МОН. Загалом 293 не відноситься до переліку спеціальностей, які мають особливу державну підтримку. Державі дуже мало потрібно даних спеціалістів (для них майже немає роботи), тому навряд чи Вам дадуть додаткове місце за даною спеціальністю.
Коментувати
Анна
Я дитина учасника АТО Чи можна мені вступить у вищий навчальний заклад з 9 класу і без зно Спасибо...
Галина
Для Анна: Що означає вступити до "вищого навчального закладу з 9 класу"? Після 9 класу вступають до коледжів на базі базової середньої освіти. ЗНО здають після 11 класу або 2 курсу коледжу чи ПТУ. Якщо ЗНО не здасте, то відрахують. у дітей учасників АТО пільг при вступі немає. Лише в самих учасників.
Коментувати
Анна
А можна вступити в вищий навчальний заклад з 9 класу Скажіть будь ласка Чи можна вступить без зно...
Л
Але говорять про вільні місця держзамовлень.а вони були тому що багато відмовилось від пріорітетних і пішли на контракт.
Галина
Для Л: так на вільні місця переводили пільговиків за конкурсом (в тому числі і дітей УБД). Якщо вищий бал мав пільговик іншої категорії, то саме його і переводили. Окрім того на багато які спеціальності, де багато державних місць пільговики просто не подають заяви. В мене син навчається на хіміка технолога, бюджетних місцт вишу було виділено 184, документи подали 173. Нікого з контракту на вільні 11 місць не перевели бо не було контрактників-пільговиків.
Коментувати
Л
Чому ніби надаються державою пільги для дітей убд при вступі у вузи ,а реально іх немає.Для чого обманюють людей? Може багато убд розраховують на те,що хоча б діти зможуть отримати безкоштовно освіту. А виходить як завжди говорять одне,а роблять інше.Сором для європейськоі держави.
Галина
Для Л: для дітей не надаються пільги при вступі. Читайте уважно. Пільги надаються самим УБД!
Коментувати
Марія
Доброго дня,навчаюся я на денній формі навчання ,контракт,я з багатодітної сім’ї подала на малозабезпеченість,чи можете ви мені сказати коли і за який приблизно період часу мене повідомлять,і розглянуть справу на державне ,і чи може бути що я тепер оплатила вже за 1 семестр навчання,а на 2 семестрі мене можуть перевести на державне
777
Для Марія: якщо після 1-ї сесії когось з бюджетників відрахують і вивільняться бюджетні місця, то можете конкурувати за них з іншими контрактниуами-пільговиками (якщо в сім’ї більше 5 дітей в іншому випадку Ви не пільговик і тоді, якщо не буде перетендентів пільговиків, а Ви будете найкрвщою з контрактників, то також зможете бути переведені на бюджет). Щодо малозабезпеченості, то це дурня: малозабезпечені на контракт не вступають, їм хоч би наїжу вистачило
Коментувати
Микола
Я вступив у вуз подав документи як дитина убд сказали спочатку на контракт ,а пізніше будуть розприділяти пільгові місця.казали що мон буде засідати у вересні.але досі ніяких результатів.чому так
Галина
Для Микола: Де це Ви бачили інформацію про засідання МОН у вересні? В умовах вступу немає жодної інформації про виділення якихось додаткових бюджетних місць у вересні.
Слепой Поводырь
Для Галина: Вы ошибаетесь, перечитайте раздел 12 условий. "..У разі відсутності достатньої кількості місць для переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення осіб, зазначених в абзаці третьому пункту 3 цього розділу, заклад вищої освіти надсилає державному (регіональному) замовнику запит на виділення додаткових місць державного замовлення за рахунок повернутих. Рішення щодо використання цих місць приймає конкурсна комісія державного (регіонального) замовника."
Слепой Поводырь
Для Микола: вы заплатили за один месяц обучения, правильно?
Коментувати
Микола
Доброго дня а коли будуть розприділяти пільгові місця для дітей убд.досі нема результатів.кажуть чекайте.А вже 12 вересня.
Галина
Для Микола: тобто? Ви зараз про вступ куди? вступна кампанія закінчилась. вакантні місця розподілили між вступниками пільговик категорій до 9 серпня. Тепер після результатів сесії. Чи Ви про щось інше?
Микола
Я вступив у вуз сказали на контракт ,а пізніше будуть розприділяти пільгові місця.казали що мон буде засідати у вересні.але досі ніяких результатів.
Галина
Для Микола: Так і я про це. до 31.07 подавали на бюджет. 1.08 стало відомо скільки вакантних місць залишилось і до 6 серпня приймали документи на контракт в тих хто мав пільги, а 9.08 був наказ про переведення з контракту на вакантні місця бюджету. Але все це було ще в СЕРПНІ!
Коментувати
Діма
Чому учасникам ато не надали пільгові місця у вишах. Коли я вступив до вишу я йшов на пільгове міце як учасник бойових дій, а нещодавно перезвонили і сказали що МО не надало пільгові місця... Яка тому причина.
Галина
Для Діма: Я вибачаюсь, А куди Ви вступали? Просто вступна кампанія вже давно закінчилась. Пільгові місця натаються але відповідно до квоти: 10% від максимальної кількості бюджетних місць. Тобто, якщо 1 пільгове місце, а претендентів 3, то пройде лише 1 з кращими балами. Можете дати ссилку на рейтинговий список, аби зрозуміти?
Коментувати
Соня
Доброго дня) скажіть будь ласка, якщо я здавала в цьому році знов і поступила на державне тільки в коледж чи зможу я наступного Року здавати знов і піти вчитися і університет( покинути коледж?)
Юлия
А діти з інвалідністю до 18 років, які спроможні відвідувати навчальні заклади? Вони КВОТу мають?
Юля
Коли мають бути результати тих хто має право на переведення як дитина ато, бо таки досі в приймальній кажуть що немає результатів ще і я ще досі незнаю чи платити за навчання чи мене можливо переведуть на бюджет, що взагалі в такому випадку робити? Контракт підписаний документи і все здала, тільки незнаю чи платити чи ще чекати так як результатів ще немає?
Наталія
Для Юля: в мене така ж ситуація, мене вже зараховано на контракт. але контракт я ще не підписувала чикаю можливо ще переведуть на бюджетне місце
Л
Така ж ситуація.кому шо відомо.?
Наталія
Нічого не відомо. У нас сказали що сьогодні повинна бути якась інформація. Хоча повинна була бути ще 9.08. І тихо. Ніде ніякої інформації.
Коментувати
Andrii
Доброго дня. Цікавить таке запитання, чи мають Учасники бойових дій Право на зарахування поза основним конкурсом?
Dasha
Доброго дня. Чи мають право посиляти в гуртожиток коледжу дитину - інваліда з порушенням опорно-рухового апарату проживати на 5-тий поверх? І чи маю право на пільги проживання в гуртожитку?
Галина
Для Dasha: А з якого поверху починаються житлові кімнати? і чи є в гуртожитку ліфт? зазвичай, в гуртожитках на І поверсі житлових кімнат немає. А, якщо ліфт є, то на 2-му поверсі він не спиняється. А далі вже не має значення 3 чи 5, якщо ліфтом. Окрім того може бути, що різні поверхи закріплені за різними факультетами і факультет не може давати направлення в кімнати, які закріплені за іншим факультетом. Але на практиці все це можна вирісити після поселення з комендантом. Обмінятись з кимось місцем, або переселитись в кімнату, де є вільне місце.
Dasha
Дякую!
Коментувати