В Україні є виші майже без вступників

У вищих навчальних закладах колосальний недобір абітурієнтів у цьому році коментують неохоче

В Україні є виші майже без вступників

Деякі вузи України за місяць вступної кампанії так і не набрали вступників на перший курс, а є такі, де недобір колосальний: всього кілька осіб зважилися вступити туди. Це стосується в основному приватних вузів, пишуть Vesti.ua.

У вузах недобір коментують неохоче. У приймальній комісії Українського інституту лінгвістики і менеджменту розповіли, що так мало заявок на вступ через те, що інститут приєднався до іншого - Міжнародного науково-технічного університету ім. академіка Ю. Бугая: «Ми в цьому році брали заявки тільки на магістратуру від тих, хто закінчив бакалавра в минулому навчальному році».

А у Фінансово-правовому коледжі та Харківському інституті кадрів, які вже не перший рік в списку аутсайдерів, так і не змогли відповісти, як будуть вирішувати проблему з нестачею першокурсників.

Тим часом у Міносвіти кажуть, що в країні невиправдано багато вузів - 823, тоді як в ідеалі вистачило б і сотні. Але там не можуть насильно виправити ситуацію і, наприклад, просто закрити вузи.

«Такі вузи, які з року в рік залишаються без студентів, зрештою самі відсіються. Думаю, що проблема з браком абітурієнтів буде відчуватися ще близько 10 років, - говорить заступник директора Департаменту вищої освіти МОН Микола Фоменко. - За 2011-й у нас зникло 23 вузи, замість них - 10 укрупнених. Хоча деякі просто не змогли вижити і закрилися. Така тенденція збережеться».

На його думку, також потрібно боротися з величезною кількістю вузів 1-го та 2-го рівнів акредитації. «Ми з наступного року хочемо запустити проект, щоб в ПТУ та технікуми випускники 9-х класів теж вступали на підставі тестів, а не іспитів. Тоді вони не зможуть набирати всіх, так як буде встановлено мінімальний бал. І з часом вони стануть укрупнюватися, щоб набрати студентів, - каже Фоменко. - Плануємо ввести два обов'язкових предмета для вступу».

У Міністерстві освіти також склали список найбільш популярних у цьому році серед абітурієнтів спеціальностей. Це традиційні медицина, фінанси та право, розробка програмного забезпечення, обслуговування комп'ютерних систем, а також ремонт авто і туризм.

Спостерігається збільшення інтересу випускників шкіл до технічних спеціальностей. Наприклад, до переліку популярних вузів у цьому році увійшли три технічні ВНЗ (у 2012-му їх було два), а ще скоротилася кількість економічних навчальних закладів.

Освіта.ua
01.08.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!