Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Nata Neo
Доброго дня, підскажіть будьласка чи має право дитина яка вступає до ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ на бюджет з достатньою високими балами на першочерговість зарахування якщо вона з багатодітньої та малозабезпеченої родини? Якщо можно більш детально та грунтовно. Дякую за відповідь.
989
Для Nata Neo: першочергово? якщо високі бали, то вступить за рейтингом, а пільг при вступі немає. до вишів приймають в першу чергу розумних, а не бідних.
Якось так
Для Nata Neo: Відповідно до пункту 14 Розділу VIII Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2021 році, діти з багатодітних сімей (п’ять і більше дітей) МОЖУТЬ бути переведені на вакантні місця державного або регіонального замовлення, якщо вони зараховані на контракт і не отримували рекомендацію на місця державного або регіонального замовлення. Проте є ще багато інших пільгових категорій, яких ЗОБОВ’ЯЗАННІ перевести на бюджет, ЯКЩО будуть вакантні бюджетні місця. Деталі можна почитати тут https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1225-20#n15
Коментувати
Елена
Есть ли какие льготы при поселении в общежитие(при поступлении) "детям войны"(2014г )?
989
Для Елена: а є така пільгова категорія? відповідно до якого закону? якщо є то в тому законі й треба подивипись які пільги. Точно є пільги для переселенців
Logic Power
Дети войны в нашей стране только одни - времен ВОВ. А понятия "дети АТО" не существует
Інга
Вони прирівніняні, служба у справах дітей встановлює статус і видає відповідне посвідчення
Коментувати
Ирина
Здравствуйте, подскажите пожалуйста, подавать заявление на бюджет нужно в те ВУЗы, где примерно проходной бал прошлого года совпадает с моим, верно? А если прошлогодний бал выше моего - подавать стоит сразу на контракт? И если я бодала заявление на бюджет, то на контракт туда же подавать уже не нужно?
Влад
Для Ирина: заява на бюджет дійсна і на контакт. Прохідний бал на бюджет встановлюється один по всій Україні. Тільки в топові виші може бути він вищий, так як місць мало, а абітурієнтів з високим балом більше. Тому що ліцензійний обсяг на бюджет закінчується на більш високому балі, ніж в інших. Пріоритетність виставляй від 1 де саме більше хочеш навчатися, до 5 де найменше хочеш навчатися.
Коментувати
Виктория
подскажите пожалуйста на заочное обучение, рещультаты зно долдны быть с проходным баллом?
Влад
Для Виктория: як ви наперед можете знати, який буде прохідний бал? Цього не знає ніхто. Готуйтеся, щоб ЗНО було з найкращими балами
Коментувати
Сабина
Здравствуйте, можно ли вступить на контракт в медицину если математика ниже 150?
Влад
Для Сабина: ні. Якщо це саме спеціальність Медицина. З меншими балами можна на фармацевтику
яся
Хм.. а тепер? дещо ж, здається, змінилось
Коментувати
Олена
Чи потрібно здавати ЗНО якщо вже є вища освіта ? Чи можна здобути другу вищу освіту за скороченим часом?
Ніна
Для Олена: ЗНО складати не треба, якщо Ви не ступаєте на спеціальність Право, Медицина ,Ветеринарна медицина. Ви наприклад маєте вищу освіту (спеціаліст або магістр - не нижче!!!) і зараз можете отримати другу вищу освіту за абсолютно іншою спеціальністю, окрім вище вказаних. Це має назву ПЕРЕХРЕСНИЙ ВСТУП. В університеті, куди будете вступати, скласти треба три екзамени: 1. іноз.мова (не ЗНО!!!!) 2 - фаховий іспит (наприклад вступаєте на економіста, отже складаєте економіку), 3 - додатковий фаховий іспит - найчастіше у формі тесту - це тому що змінюєте спеціальність. Строк навчання буде 1,5 або 2 роки, ніякого скорочення немає. Вам краще вступати в магістратуру. І навчатися будете виключно на контракті. Якщо якийсь університет буде Вас запрошувати і запевнювати, що маєте право вчитися виключно на бакалавра спочатку, - не вірте та тікайте звідтіль. Дзвоніть та звертайтесь тоді в інші виші.
Коментувати
Роман
Доброго дня підкажіть, будь ласка чи правда що випускникам магістратури 081 право потрібно буде здавати зно замість державного екзамену для отримання диплому???
Ніна
Для Роман: Ні, це взагалі неможливо. ЗНО необхідно для вступу, а не для випуску. Щось Ви сплутали
Коментувати
Даша
Добрий день. Підкажіть, будь ласка, чи можна маючи вищу освіту (Бакалавр), потрапити на бюджет на іншу спеціальність в коледж (молодший бакалавр)і?
Галина
Для Даша: Якщо "молодшого бакалавра", то ні (Вам буде не вигідно компенсувати вартість навчання на бакалавра). А якщо "фахового молодшого бакалавра", саме цей рівень зараз восновному дають коледжі, то можете, бо цей рівень відноситься не до вищої, а до передвищої освіти (там відсутні обмеження щодо кількості навчаня на бюджеті)
Коментувати
Оксана
Які правила переведення на бюджетні місця в магістратуру? Чи має дитина учасника бойових дій першочергове право на переведення на вільні бюджетні місця в магістратуру, якщо крім неї пільговиків нема і її рейтиноговий бал відрізняється від прохідного на буджет на 10 балів? Дякую.
Абітурієнт
Коли будуть відомі списки тих хто поступив на бюджет?бо у вівторок взагалі то вже навчання
Марія
Для Абітурієнт: взагалі-то вже давно відомі списки) і бакалаврів і магістрів
Коментувати
Наташа
Підкажіть будь ласка, чи можливе переведення на бюджет в УМСА, спеціальність Стоматологія, 1 курс:: ми знаходимося якраз під лінією бюджету,, пільговиків у рейтингу немає нижче нас. У нас високі бали, закінчили із золотою медаллю. Підкажіть куди потрібно звернутися, чи писати листа в МОН? Невже державі не потрібні розумні студенти?
Віталіна
Для Наташа: місця надані ще 27 серпня, це остаточні списки, ніхто нікуди не посунеться, забудьте про це!
Віталіна
Для Наташа: якщо когось виженуть або хтось сам покине навчання, то, можливо, тоді Вашу дитину і переведуть. Якщо не буде пільговиків. Бо є категорії пільговиків, які Ви не бачите в рейтингових списках. Бо в них немає квоти. Це діти атошників, багатодітній, діти шахтарів..
Наташа
У нас з 10 бюджетних місць, подали оригінал лише 9, 10 місце вільне , пільговиків немає, чому не можна забрати дитину,яка наступна у рейтингу з високими балами.??? Поставте на місце моєї дитини свою і підкажіть, що потрібно зробити? Будь ласка. Дякую за розуміння
Коментувати
Віталія
Абітурієнта немає в рейтинговому списку, хоч документи завезені та навчання оплачене. Що це може бути?
Олександр
А, як таке може бути? Для освітньої пропозиції затверджено ліцензійний обсяг місць - 200, а в наказах про зарахування 248 осіб. https://vstup.edbo.gov.ua/offer/702573
Геннадій
Я пройшов на бюджет, відправив копії документів з ЕЦП (оригінали не подавав, нічого вживу не підписував), але зазраз на фоні епідеміологічної ситуації починаю сумніватися, що хочу вступати у ВИШ в іншому місті цього року. Підкажіть, будь ласка, чи матиму я ще змогу потрапити на бюджет у наступному році, враховуючи, що навчання ще не почалося та оригінали досі в мене? Я вважаюся вже студентом чи ще ні?
Влад
Для Геннадій: ні, ти не студент, якщо не приніс оригінали
Геннадій
Їх скановані копії і документи з моїми підписами не рахуються?
Геннадій
Універ присилав лист, що виключать мене, якщо не донесу оригінали
Коментувати
Михайло
Доброго дня, коли будуть опубліковані списки контрактників? А то в електронному кабінеті пише лише "допущено до конкурсу".
Viktoriia
Для Михайло: Тоді, коли буде наказ про зарахування! Не раніше 10 вересня. На контракт університети мають право зараховувати до 30.09.
Коментувати
Валентина
Коли буде наказти для тих кого немає в списку рекомендованих,але яких підсунуть на бюджет?
Влад
Для Валентина: на вакантні місця переводять тільки пільговиків.
Коментувати
Якось так
Цікаві речі відбуваються. Бачу, що люди відмовляються від своїх бюджетних місць за 5 чи 4 пріоритетом, заради навчання на контракті в тих вишах, куди не пройшли за 1 чи 2 пріоритетом. А тут відкрив списки на популярну спеціалізацію - англійську філологію (переклад включно) в київські топ ЗВО. І в деякі з них - Шевченка і Могилянку абітурієнти не подали оригінали документів за своїм 1 пріоритетом. ПЕРШИМ, Карл !!! Водночас є люди, які з запасом подолали прохідний бал широкого конкурсу, але не увійшли в максимальний обсяг держзамовлення цих вишів, але так тут хотіли вчитись, що вже подали документи на контракт. І навіть не знаю чого в цій ситуації більше - розумних дітей (бо дітей з конкурсним балом 195 і вище по іншому важко назвати) з мінливими бажаннями чи недосконалості системи вступу.
Елена
Подали документы по приоритету 1,можем ли подать копии документов в другой университет (по приоритету 2),для подстраховки,так как большой конкурс на специальность?и до какого числа принимают доки на контракт?
Галина
Для Елена: виші не повинні приймати копії документів "для підстраховки". Інакше вони не будуть знати дійсний конкурс на місце. Якщо до 10 вересня Вас не приймуть, то Ви можете ще до 30 вересня піти туди де залишились вакантні місця (зазвичай лімітний обсяг ніколи не заповнюється). Але може якісь приватники згідні і на копії документів, хоа чинною нормативною базою таке не допускається, але у них спої "закони"
Коментувати
Татьяна
Здравствуйте! Подскажите пожалуйста, почему в "Правилах" льготникам выделено 30 % бюджетных мест, а в списках рекомендованных на бюджет их изначально идёт 50%? И это притом, что если освободится бюджетное место, то опять таки в первую очередь пойдут льготники.
Якось так
Для Татьяна: місця для пільговиків надаються виходячи з обсягу максимальної кількості бюджетних місць, які МОЖУТЬ надати на відповідну конкурсну пропозицію. І пільговики конкурують між собою в межах окремих квот, а не в межах широкого конкурсу. І ці пільгові місця відповідно не перетікають між ЗВО, а заповнюються повністю по кожній конкурсній пропозиції кожного вишу. Щоправда трапляються випадки, коли на якусь (непопулярну) спеціальність пільговики не подають заяви. А ось решта бюджетних місць, які "конкурують" за широким конкурсом заповнюються здебільшого в топ вишах. Ось і трапляється, що в звичайному виші обов’язково заповнюються пільгові місця, а на звичайні місця беруть лише тих, хто подолав прохідний бал. На практиці це виглядає так. Є ПОТЕНЦІЙНИХ 23 бюджетних місця, обов’язково візьмуть двох за квотою-2, двох за квотою-1 і одного звичайного абітурієнта, що подолав прохідний бал.
Коментувати
Ірина
Доброго дня! Скажіть будь-ласка, подали документи на магістра, але відмітили випадково лише контракт, чи можливе зарахування на дежбюджет при наявності ваконсій
Влад
Для Ірина: ні, з заяв, поданих на контракт на бюджет не переводять
Коментувати