Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Єлизавета
Якщо мене відраховують за неоплату за навчання, а я на помісячній оплаті, чи потрібно мені платити гроші за наступні місяці і за які я не платила до цього
Галина
Для Єлизавета: так. повинні оплатити всі семестрив яких рахувались студенткою.
Коментувати
Єлизавета
Я провчилася майже рік в внз на контракті і хочу забрати документи до сесії. Я кидаю гроші за навчання помісячно (склала договір). Хочу забрати документи в цьому місяці, але ми вчимося і в наступному. Чи потрібно мені платити за цей місяць і за наступний, якщо я забираю документи на початку цього місяця. Тобто якщо я забираю документи, чи потрібно мені платити за місяці в яких я навчатися не буду
Іванка
А можна ще одне питання: чи є різниця коли забирати документи з вузу, чи обов’язково зробити це до того, як я буду подавати заяву в інший( хочу з першого курсу) і чи можуть бути якісь проблеми з реєстрацією електронного кабінету, якщо я ще вважаюсь студентом університету?
Галина
Для Іванка: ні. документи заберете лише тоді, коли вступите до вишу. реєструєтесь Ви не забираючи документів, бо можете не вступити, а тут вже будете відраховані
Коментувати
Іванка
Скажіть будьласка, якщо я відраховуюся з вузу, де навчалася на бюджеті, у вуз де буду навчатися на контракті, то чи прийдеться мені виплачувати відшкодування?
Галина
Для Іванка: відшкодвують при повторному вступі на бюджет
Коментувати
Віктор
Що буде за неповернення коштів державі? І чи при відрахуванні за неуспішність потрібно повертати кошти?
Галина
Для Віктор: як то що буде? Якщо не компенсуєте вартість попереднього навчання на бюлжеті, то не зможете знову навчатись га бюджеті
Коментувати
Наталі
Так у нас треба платити за практику, ми самі шукаємо практику, і ше платимо, то що можна так забрати документи і не платити?
Аліна
Доброго дня! Я поступила в 2020 на бюджет і хочу забрати документи на 2 семестрі. Але мені відказують відавати документи за несплату. Оскільки на навчання я не приступала, освітню послугу не отримала. Чи мають вони право вимагати в мене кошти і не відавати документи?
Галина
Для Аліна: звісно мають. Те що Ви не приступили до навчання - це порушення умов договору з вашого боку, а не їх. Виш був готовий надавати Вам освітню послугу, Ви самі її не взали. Отже Ви маєте заплатити і написати заяву про відрахування за власним бажанням. Доки Ви не відраховані - Ви є студенткою вишу і зобов’язані платити.
Наталія
Для Галина: вона ж на бюджеті, за що платити?
Коментувати
Наталі
Доброго дня, я навчаюся у ВПУ, в мене зараз практика, чи можу я забрати документи і не платити за практику(якщо я її не знайшла)?
Галина
Для Наталі: "не платити за практику"? А що за практику платять? Вам училище мало надати місце практики.
Наталі
Так у нас треба платити за практику, ми самі шукаємо практику, і ше платимо, то що можна так забрати документи і не платити?
Коментувати
Назар
Доброго дня ! Скажіть мені будьласка , я хочу кинути навчальний заклад в я кому провчився майже 3 роки і я отримував стипендію чи потрібно мені повертати кошти які я отримав за ці роки ?
Влад
Для Назар: ні, якщо не збираєтеся знову вступати на бюджет
Коментувати
Анна
Доброго дня. Таке питання, я навчалася ВНЗ на бюджеті, але після пів року навчання забрала документи. Потім, я вступила до іншого ВНЗ де мене попросили відшкодувати кошти, але я не мала таких грошей і тому пішла на контракт. Зараз я закінчую бакалавра на контрактній основі. Хочу йти на магістра. Якщо на магістра я поступлю на бюджет, мені все рівно потрібно повертати кошти?
Влад
Для Анна: ні, це інший рівень освіти
Коментувати
Олександр
Якщо я вступив на спеціальність (контракт), провчився на ній 3 повних семестри і частково на четвертому, але хочу перевестись на іншу, на якій відмовився перед вступом в університет від бюджетного місця, то в мене є можливість повернути гроші, витрачені на ці 4 семестри навчання, і вступити на те ж бюджетне місце іншої спеціальності, від якого 2 роки тому відмовився? П.С. Це спеціальності одного університету. Дякую
Влад
Для Олександр: Звісно ні! Ви оплатили навчання і Вас навчали, тобто надавали оплачені послуги. А того бюджетного місця вже немає. На ньому вже вчиться інша людина, пільговик, або воно просто повернулося державі
Галина
Для Олександр: це як з’їсти півпалки ковбаси і піти до магазину аби повернули кошти, бо ковбаса не смачна.
Коментувати
Ігор
Якщо я вчився в ліцеї де є тільки 3 курси навчання і на третьому курсі в курці 2 семестру я напишу заяву на відрахування я буду повертати кошти державі ? І чи зможу я потім поступити на платне виде ?
Галина
Для Ігор: ліцей не має жодного стосунку до закладів вищої освіти. за навчання в них кошти не повертають
Коментувати
Лідія
Навчаюсь на бюджеті та отримую стипендію у цивільному навчальному закладі (1 курс). Після року навчання планую забрати документи і перепоступати у ВУЗ із специфічними умовами навчання (НАВС) . Чи потрібно мені відшкодовувати вартість навчання і стипендію. Дякую)
Оксана
Чи поверне мені ВНЗ сертифікат ЗНО, якщо відраховують за академічну неуспішність (навчаюсь на контракті, 1 курс)
Ангеліна
Янщо кидати за власним бажанням, навчаютьсь на ступінь бакалавра, чи потрібно відшкодувати кошти?
Ємець марина
Чи потрібно відшкодовувати кошти ха рік навчання в аспірантурі якщо вступила на іншу спеціальність на комерційну форму навчанняі
Владислав
Доброго дня! Хотів би дізнатися, якщо не довчившись на одній спеціальності, піти на іншу, мені доведеться відшколовувати державні кошти? Буду вдячний за відповідь!
Влад
Для Владислав: якщо знову хочеш на бюджет, то так. Якщо підеш на контракт, то ні
Владислав
А я можу вступити ще на бюджет в якийсь заклад! Чи тільки контракт?
Коментувати
Богдан
Доброго дня! Якщо мене відчислили на третьому курсі ВНЗ мені потрібно буде повертати кошти за навчання? Дякую!
Влад
Для Богдан: ні, якщо знову не плануєш вступати на бюджет
Коментувати
Влад
Якщо навчався в коледжі після 9класу вибув до кінця першого семестру був на бюджеті, а хочу вступити до ВНЗ я можу розраховувати на бюджет?
Галина
Для Влад: до ВНЗ Ви вступити не можете, оскільки У Вас немає повної середньої освіти. Виможете або повернутись в школу або вступити до ПТУ чи коледжу (закладу фахової передвищої освіти). І так можете навчатись на бюджеті. в професійно-технічній та фаховій передвищій освіті не повертають кошти за попереднє навчання
Влад
А після закінчення 11 класу і степу до ВНЗ я можу розраховувати на бюджет?
Влад
Можеш
Коментувати
Дана
Аспірант, і хочу забрати документи, провчилась декілька місяців, що потрібно відшкодовувати?
Галина
Для Дана: ??? Ви задаєте такі елементарні (для особи, яка навчається в аспірантурі) питання! Повертають кошти лише за умови повторного вступу!
Андрій
Для Галина: Так, згідно документу у цій статті ви праві. Проте, ВНЗ(ЗВО у новій редакції Закону) продовжують стверджувати, що є необхідність відшкодування у разі відрахування за невиконання індивідуального навчального плану аспіранта (відрахування за власним бажанням не передбачене у https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/261-2016-п#Text). Як приклад можу навести офіційний сайт для абітурієнтів ХНУ імені В.Н. Каразіна (відповідь на питання Чи можливе відрахування з аспірантури та докторантури?), цитата: "Аспірант або докторант, який був зарахований до аспірантури або докторантури за державним замовленням і відрахований через зазначені причини, відшкодовує вартість навчання згідно із законодавством України.".Власне бажання також серед можливих причин відрахування не згадується. Проте офіційного коментаря чи роз’яснення від МОН з цього приводу знайти не вдалося, що і породжує сумніви
Андрій
http://start.karazin.ua/page/pytannia-ta-vidpovidi/7
Коментувати