О. Меркулова: чому міністр не обстоює свою дисертацію?

Немає жодної логіки в тому, що людина готова легко відмовитися від кандидатського ступеня 

О. Меркулова: чому міністр не обстоює свою дисертацію?

Автор: Оксана Меркулова, старший викладач кафедри української мови Запорізького національного університету.

Новий міністр готовий відмовитися від наукового ступеня, якщо в його дисертації офіційно буде виявлено плагіат.

Я чогось не розумію, мабуть.

Тобто ти колись написав дисертацію. Начебто сам. І зараз ти навіть не намагаєшся перед розпашілою спільнотою захиститися? Ти навіть не намагаєшся докричатися до натовпу, що ти сам усе зробив, що ти кожен рядок у тій своїй роботі вистраждав, що ти пройшов усі обговорення, ти відповів на купу запитань, ти спілкувався й дискутував із опонентами, ти вісім разів переробляв автореферат, ти слухався вченого секретаря спецради, де ти захищався...

Ти нічого цього не робиш – щодо власної дисертації!

Це реакція або ненормальна, або людини, котрій та тема й та робота абсолютно байдужі.

Таке буває тоді, коли ти не брав у тій роботі великої участі.

Я не звинувачую нового міністра в академічній недоброчесності. Не бачила його писання. Як не бачу жодної логіки в тому, що людина так легко погоджується на те, аби дисертацію визнали не вартою кандидатського ступеня. Так, начебто це зовсім чужа тема й ще більш чужа робота.

Хоча абсолютно всі, хто писав роботу сам, до найменших подробиць пам'ятають і перші спроби написати статтю у фахове видання, і обговорення розділів та всієї дисертації, і пошук опонентів, і процес розсилки авторефератів із Укрпошти.... Я про свою дисертацію пам'ятаю геть усе. Бо робила все сама. І до судом боялася, аби десь не загубити квадратні дужки біля чужого цитованого тексту...

Оригінал

Освіта.ua
24.03.2023

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Чайка
Цей чоловік прийшов з війни.Війна змінює цінності.Лісовий прийшов робити справу життя. І намагається не втопитися в переоцінених ним речах.
Тато
Очевидно, що закон про плагіат недолугий. Абзаз або навіть декілька абзаців, переписані з іншого джерела - зе ще не плагіат. Це економія часу диссертанта. Оригінальними повині буди висновки. Тому оцей гармидер і цькування сьогодні треба припинити, закон переглянути і змінити критерії плагіату.
Тарас
Для Тато: бери в лапки придурку
Коментувати
Валентина Я
Завжди з цими дисертаціями проблеми. Що в Шкарлета була, а тепер і в Лісового. Треба міністра без дисертації. Дисертація -це клеймо недоброчесності і причетності до корупційної системи в освіті, по зрозумілим причинам. Міністр має бути ефективним управлінцем, а не науковцем, і надважливо не липовим науковцем. Міністра без дисертації!
Книги в багаття
Для Валентина Я: Краще після Пту, хай стільчик зробить!
Валентина Я
Для Книги в багаття: плагіат в багаття. Книг звісно поменшає. Що вам краще- це ваша думка. Але об’єктивно: дисертація зовсім не обов’язковий атрибут для міністра, до того ж це зовсім не маркер внеску в науку, самі науковці знецінили цю працю своєю недалекоглядністю і недоброчесністю. Міністра без дисертації! Об’єктивно заперечити нічого.
Коментувати
Петрик
Боже, спаси і збережи хоч щось в нашій освіті. Бо реформаторів і "експертів" аж греблю гатить.
qweqwe
Оце і є показник якості нового міністра - коли усі хто біля кафедрових кормушок починають цього міністра сварити. Значить в правильному напрямку рухається, а пацюки чують що вже прирікає, тому і скиглять
Сущенко І,
Для qweqwe: в нього ніяких якостей державотврця і близько немає. Так собі хороший чоловік. Ведуть його в темноті! Історія з дисертацією продемонструвала, що він недалекий.
399
Для qweqwe: Значить в правильному напрямку рухається. Він поки нікуди не рухається, є й сумніви, що колись почне це робити.
Коментувати
Корч
Я навіть не сумнівався що це все околоосвітнє кодло гадів почне ставити палки новому міністру. Та все - кормушки ваші прикриють, і будете всі торгувати трусами біля метро
Valerii
Людина була на війні, в неї зовсім інші цінності чим у вас. Вам цього не зрозуміти...
Proffi
ПРО ПЛАГІАТ!! Ще одну справу не знає загал. До 2014 року не було Закону, ефективноі системи визначення запозичень , плагіату…Тому , хто захищався давно - 20-30 років назад не знали, що в роботах є ці порушення, багато таких справ. Ти береш цитату , ставиш автора, а всередині є чужі цитати… Іще, є фірми , які створюють псевдожурнали, статті , реєструють заднім числом , потім слово в слово твою статтю дають і оруть: плагіат!! Гидкі , підлі грантожери спеціалізуються на цьому за гроші. Нині все просто- є мережа , перевірив - маєш допуск до захисту. Сторінку перевернули. Тому заспокоімся. А ці нарвані Совсуни випливли на скандалі, брешуть , що попало. І у Квіта є плагіат, він двічі одну і ту жстаттю використав і у кандидатській , і у докторській, пів докторськоі переписав із кандитатськоі…
Вихователь
Для Proffi: не цікава дискусія. Було, та й загуло!!
Коментувати
Наталія
Щоб кандидат захистився, потрібно "дати на лапу". І вже не важливо сам писав чи зішкрябав. Тому і їдуть талановиті за кордон, де цінують не їх гаманці, а розум. І ще одне, лише брехливі люди "лізучи зі шкури" доказують, що вони все-таки праві. Чесні люди в це болото не залазять, їм боятись нема чого. А стаття орієнтована на те, щоб пропіарити себе. Дуже часто зустрічається слово "я".
Миколаів
Для Наталія: На яку лапу, дурню!! Спробуй сам підготувати роботу!
Коментувати
Анатолій , Суми ДУ
Колеги! Тезу- а Цар не справжній ми зрозуміємо скоро. Федоров разом з грантобидлом руками Міністра протягує тезу про ліквідацію системи вищоі освіти. Хочуть створити один украінський відкритий університет, де навчання будеонлаін . Вчіться всі бажаючі! Для багатих- за кордон! Перший крок - заяви вже Оксена про те, що вшколі буде лише базова освіта??! Чекаємо кіна!! Нпп- на вихід!! Пани ректори принишкли і наклали в штанці . Ох і веселуха, а історія з плагіатом підстроєна бабаком і к‘ , щоб не рипався…
Віктор
Хто найбільше кричить, тому найбільше "болить". Я б почав із тих, хто приймає роботи.
Ян
В нас вся наука зводиться до написання дисертацій. ВВП країни непрямо, але свідчить про рівень науки. Захист дисертації таким собі Януковичем та його соратниками теж характеризує рівень нашої науки. Якщо ти глава обл адміністрації, то чому не купити дисертацію собі, дружині, дочці і т.д. Масова купівля та продаж статей та дисертацій говорить про системні проблеми не тільки в науці та освіті. Мова, вірніше відсутність володіння рідною та англійською видає так званих вчених. А скільки ще тих, захищених на ідеях Крупської, Маркса, Леніна керує освітою і наукою. Чому б не викласти у відкритий доступ дисертації керівників з галузі освіти і науки всіх рівнів у відкритий доступ, щоб усі побачили ту так звану науку.
Микола Д
Для Ян: кожному барану - нові ворота! Ворог на порозі, а ми дисертаціі читаємо. Та тих, хто леніна цитував вже 99% вимерло. Пока ще Кремінь , слава Богу, живий один.
Коментувати
ДепартаментДюсолей
Таку нісенітницю міг написати тільки такий недалекоглядний старший викладач, як Меркулова, яка незрозуміло з яких мотивів звинувачує нового міністра освіти!
Сергій Соколовський
Відмовлятися, якщо... можна і тоді, коли знаєш, що такого якщо не буде. Я, до речі захистився, приблизно в той же час, і писав сам, а не пам’ятаю всіх тих деталей. І після неї було багато цікавих і складних завдань. Все це дуже індивідуально. Або дисертація - це перше і останнє, що ви зробили.
Той, хто бачить
Саме так. Робота наддисертацією - це процес. що просто забирає в тебе роки життя. Не сама робота, як така, а пов’язана з нею бюрократія і решта. Я пам’ятаю два обговорення в присутності 20 парцівників кафедри і 20 аспірантів, якизх могли зібрати. Перше обговорення 4 години, друге - майже п’ять. Ці речі настільки витягують усі моральні, психологічні сили, що відійти від того треба рік, два три... Тому більшість і не пише докторські. Як можна просто так відмовитися від ступеню, який дався тобі настільки важко? І як можна попросити когось переірити на плагіат? Хіба ти сам не знаєш, є в тебе плагіат чи нема? Незрозуміле щось.
Черкаси
Оксен - зіц голова, що в нього з дисертацію - чипуха!! Править Федоров , а цей буде відповідати за гранти, проекти, бюджет.. Зараз всіх профі з Мон випруть і Привіт , Оксене, ми з Набу?!
Іван
Для Черкаси: де ви там профі в МОН бачили?
Коментувати
Бездоговірний платіж (фіз. особи) З
Побігли вилизувать нового міністра. Зверніть на мене увагу , я вас так захищаю! Дайте мені посаду!! Хоч туалетом командувать, аби в начальники!!
Oksana
Для Бездоговірний платіж (фіз. особи) З: Не судіть по собі. З огляду на назву Вашого профілю "Бездоговірний платіж", саме Вас цікавлять гроші й посади ;). І навчіться думати, а не читати по складах. Це порятує Вас і суспільство від хибних Ваших висновків ;)
Коментувати