Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
Добрий день. Так ,дякую за відповідь. А зараз після того, як забирати документи, треба платити за те, що отримували стипендію за 4 місяці. Студентка 1 курсу, отримували стипендію.
Галина
Для Тетяна: зараз нічого платити не треба. кожен має право на навчання за рахунок бюджету 1 раз. Стипендія входила у вартість Вашого навчання
Тетяна
А якщо я вчилася в училищі 3 роки , отримала диплом . Потім поступила в коледж на бакалавра на 2 курс . Стипендію не отримую.Я хочу забрати документи , мені потрібно платити щза навчання за рік?
Коментувати
Тетяна
Доброго ранку. Студентка 1 курсу вчиться на бюджеті, отримує стипендію. Зрозуміли, що не та спеціальність. Хочемо забрати документи. Ми тепер не зможемо вчитися в іншому закладі на бюджеті ? І ми повинні відшкодувати навчання? Дякую
Галина
Для Тетяна: Ну чому ж. Вступити на бюджет знаву можна. Але треба буде відшкодувати вартість попереднього навчання
Коментувати
Олексій
Доброго дня. В мене таке питання: в 2016 році я вступив до коледжа на базі 9 класів на бюджет але в травніі 2017 році я припинив навчання, 1 семестр я навіть не закривав оскільки хворів(довідку знайти не можу), в травні місяці я прийшов та написав заяву про відрахування (на тот момент мені було 15 років, тому мама писала заяву про моє відрахування) в 2017 році я вступив в Професійний ліцей за професією кухар, там провчився три роки склав іспит отримав диплома, навчався на бюджетній основі. Зараз навчаюсь в Фаховому коледжі здобуваю освіту неповну вищу або молодший бакалавр на контрактній основі. Питання наступне: чи можу я знову піти в цей самий фаховий коледж за іншою спеціальністю але на бюджетну основу? Чи потрібно мені попереднім закладам щось відшкодувати, якщо так якому саме?( Тільки ліцею, тільки коледжу, або ж обом закладам?)
Надія
Доброго вечора. Якщо я навчаюсь на державному але немаю стипендію і мене виганяють чи потрібно платить за цих півтори року ??
Влад
Для Надія: ні
Коментувати
Всеволод
Якщо на 1 курсі магістратури мене відрахують за академ.неуспішність (навчаюсь на бюджеті) то чи потрібно мені буде відшкодовувати навчання за цей семестр? Чи легше забрати документи до початку сесії?
Галина
Для Всеволод: в тисячне повторюю: відшкодовують не коли відраховують, а коли вступають знову на бюджет. Якщо Ви не будете вступати знову в магістратуру на бюджет, то нічого не відшкодовуватимите. Причина відрахування немає жодного значення.
Всеволод
У мене була стипендія. Її потрібно повертати?
Галина
Для Всеволод: всі гроші витрачені на Ваше навчання. 1 рік бюджету приблизно 3 роки контракту.
Коментувати
Катря
якщо я зараз навчаюсь на 3 курсі на державному і хочу забрати документи, чи потрібно мені відшкодовувати щось? і чи виселяють з гуртожитку при відрахуванні, навіть якщо проживання оплачено до січня включно?
Галина
Для Катря: Якщо просто відрахуєтесь, то нічого відшкодовувати не потрібно. Відшкодовують у випадку повторного навчання на бюджет (про це тисячі разів писали нижче, можна було й самій прочитати). Щодо гуртожитку вирішуйте в індивідуальному порядку. Згідно положення, Вас мають виселети протягом 2 тижнів з дня відрахування, а кошти, попередньо сплачені, повернути. Але зазвичай в гуртожитках можна домовитись про проживання до кінця навчального року (оскільки нових студентів під час навчального року не заселяють, а гроші універу потрібні.
Коментувати
Роман
провчившись на контракті в НУЛП три місяці , чи буду я зобовязаний оплатити вартість навчання забравши документи?( ніяких іспитів не здавав ). Заздалегідь дякую за відповідь.
Галина
Для Роман: Ви ж вже мали оплатити семестр навчання. Хіба ні?
Роман
не знаю чому , але ,на цей момент , я нічого не оплачував.
Галина
Для Роман: І чому Вас зарахували на навчання? Ви маєте обов’язково сплатити за семестр навчання. Інакше документи Вам не віддадуть
Коментувати
Мар'яна
Якщо я зараз заберу документи з спеціальності "Лікувальна справа" мед універу І хочу поступити на бакалавра за державним замовленням наступного року,то потрібно відшкодовувати кошти?
Галина
Для Мар’яна: звичайно.
Коментувати
Юрій
Тобто ,можна підсумувати,якщо я зраз вчуся на 1 курсі на бюджеті і 1 червня скажу що хочу забрати документи ,то якщо я захочу знову поступати на бюджет на іншу спеціальність ,то мені потрібно буде відшкодувати кошти,а якщо я захочу поступати на контракт на іншу спеціальність,то відшкодовувати не потрібно буде?
Галина
Для Юрій: все вірно
Коментувати
Оксана
Добрий день! Підкажіть, будь ласка, якщо я навчаюся на аспірантурі за держ. замовленням і на 3-му курсі хочу відрахуватися за власним бажанням, чи повинна я відшкодовувати кошти, витрачені на моє навчання? Дякую.
Андрей
Для Оксана: Нет. Когда захотите второй раз учиться в аспирантуре на бюджете - вот тогда и надо будет.
Оксана
Дякую за відповідь!
Андрій
А можна детальніше процедуру?
Коментувати
Олена
Доброго дня! Я студентка 1-го курсу. Я хочу забрати документи, чи можна мені забрати документи без батьків? Чи потрібно щоб батьки забирали документи?
Галина
Для Олена: якщо Ви повнолітня, то можете самі забрати. А якщо неповнолітня, то потрібні батьки та згада служби з питань дітей
Коментувати
Оксана
Добрий день! Я студентка педколеджу 3- го курсу, на бюджетній основі, хочу забрати документи, проте уже пройшов майже семестр , чи можу я забрати документи зараз?
Галина
Для Оксана: забрати документи можна в будь-який момент
Коментувати
Юлія
Здрастуйте, вступила цього року на кухаря і вже зрозуміла, що це не моє. Хочу добровільно відрахуватися та брати курси на іншу професію. Чи потрібно мені платити компенсацію якщо я провчилася лише 2 місяці?
Галина
Для Юлія: Ви де на кухаря навчаєтесь? Зазвичай на кухаря вчать в ПТУ. ПТУ не мають жодного стосунку до вищої освіти. у профтехосвіті компенсація не передбачена
Коментувати
Євгенія
Вступила цьогоріч до аспірантури на бюджет. Зрозуміла, що не потягну навчання через особисті причини і хочу відрахуватися. Чи потрібно відшкодовувати кошти за місяць "навчання"(у лапках, тому що саме пари мають початися тільки у наступному семестрі)? Якщо так, то як розраховується сума відшкодування, оплата за місяць чи цілий семестр?
Марія
Доброго дня. Моя сестра поступила в мед. училище на 1 курс, (платна форма) провчилася місяць і хоче забрати документи. Документи їй не віддають, кажуть що мусить проплатити 1790 грн. за 1 місяць навчання. Чи повинна вона платити ці кошти, чи це не обов‘язково?
Економіст
Для Марія: А вона що не оплачувала навчання при вступі? За виликим рахунком можуть вимагати оплати за 1 семестр (оскільки її плата врахована у видатках закладу на цей семестр та у тарифікації викладачів). Але якщо просять лише за період фактичного навчання, то Вам повезло.
Коментувати
Катерина
Навчаюся на третьому курсі коледжу (денна форма, бюджет), а також в академії (заочно, контракт). Чи можу я забрати документи з коледжу і якщо так, то чи потрібно відшкодувати?
Роман
чи потрібно аспіранту (що навчається на бюджеті) відшкодовувати кошти при відрахуванні? вступ 2018року. Скоріш за все відрахують за невиконання індивідуального плану, бо не буде захисту дисертації (вставляють палки в колеса)
Студентка
Я студентка 3 курсу пед. коледжу, поступила на державне навчання , зараз хочу забрати документи , то мені потрібно повертати кошти за навчання щоб забрати документи чи не потрібно?
Галина
Для Студентка: кошти повертають не тоді, коли кидають навчання, а коли знову вступають на той самий освітній рівень.
Коментувати
Мама студентки
Донька кинула навчання у 2020 році після літньої сесії першого курсу (навіть не з’явилась ні на один іспит), була відрахована 20 вересня нового учбового року. По факту провчилась рік на бюджеті. Цього року ми вступали знову (результати ЗНО поки були дійсні) і пройшли знову на бюджет. Нам зробили розрахунок коштів на повернення державі у новому ВНЗ. Порахували нам не два, а три семестри (ті 20 днів вересня як цілий семестр), кредити не зарахували ні один (навіть англійську мову, там була професійна, а тут звичайна). Плюс інфляція. Сума вийшла 88 тис.грн. з копійками. Відразу потрібно сплатити 50%, решта до кінця учбового року. Це приблизно як вартість за три роки навчання у новому університеті на контракті. Переписуємо заяву з бюджету на контракт:((
Філія
Якщо дочка ще минулого навчального року вирішила, що не хоче там навчатися, то чому не забирали документи? А якщо вона загралася в дочки-матері, тепер знає, що таким способом далеко не все можна вирішити. А так, дійсно тупо.
Коментувати
Марина
допоможіть будь-ласка, дехто каже, що якщо відрахуватися в перші 10 днів, то не потрібно відшкодовувати кошти за весь семестр, це так?