Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Alla Yurkovska
На творчий конкурс уже пізно подавати заяву, чи можна подавати на контракт і на які спеціальності?
Галина
Для Alla Yurkovska: Ви взнавали у виші куди збираєтесь вступати?
Коментувати
Alla Yurkovska
Якщо із ЗНО з одного предмету 112, я маю право подавати заяву на вступ, чи відхилять заяву? А це значить, що я не зможу цього року нікуди вступити?
Галина
Для Alla Yurkovska: чому мають відхилити? на Вашу спеціальність встановлені обмеження? Чи виш встановив обмеження?
Коментувати
Ярослав
Доброго дня, якщо у КПІ є декілька факультетів із спеціальністю яка мене цікавить, то при подачі документів через особистий кабінет я маю зазначати на який саме факультет хочу поступити??
Галина
Для Ярослав: звісно.
Коментувати
Наталія
Якось повлияє те, що ми зареєструємся в електронний кабінет пізніше 1 числа, чи це не відіграє ролі коли саме ,лише до 14 липня ?
Тарас
Для Наталія: ніяк не вплине. Насправді, електронний кабінет можна буде зареєструвати і після 14 липня. Головне встигнути до 23 липня подати заяви (до 16 липня, якщо вступ на основі співбесіди або творчих конкурсів, що проводяться з 14 по 23 липня на контракт).
Коментувати
Наталія
Добрий день. Я кажись зрозуміла, але уточню. Хочу спробувати на бюджет. Приклад. Перший навчальний заклад - бюджет пріоритет 1 Другий - бюджет 2 Третій - бюджет 3 Четвертий - бюджет 4 П’ятий- бюджет 5. Наприклад, ми пройдемо на бюджет за пріоритетом 4, я розумію, що потрібно зразу вірно все ставити, щоб не займати чуже місце, але ми вирішимо все таки іти на контракт навчальний заклад номер один. Які мої подальші дії. Дякую.
Тарас
Для Наталія: Ваші подальші дії: ігноруєте бюджет і несете документи на контракт. Шанси Вступити на контракт в той момент у Вас такі ж, як і до подачі заяв. При цьому один з абітурієнтів, який хотів навчатися на спеціальності, де у Вас був четвертий пріоритет не отримав бюджетного місця (воно було запропоновано Вам, а Ви відмовились). Це, до речі, працює в обидві сторони. Вам може не вистачити балів на бюджет по Вашому першому пріоритету, бо бюджетне місце буде запропоновано абітурієнту з вищими балами, а він від цього місця відмовиться (теж піде на контракт в інший ЗВО або поїде вчитися за кордон). Тому, розподіл бюджетних місць відбудеться найоптимальнішим способом, якщо абітурієнти будуть діяти логічно: якщо Ви насправді не хочете вчитися на бюджеті на якійсь спеціальності X, а краще підете на контракт на спеціальність Y, то не потрібно подавати заяву з пріоритетом на спеціальність X взагалі. Вона Вам нічим не допомагає, а комусь з інших абітурієнтів такі Ваші дії можуть зашкодити.
Тарас
Подаючи зайві заяви з пріоритетами, Ви просто відтягуєте час прийняття рішення. Але додаткової інформації у Вас не буде. Якщо рішення чи подавати документи на контракт на першу спеціальність чи на бюджет на четверту Ви приймете після 28 липня, то хтось від цього постраждає. А якщо цю ситуацію змоделювати зараз і прийняти рішення, то для Вас нічого не зміниться, а хтось отримає бюджетне місце на омріяній спеціальності. Тобто правильний аналіз такий: найбільше я хочу навчатися на бюджеті на спеціальності 1; якщо не отримаю місце на спеціальності 1, то: Варіант А: піду на бюджет на спеціальність 2 (в цьому разі подаєте заяву з другим пріоритетом); Варіант Б: піду на контракт на першу спеціальність (заяву з другим пріоритетом подавати не варто). Аналогічно оцінюєте спеціальності 3, 4, 5. Якщо в який момент контракт є бажаніший, ніж бюджет на іншій спеціальності, то на цю іншу спеціальність заяву з пріоритетом подавати немає змісту.
Коментувати
Ольга
Коли виставляється пріоритетність? 1 липня, відразу при реєстрації чи вже 14, при подачі заяв? Дякую
Тарас
Для Ольга: Пріоритетність виставляється на конкретну подану заяву. Тому її виставити можна лише при подачі заяв, тобто з 14 липня.
Коментувати
ната
а коли застосовують галузевий коефіцієнт? На якісь окремі спейілльності? наприклад, асвітні. Дякую!
Тарас
Для ната: Галузевий коефіцієнт застосовується при подачі заяв із пріоритетністю 1 та 2 на спеціальності, яким надається особлива підтримка. Перелік цих спеціальностей є в додатку 2 до Умов прийому. Посилання: https://mon.gov.ua/storage/app/media/vishcha-osvita/vstup-2021/Nakaz%201274.pdf (сторінка 66 в цьому документі ).
Коментувати
Наталья
При подаче заявления в местный вуз конкурсный балл увеличивается за счет регионального коэффициента, так? Если в КПИ, например получился балл 190, а в местный вуз - 194, то не может так получиться, что система рассмотрит в первую очередь заявление с большими баллами, несмотря на приоритетность? и абитуриент получит рекомендацию на бюджет именно в местный вуз, хотя прошел бы по баллам в КПИ?
Тарас
Для Наталья: Система розгляне спочатку заяву з вищим пріоритетом. Якщо за широким конкурсом прохідний бал на цю спеціальність буде нижчим за 190 і в КПІ не буде заповнена вся максимально можлива кількість бюджетних місць, то абітурієнт отримає рекомендацію на бюджет саме в КПІ. Якщо прохідний бал за широким конкурсом буде вищим за 190, але нижчим за 194, то абітурієнту не вистачить балів, щоб вступити на бюджет в КПІ, але вистачить, щоб вступити в місцевий заклад вищої освіти (в цьому якраз і полягає сенс регіонального коефіцієнту). Можливий також варіант, коли прохідний бал за широким конкурсом буде нижчим від 190 балів, але максимальний обсяг державного замовлення в КПІ буде заповнено абітурієнтами з вищими за 190 балами. В цьому разі абітурієнту зі 190 бюджетне місце по вищому пріоритету в КПІ також не буде запропоноване, але його балів вистачить, щоб отримати бюджет за широким конкурсом в місцевому ЗВО (там максимальний обсяг бюджетних місць не використовується практично ніколи).
Тарас
Нарешті, якщо прохідний бал за широким конкурсом на цю спеціальність буде вищим за 194 бали, то бюджетне місце не буде запропоноване ні в КПІ, ні в місцевий ЗВО, але абітурієнт може отримати бюджетне місце за одним зі своїх нижчих пріоритетів, якщо він подавав також заяву на іншу спеціальність, де прохідний бал виявиться меншим. Тобто відповідаючи на Ваше питання: якщо по першому пріоритету можливо отримати бюджетне місце, то воно буде запропоновано, а інші пріоритети не розглядатимуться взагалі. Якщо ж по першому пріоритету бюджет не вдасться отримати, то розглядатиметься заява з другим пріоритетом і т. д.
Коментувати
ната
если я по 1,2,3,4-приоритетам не прошла на бюджет,остается 5-ый .у кого больше шансов на бюджет: у меня с баллом 184 или у др.абитур.с меньшим баллом,но приоритет на эту специальность --1?спасибо.
Якось так
Для ната: звичайно у Вас. Бо головне для вступу перевага в балах. А пріоритетність заяви це лише про черговість розгляду заяв.
Коментувати
Елена
Якщо наприклад конкурсний бал університета становитиме 125, а в мене він 108 чи зможу я взагалі подати заявку на вступ ?
Якось так
Для Елена: якщо Ви маєте на увазі мінімальний бал одного з конкурсних предметів, то так - система не зареєструє Вашу заяву (або приймальна комісія відмовить у розгляді заяви).
Елена
нужно различать конкурсный балл(это когда уже перемножили на коэффициенты), и балл ЗНО.Если конкурсный балл ниже 125,то на бюджет не возьмут.а для контракта достаточно 100 баллов,кроме медицины,права
Коментувати
яся
Якщо бал з математики нижче 150, то можливо пройти на мед.спеціальності в тому випадку, якщо конкурсний бал більше 175?
яся
Добрий день! Якщо дитина проходить по другому пріоритету на бюджет, але хоче навчатись по першому пріоритету (якщо рекомендовано контракт), то чи можливо пройти по першому пріоритету на контракт? і як це відбувається?одразу нести документи у вуз по першому пріоритету?
Якось так
Для яся: А для чого в такому випадку подавати заяви на 2 і наступні пріоритети?
яся
Бо ж не гарантовано, що з конкурсним балом 185 можливо пройти на контракт по першому пріоритету, місць усього 240. Тому для страхування ставлю запасні пріоритети.
Якось так
Для яся: я можу звичайно помилятися, але з таким балом і такою кількістю місць не вступити на контракт, ну дуже складно. Просто в день оприлюднення рекомендації до зарахування на бюджет несете свої документи на контракт. Якщо не таємниця, то скиньте посилання на минулорічний рейтинговий список.
Коментувати
Катерина
Доброго дня.Підкажіть будь ласка,якщо мій конкурсний бал 189,а в Шевченка на бюджет потрібно 191,мою заявку з пріорітетністю №1 будуть розглядати,чи не будуть,бо малий конкурсний бал?
2
Для Катерина: Будуть розглядати, але на бюджет цього не вистачить, тільки контракт
Якось так
Для Катерина: а звідки Ви знаєте, який конкурсний бал буде ЦЬОГО РОКУ? Те, що такий бал був минулого року не означає, що цього року він буде таким же. Може бути, як більшим так і меншим. Прогляньте динаміку балу за декілька останніх років. І Вашу заяву буде розглядати не КНУ, а МОН.
Катерина
Я зрозуміла,справа в тому,що мене цікавить саме варіант,коли в мене недостатньо балів,щоб я розуміла,чи є в мене шанси пройти з малими балами,чи немає.
Коментувати
Олександр
Скажіть, якщо, абітурієнт 1, який має середній бал 179, визначив пріоритетом №2 певну спеціальність певного ВУЗУ, а абітурієнт 2, який має середній бал 175, визначив пріоритетом №1 цю ж спеціальність – то які більше шанси бути зарахованим – у абітурієнта 1 чи абітурієнта 2? Дякую.
Галина
Для Олександр: це не так прауює. Якщо абітурієнт пкршим пріоритетом виставив іншу заяву, і там його КОНКУРСНОГО (а не середнього) балу вистачає для іступу за цією заявою, то він випаде зі списків за іншими заявами. А якщо не достатньо, то його наступною заявою стане заява #2. Прохідний бал встановлюється на певну спеціальність єдиний для країни, якщо він буде вище за 175, то звісно пройде той в кого 179, а той в кого 175 не пройде
Олександр
Судячи з останнього речення відповіді «…Прохідний бал встановлюється на певну спеціальність єдиний для країни…» прохідний бал на спеціальність - 123 Комп’ютерна інженерія, буде однаковий, що, наприклад, в Київський національний університет імені Тараса Шевченка /Київ/ або Національний університет водного господарства та природокористування /Рівне/. Однак, якщо взяти до уваги результати вступної кампанії 2020 року на цю спеціальність, то Середній бал ЗНО на бюджет у 2020 році становив у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка - 181.52, а в Національному університеті водного господарства та природокористування - 165.54, тобто і прохідний бал у цих двох ВУЗів, я думаю, теж суттєво відрізнявся. То як буде насправді?
Якось так
Для Олександр: прохідний бал на цю "круту" спеціальність за широким конкурсом, якщо я щось не пропустив, складав 162.486 ( https://vstup2020.edbo.gov.ua/statistics/konkurs-universities/). А оскільки в топ університети, в т.ч. і в КНУ хочуть вчитися набагато більше дітей ніж кількість бюджетних місць, то виходить, що в останнього бюджетника КНУ бал суттєво вищий ніж за широким конкурсом.
Коментувати
Богданна
Чи може син після коледжу поступити у ВУЗ ( до якого він належить) на бюджет і на який курс, якщо він у коледжі один рік навчався на державному місці ?
Галина
Для Богданна: він може вступити в будь-який виш на бюджет для отримання вищого освітнього рівня, ніж був попередній. Якщо вчився на молодшо спеціаліста, то може вступати на бакалавра
Коментувати
Надія
Як я розумію, автоматичні коригування рейтингового списку будуть відбуватися з 23 по 28 липня і вже після оприлюднення 28 липня кінцевий рейтинговий список буде не змінним? Це буде остаточне комп’ютерне рішення щодо розподілу на бюджет? Так?
Якось так
Для Надія: коригування Ви не побачите зовсім. Це відбувається "закулісно" - програмка викреслює зайві заяви тих, хто отримав бюджет за вищим пріоритетом. Комп’ютерне рішення буде ну майже остаточним. Деяких вступників (не дуже крутих з точки зору МОН пільговиків), що вступлять на контракт переведуть на вакантні бюджетні місця, якщо хтось з тих, хто отримає рекомендацію для вступу на бюджет не принесе оригінали документів.
Коментувати
анна
добрий день.який коефіцієнт діє на заявах з першим пріоритетом? 1.04?
Ярослав
Якщо я правильно розумію ситуацію, пріоритет взагалі ніяк на сам рейтинговий бал не впливає - тобто і ніякого додаткового коефіцієнту немає.
Микола
Є галузевий коефіцієнт - 1.02 (на деяких спеціальностях), якщо подаєшся на 1,2 пріоритет.
Коментувати
Павло
Добрий день якщо здати на пороговий бал будь який предмет але на малу кількість то можна поступити на контракт?
Елена
Для Павло: на контракт берут со 100 баллами и выше.Только не медицина,право..Или институт супер крутой,где и на контракт очередь стоит
Коментувати
Саша
Добрий день! підкажіть, будь ласка, якщо я пройду на бюджет, цього року, але не туди, куди я хочу, то чи зможу я вступити на бюджет наступного року на бажану спеціальність? при цьому я відхилю цьогорічну пропозицію
Галина
Для Саша: Ви не зможете пройти туди, куди не хочете, якщо не будете туди подавати заяви. А ось якщо Ви подаєте заяву куди не хочете, отримаєте бюджетне місце і не підете, то тим самим Ви віднімете це місце в когось, хто дійсно хоче там вчитись. Це називається собака на сіні - "і сам не гам і другим не дам". Будьте виважені при поданні заяв.
Саша
океей, дякую за фідбек. все ж мене цікавить питання, чи зможу я вступити наступного року на бажану спеціальність, якщо цього року мені запропонують контракт на ній
Коментувати
Татьяна
І таке питання- коли і як буде оголошено результати вступної кампанії? Тобто, коли саме буде відомо, чи вступила дитина? Подаємо заяви ми до 16/07, здається. А от отримуємо результати коли?
Галина
Для Татьяна: якщо вступаєте на бюджет, то до кінця дня 18 липня в електронному кабінеті побачити. І якщо буде проти якоїсь із заяв "рекомендовано бюджет", дитина хапає документи і їде чи біжить у приймальну комісію. Якщо нікуде не рекомендовані, то радитесь і відносите документи туди, куди найбільше хочете
Татьяна
"Якщо нікуде не рекомендовані, то радитесь і відносите документи туди, куди найбільше хочете"- вже на контракт. я вірно розумію? Дякую
ВЛАД
Для Татьяна: так, тільки не 18, а 28 результати будуть на бюджет
Коментувати