Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
Хочу поступити до аспірантури але на моє рішення впливає закон про відшкодування коштів на навчання у разі не виконання індивідуального плану. Чи є це дійсним?
Денис
Если я учился на бюджете, но меня отчислили, то я могу поступить в вуз со специфическими условиями обучения, на правоохранительную деятельность, мне в этом случае не нужно будет возмещать деньги за то что я учился на бюджете, я правильно понимаю?
Василь
Порядок возмещения средств урегулирован Постановлением КМУ №658 «Об утверждении Порядка возмещения средств государственного или местного бюджета, затраченных на оплату услуг по подготовке специалистов» от 26 августа 2015 года. Этот порядок не распространяется на следующих лиц: студентов и курсантов высших учебных заведений со специфическими условиями обучения (например, тех УВО, которые обучают полицейских) и военных учебных подразделений УВО (п.1 Порядка), это старая информация ещё я так понимаю?
наталія
навчаюсь на першому курсі на бюджеті. хочу відрахуватися. чи потрібно мені буде відшкодовувати кошти державі за перший семестр?
Поліна
Підкажіть, будь ласка. Якщо я вчилась на бюджетіпо спеціальності Медицина освітній ступінь магістр(на даній спеціальності немає бакалавра) і не закінчила навчання(провчилась 9 робочих днів) і планую вступати на спеціальність Комп’ю’терна інженерія, освітній ступінь бакалавра чи потрібно мені відшкодовувати кошти за попереднє навчання?
Cat
Я вступила на бюджет у ВНЗ, зрозуміла, що це не моє і паралельно подала документи на контракт в інший ВНЗ і мене зарахували. Я дитина-інвалід, сказали, що можуть перевести на бюджет. Перевели. З попереднього вузу відрахувалась. Мені потрібно буде повертати кошти державі?
Viktoriia
Для Cat: вас не мали права переводити на бюджет! Тому що ви відмовилися від бюджетного місця. Якщо ви відрахувалися до початку занять, то кошти не треба буде повертати. А ось коли виявлять порушення переводу на бюджет, не дивуйтеся - будете далі вчитися на контракті і оплатите навчання з початку або повернете гроші державі.
Cat
А чому не мали права мене переводити з контракту на додаткове пільгове місце? Чим це передбачено?
Viktoriia
Для Cat: я ж написала - тому що ви відмовилися від бюджетного місця, на яке були рекомендовані! А пільговики можуть бути переведені на бюджет тільки якщо не отримали жодної рекомендації нікуди і вступили на контракт. Це передбачено Умовами прийому до вищих навчальних закладів (розділ XII прочитайте). Це в один рік відбувався вступ на бюджет, на контракт і переведення?
Коментувати
Ілля
Привіт, чи потрібно дитині-сироті повертати кошти за навчання на бюджеті, так як хоче перевестись на іншу спеціальність також на бюджет.
Влад
Для Ілля: а де це вас чекають на іншій спеціальності на бюджет? Всі місця бюджету вже розподілили. Чи Ви хочете може вступати на наступний рік?
Влад
Для Ілля: якщо знову вступати на бюджет, то кошти треба повертати
Коментувати
Олександр
Добрий день, підскажіть. Я на роботі отримую податкову пільгу за двоїх дітей. Чи маю право отримарт відшкодування за навчання жінки.
Економіст
Для Олександр: Ви не там питаєте. Це стаття про відшкодування вартостібюджетного навчання (коли знову вступив студент на бюджет і він має відшкодувати державі кошти попереднього навчання). А хто Вам має відшкодовувати? Якщо таких знаєте, то в них і запитуйте
Влад
Для Олександр: якщо Ви оплачуєте жінці навчання і на Вас оформлений договір і є чеки, де саме Ви оплачували навчання і вказано в чекі за кого. І Ви офіційно оформлені то звертаєтеся в податкову.
Коментувати
Максим
Доброго дня , хочу спитати , чув про таке що якщо вчишся на контракті і потім в середині або в кінці навчання получив інвалідність ,то тобі вуз відшкодовує кошти які я оплачував протягом навчання , це правда ?
Економіст
Для Максим: що за дурня. Зверніться туди, де Ви це чули. Якщо Ви отримали виробничу травму під час проходження практики, то підприємство вам виплачує компенсацію (не залежно зарахунок яких коштів Ви навчались). А з якого дива навчальний заклад має повертати кошти сплачені за надані послуги?
Коментувати
Карина
Скажіть будь ласка якщо я навчаюся на контракті 1 курс, і хочу забрати документи чи повернуть мені граші ті що я платила за пів року
Влад
Для Карина: ні
Коментувати
Леся
Доброго дня . Якщо я отримала бюджетне місце як інвалід і провчилася неділю і тепер хочу покинути вуз , мені потрібно платити відшкодування ?
Катерина
Добрий день. Чи повинна я відшкодувати вартість навчання, якщо в 2015 році поступила на бюджет, але, по ряду причин, не з’являлася в університеті і була відрахована за "не успішність" після першого семестру і тепер вступила так само на бюджет на загальних умовах? Моя академічна довідка пуста.
Дмитро
Скажіть будь ласка, якщо я був відрахований після одного року навчання у 2018 році і у 2020 знову подав документи на навчання, і у 2018 році вартість одного року навчання була 12000 грн а у 2020році вартість виросла до 27000 то скільки мені потрібно буде відшкодувати?
Галина
Для Дмитро: відшкодовувати потрібно не вартість контракту, а вартість бюджету, а вона значно більша. Може бути й 40 тис.
Дмитро
Для Галина: але відшкодувати потрібно ціну за 2018р. чи за 2020р.
Галина
За період в якому навчались. Ґкщо Ви навчались у 2017/2018 навчальному році (а рік може лише означати повний навчальний рік), то це буде половина вартості 2017 року і половина вартості 2018 року (паспорти бюджетних програм складаються на фінансовий а не навчальний рік)
Коментувати
Таня
Доброго дня!Скажіть будь ласка,коли потрібно оплачувати на контракт?Тобто,при подачі оригіналів в університет та підписанні контракту?
Діана
Чи може студент, який навчався на державному місці, і закінчив з рівнем бакалавр вступити на магістратуру також на державне місце?
Галя
Добрий вечір! Чи відшкодовується навчання на магістратурі комерційна основа ?дякую
Наталія
В додаток до попереднього питання... Чи дійсно потрібно абітурієнту, який не здобув повну середню освіту, відшкодовувати вартість навчання на 1 курсі технікуму?
Економіст
Для Наталія: все вірно. Він може знову навчатись на бюджеті в коледжі, якщо відшкодує вартість навчання на 1 курсі. Або може повернутись до 10 класу і там отримати повну середню освіту. Обирайте. Як то кажуть " не знання законів..." (в даному випадку не звільняє від сплати)
Наталія
Але ж в п.5 цієї статті, як раз, сказано протилежне! Це протирічить ЗУ "Про фахову передвищу освіту" від 09.08.2019 р. та Конституції України!
Коментувати
Наталія
Доброго дня! Прошу Вашого роз’яснення! Мій син у 2017 році на базі неповної середньої освіти після 9 класу був зарахований на навчання у технікум за рахунок державного фінансування. В середині першого року кинув навчання і ніде більше не навчався. Зараз подав документи в коледж, де в приймальній комісії йому повідомили про відшкодування вартості навчання в технікумі при бажанні навчатися за рахунок бюджету та в ЄДЕБО поставили позначку про те, що він здобував раніше кваліфікаційний ступень молодшого спеціаліста. Але ж він, навіть не отримав повну середню освіту. Чи правомірні такі дії приймальної комісії? Чи унеможливлює вступ у коледж за рахунок державного фінансування наявність такої позначки в ЄДЕБО?
Дмитро
Добрий день. Виникло питання : закінчив 2-й семестр магістратури на бюджеті, і хочу забрати документи. Потрібно буде повертати кошти за навчання?
Економіст
Для Дмитро: якщо Ви навчались самі, а не платили за сесії, то взмозі самі знайти цю інформацію.
Коментувати
Віталій
Доброго вечора! Виникло питання я студент-бюджетник 2 курсу коледжу і я хочу здати ЗНО і поступити в університет. Чи можливо буде це зробити і чи видадуть атестат адже нас лякають шо атестат видадуть після закінчення коледжу? І ще чи прийдеться мені відшкодовувати за 2 роки?