Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
Скажіть, будь ласка, якщо здавати мову і літературу. Чи буде сертифікат окремо на мову і окремо на мову і літературу?
Оксана
Дитина навчається в профільного класі (філологічний). ЗНО складаємо як ДПА . Чи обовязково складати ЗНО з мови та літератури?
Марина
якщо я здам ЗНО з української мови та літератури, то результат ЗНО отримаю тільки з мови і літератури? чи оцінка із ЗНО за окремо українську мову теж буде в сертифікаті?
Влад
Для Марина: буде одна оцінка з мови і літератури разом
Марина
дякую
Ігор
Влад, це точна інформація? Скоріше за все - ні. При реєстрації пишеться, що буде 2 результати за шкалою 200 балів. Україньска мова - це частина 2 та 4 в української мови та літератури.
Коментувати
Вікторія
Якщо я здам екзамен з української мови та літератури, чи зможу я поступити на спеціальність, де для вступу треба лише мова? Чи вже тільки на ті спеціальності, де треба і мова, і література?
Влад
Для Вікторія: можна і туди, де потрібна мова
Вікторія
дякую, а звідки ця інформація? вона точна?
Влад
Для Вікторія: з правил вступу
Коментувати
Анна
Якщо у 2020 році 2 предмети здано а 3 ні, то чи можна у 2021 доздати 3 предмет і поступати з сертифікатами 2020 і 2021 разом?
Влад
Для Анна: можна
Коментувати
Назар
Якщо здавати укр мову і літературу то буде рахуватися як 1 предмет чи 2
Аліна
Підкажіть будь ласка,на які спеціальності потрібно здавати тільки українську мову.Щось знайти не можу,тільки про літературу пишуть
Juliawwaa
Для Аліна: програмісти
Коментувати
Марія
Чи потрібно мені здавати літературу, якщо навчаюся на менеджера, але не планую далі поступати?
Майя
а для вступу на правоохоронну діяльність потрібна і мова і література?чи тільки мова?
Лидия
Чи потрібний ЄВІ для магістратури за спеціальність 014.10 трудове навчання. В 2021 році. Чи поширюється ця вимога на всі заклади які випускають вчителів гуманітарних наук.
Марія
Якщо абітурієнт хоче подавати документи на два факультети, один з яких вимагає укр. мову, а другий - укр.мову+літературу, чи зарахується сертифікат по укр. мові+ література для факультету, де треба тільки мова? Дякую.
Влад
Для Марія: да
Марія
Дякую
Коментувати
Влад
А для поступления в СБУ нужна укр лит? Ну или другие такого рода организации. Это же вроде бы не совсем военные
Влад
Для Влад: Ви бачите вище перелік, куди треба література?
Чувак
Лично я, вас тут тоже, Влад, не вижу.
Коментувати
Софія
Я так і непоняла на перекладача тре літературу чи не оцорцровттвоууттвовл... влвововововоовоаоаоа... воовововововоововово... воовово ...
Галина
Для Софія: А Ви знайдіть до якої спеціальності відноситься спеціалізація "переклад" і поді "поймете". А взагалі оберіть щось простіше. У Вас і з українською погано.
Коментувати
Наташа
Доброго дня. А якщо я ЗНО здавала у 2020, але вступати буду в 2021 чи потрібно знову здавати ЗНО?
Влад
Для Наташа: ні
Коментувати
Андрій
Не розумію а от на спеціальність 275 Транспортні технології потрібна буде література?
Влад
Для Андрій: Ви що читати не вмієте? Вище є перелік, куди треба література
Івабобула
Звісно література потрібна , тракторист мусить грамотно і гарно лаятись на свій транспорт.
Коментувати
Аня
Не розумію що потрібно складати на спеціальність 181 Харчові технології? Вони відносяться до готельно-ресторанної справи?
Галина
Для Аня: звісно ж ні! це абсолютно різні спеціальності!
Коментувати
Роман
Спасибі ворогам освіти За ЗНО без укрліту. Товариш запитав поради: "Складна дилема, що робить?" А я йому: "Скалу - лупати!" - Франко лихого не навчить. "Чудово сказано, солідно, Я ж наче знаю всіх зірок! Франко це хто? Актор? Політик? Читає реп? Співає рок?" Мені немов в очах померкло, Бо ж бачу - відгуку нема. "Зів’яле листя", "Захар Беркут..." - Як не старався, та дарма. Було так ніяково й дивно, Та раптом друг щось пригадав: "Франко? Стривай! Це ж 20 гривень! Чому раніше не сказав!?" Додати поспішив одразу: "Не думай, наче я профан! Вони ж колись з Шевченком разом Незлецьки грали за "Мілан"!" Спасибі клятим супостатам, Відвертим нашим ворогам, Що хочуть укрліт прибрати Із ЗНО випускникам! 01. 10. 2020 ©
Алла
Для Роман: Підтримую кожне Ваше слово!Спочатку ці "свідомі" кастрували шкільну Програму,а тепер пішли ще далі у своій ганебній "діяльності".
Дитя 2000-их
Для Аліна: Ідіть лісом з цією літературою! Добре, що прибрали. Вона не визначає людей хороших чи поганих, не робить не патріотом своєї держави. Хтось прочитав сотні книг, але жодної "своєї". І? Він дурне мурло чи як? Ніколи не розуміла оцих нав’язувань, що читати. Одні сльози, як розгорнула підручник. Нині нове покоління, час нового тисячоліття, нових цінностей і понять. Якщо й література, то тільки сучасна, близька. Возвеличення не зрозумій кого й чому. Таке враження, що нема нікого навколо, тримаємось за Шевченка, як не знати за кого. Ми й не можемо рухатись, бо вчепились мертвою хваткою за минуле, що які були хороші, нащадки того й того. Цих заслуг надовго не вистачає. Потрібно шукати нових героїв, нового часу. Байочки й віршики - це круто, але не вирішить проблем сьогодення
Vive les classiques!
Ну ось і результат кастрації української системи освіти. Нема чого додати до реляції оцього Дитя 2000-их. Невігластво, кругозір таргана і ду-у-у-у-же висока зарозумілість. Втрачене покоління, на жаль. Яка їм література, цим дитятям коміксів, кліпів, айфонів? ...
Коментувати
Свободный в душе человек
Гуманитарному биомус0ру напоминаю, что в 2020 году уcpаинскую нeдoлитeрaтуру сдавали и технари. Вот я спрашиваю у вас, мне сильно понадобился очередной выceр о том, как хoxлов вечно угнетали враги вокруг? Почему я должен тратить силы и время на бездарных xyecoсов, которые только умели воровать идеи у нормальных писателей и ныть о том, как страдает ycpaинская земля? Слава богам, что это гoвнo можно пропустить и сдавать только язык. Хотя я бы и язык убрал, так как зубрёжку бесконечных правил знаков ударений и прочей xyйни, которые были введены откровенными выблядкaми c патриотизмом головного мозга, изучением языка не назовешь.
Lora
Для Свободный в душе человек: если бы Вы старательно учили украинский язык в школе, Ваш текст читать было бы возможно. А так - наборнецензурной лексики, показывающий уровень общей культуры(
Поясніть
Для lora:в словах коментарі свободний в душе человек:є доля правди.На рахунок рівня культури-це скоріш крик душі,я розумію!Ті патріоти вони б ніколи не здали ЗНО з укр .м. і літератури.Говорять на російській мові а патріотизмом ,мовою прикриваються!Деякі питання з укр.м.я просто не розумію для чого вони?Правопис деякі правила-це просто-загадка природи,як вже говорили вчителі з укр.м.:"українську мову не можливо вивчити"!Для чого її так ускладнювати,та Шевченко які вірші писав без теперішнього правопису,І всі читали читають і головне-всі живі,і голова так не забита!Зараз читаєш і думаєш чому там кома а тире,ми інше вчили.Скільки можна видумувати?,Вчити 11 а зараз 12 років і будуть писати з помилками,бо вони знову Авраменки якусь хринь видумають!Нові книжки з правилами будуть друкуватися,треба гроші заробляти і їхати на відпочинок а ви вчіться.А як йому у фейсбуці питання задають чому так а не інакше ?-він інколи сам не знає що відповісти.
dark_bruh
Для Свободный в душе человек: ну и свали нахер с этой страны, рас уж это все тебе не всралось, очень раздражают такие люди, прости, если этими словами задел твою тонкую "хохловскую натуру". К слову очень уважаю и очень люблю свою страну, и тоже не проч, что бы укр лит была на выбор, но не стоит так катигорично выражаться и засырать прямым текстом
Коментувати
Татьяна
Для вступу у Інститут Фізичної культури та спорту на спеціальність тренерско-викладацька діяльність ,який тест ЗНО треба здавати (тільки мова або мова і тература)?
Галина
Для Татьяна: Ви що маєте проблеми з читанням? У Вас дислексія? Вище ж наведено перелік спеціальностей на які потрібна література
dark_bruh
Чому з такою агресією
Таня
Бо вп’яте запитують
Коментувати
Ірина
Читаю коментарі і дивуюсь) Чому постійно один негатив? Коли хоч трохи подобріємо? Минулого року літературу здавали ВСІ, а цього року дозволили здавати тільки переліченим вище спеціальностям. Не забувайте це, не пишіть "як усе ускладнили!!!" А що ускладнили?:) Хоча ПОСТУПОВО ускладнювати варто було б. Так, тим, хто здає тест із літератури доведеться ще й роботу з текстом писати трохи у новому форматі. Можливо, це буде трохи важко, але все реально, якщо добре підготуватися, а не сидіти і казати, що краще йти на контракт, бо це легше. Так, в списку є спеціальності, яким також можна було б здавати тільки мову. Наприклад, економіка, право та подібні. Більшість спеціальностей все ж тут не просто так, бо літературу їм здавати дійсно потрібно. Перш ніж писати "Я ...., нащо мені література?", подумайте, невже жодний напрямок вашої професії не може бути пов’язатий з літературою?) А люди, які хочуть йти на технічні спеціальності, думаю, тільки дякують, що нарешті можна здавати тільки мову :)
Ден
Для Ірина: в нас щоб бути хорошим і креативним архітектором потрібно дуже, ну прям дуже сильно приділяти увагу самоосвіті в цьому напрямку, архітектура України вкраї погана. А вони, замість того щоб готувати спеціаліста, дають йому те, що зовсім не потрібно, і забирають той же час на самоосвіту. Просто ущімляється це. Єдиний вихід платити, будьмо реалістами, а платити не кожен зможе і захоче. Це проблема не тільки сфери архітектури, освіта може бути кращою, саме тому ніхто не хоче вчити, адже платити - дорого, вчити - важко, і не проблема в тому що важко, часу на самоосвіту, а про загальний різносторонній розвиток і хоббі я мовчу - немає
Коментувати