Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах

Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства

Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах

Автор: Людмила Булигіна, учитель інформатики, Політехнічний ліцей НТУУ «КПІ».

Про щоденну хвилину мовчання в школах коротко: не треба.

З поясненням:

1. Діти не вміють перемикати емоції швидко (та й дорослі не вміють), і в результаті їм прийдеться імітувати одну з них.

2. Ретравматизацію пояснювати не треба? Так от, вчора говорили з Ніною, яка провела літо з дітьми з окупованих і деокупованих територій ... Хочете цих дітей кожного дня повертати до підвалів і вбитих батьків?

А нічого, що в Київській області є діти 8–9 років, які не вміють читати і писати? Бо вони з сел, де на «дистанційці» вчителька город садила. Вона цю хвилинку зараз буде проводити? Буде. Це легше, ніж урок. Але як?

3. Є діти, які війни не бачили і не знають. Вони щойно приїхали, і їх стан у всьому, від фінансів до самопочуття, нормальний, такий, як має бути в дітей без війни. Ви думаєте цим їх наблизити до тих, хто пережив і переживає? Поки вдома не буде – у школі не буде.

Я можу довго писати і багато говорити. І про «вищиванзину» на Донбасі в 90-х, і про вчителів у камуфляжі на серпневій конференції, і про те, що вже страшно, коли запрошують на заходи з «героїчними» назвами.

Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства.

Коротко: не треба!

Оригінал

Освіта.ua
22.09.2022

Популярні блоги
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Л. Гриневич: діти за кордоном мають подвійне навантаження Щоб уникнути подвійного навантаження, необхідно напрацювати механізм перезарахування результатів
О. Северенчук: для дітей важлива якість розкладу Не так важливе навантаження, як грамотний підхід до формування розкладу і робочого дня дитини
В. Співаковський: у батьків дуже змінилися пріоритети На перше місце вийшла безпека дитини, на друге – соціалізація, і лише на третє – знання
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Галичанка
Хвилина мовчання мусить бути - це моя думка. Ви, звісно, можете залишатися при своїй. Багато писати не треба, всім і так вже все зрозуміло. А совєтський поділ на сільських і міських вчителів - інше питання. До речі не з ’’сел’’, а з сіл. У сільських школах працює багато чудових педагогів і якість знань у дітей, які хочуть вчитися, нічим не гірша за тих, які закінчують школи у містах. Цей стереотип із городом... До чого це? Щоб не бути голослівною напишіть, будь ласка, у яких навчальних закладах дітей до 8-9 років не навчили читати і писати? Краще із прізвищами педагогів, які нічого не навчили. А ще краще - не ганьбіться!!!
Тетяна
Вважаю, що треба. Не можна покладатися в усьому на родину. Діти в школі виховуються теж. Якщо в них в родині нема, але вони бачать це від вчительки чи інших дітей, їх теж це хвилюватиме. Варто сказати кілька слів. Важко, але в нас кожного дня є про кого мовчати.
Світлана
Коротко: треба. Якщо хвилини вам забагато, скажіть слова: "Хвилина мовчання", і помовчіть самі хоч 20 секунд. І не потрібно своє невміння і небажання володіти аудиторією, бути справжнім патріотом і вчителем, перекладати на дитячу психіку.
Галина
Діти також хочуть долучитися до нашої перемоги. Вони самі виступають ініціаторами таких заходів. Їхні рідні, що на передовій, розказують про різні випадки, що там трапляються. Їм багато відомо, їх не треба відгороджувати від життя, але розмовляти щиро, бо щирість допомагає пережити все разом.Наші діти, інколи, розумніші за нас????????
399
Хвилина мовчання в школах - найбільша проблема для освіти України. Вміють же люди зробити проблему із нічого.
Сергей Лимонов
Найбільша проблема в освіті України- ось такі байдужі , позбавлені емпатії горе-педагоги без імен (під номерами) 399 !
399
Для Сергей Лимонов: Якщо не знаєш людини - не п..ди. В кожного є своя думка.
Коментувати
Ірина
В мене дочка сама робить хвилину мовчання і на мене ображається, якщо я в цей момент розмовляю. Так формується патріотизм та історична пам’ять. Якби наші предки розказували б нам колись правду, а не боялися нас травмувати, ми не допустили такої меншовартості і дружби з руснею.
Валентин
Абсолютно згоден. Не треба! З точки зору психології, однозначно ні. Так влаштована людська фізіологія, ламати її шкідливо для здоров’я. Вихованню патріотизму хвилина мовчання шкодить, діти імітують емоцію, а потім імітують і патріотизм, але уже дорослі.
Сергей Лимонов
Для Валентин: а твоя жінка й досі імітує оргазм в ліжку з тобою- йолопе !
патріотка
Для Сергей Лимонов: це його якраз не турбує. Він би образився якщо б перестала. Але він не бачить зв’язку між імітуванням оргазму та імітуванням скорботи. Більше того не розуміє, що коли бовдур стоїть в натовпі патріотів, то в нього може включитьсь стадний інстинкт, і він теж може перейнятись загальним почуттям, а ось в жінки на той стадний інстинкт шансів немає (скільки б не імітувала, не отримає)
Коментувати
Поліна
Колеги, людина має право на власну думку. Переставайте булити. Дійсно, що щоденно такий ритуал може призвести до дії навпаки. Подивіться навкруги. Жертв 11вересня поминають кожен день?може треба говорити , що це на період війни. І може є доцільним в старшій школі та середній. У молодшій мені здається, як пропозиція, треба йти від позитива. Я кожного дня з малюками розкриваю парасольку захисту над нашими військовими та Україною.
Світлана
Час уже відвикати від сільсько-міської диференціації вчителів. Доступність інформації та прогрес у сільському господарстві стер ці межі. Я, наприклад, уже сьомий рік не знаю, що таке саджати картоплю - мій чоловік використовує картоплесаджалку, обгортає теж він, викопує, звісно, також механізовано. Дивно, що ця міська вчителька цього не знає. Очевидно, що вона прямо ДУЖЕ міська))). А хвилина мовчання потрібна! Це те мінімальне, що ми, освітяни разом зі здобувачами освіти, можемо зробити для тих, хто поклав життя за нашу державу, за нас. І якщо це створює певні незручності, то подумайте про ті "незручності" (у лапках, бо не дуже підходяще слово),що виникали у загиблих, яким присвячена ця хвилина мовчання. Усе пізнається в порівнянні. Звісно, не треба з головою занурювати дітей, але хвилину помовчати - обов’язково. Це наша мовчазна однохвилинна вдячність замість тисячі слів.
Анастасія
Ганьба такій "вчительці"! Завдяки таким "вихователям" та "психологам" ми можемо повернутися в часи, коли жертви наших захисників будуть неоціненним!!! Психологія дитини гнучка, вони швидко забувають погане, але виховання справжнього патріотизму не може бути виокремлене від знання історії, тим більше такої близької. Ще не забуваємо про лібералізм держави до "ватних" батьків . Тільки власні діти можуть їм допомогти. Таких вчителів, що лінуються виконувати наказ Президента, треба гнати з освіти (або з’ясовувати на чиє замовлення вона пропаганду подібні думки!)
Світлана
Для чого принижувати вчителів з села? Да вони саджають картоплю ,після роботи,да, вони проводять хвилини мовчання ,діти це спокійно сприймають і сприймають з почуттям гідності. І знання дають не гірші як у вас у містах.І ще до речі встигають готувати передачі для ЗСУ. А вам пані вчителько таке слабо?
Яна
Согласна. И не потому, что эмоции переключить сложно, потому что дети только рады оттянуть время, чтобы их не спросили, а потому что это уже не школа, а какой-то мемориал. Каждый день новые конкурсы: то на лучшее укрытие, то Ла лучший танец про укрытие, то ещё что-то .. а когда же уроки проводить?
Для Яна:
А не пішла би ти вслід за рашистським кораблем.
Коментувати
Надя
Теж здивована статтею. Я вчитель математики та інформатики Проводжу хвилину мовчання кожен день У мене стоїть будильник на 08:59 Я за 1 хв вмикаю радіо онлайн, наприклад, радіо Дзвони, де постійно є хвилина мовчання Втрачаємо реально 1-2 хвилини на все Ми не повинні забувати про людей і цивільних і військових, які загинули А діти, до речі, дуже швидко переключаються В кожному класі є дітей-переселенці з різних куточків Ні в кого немає проблем, всі вважають, що це потрібно робити!
Надя
Для Надя: До речі, я із села)))) Маленького села, де в школі менше, ніж 100 учнів. Але уроки на дистанційному навчанні проводжу всі. А картоплю садила після роботи)
Коментувати
Олена
Дурня! Діти самі нагадують, що хвилина мовчання. І стоять мовчки. Головне - правильно налаштувати дітей і пояснити, що відбувається. А на рахунок сільських вчителів - це що було?. Хвилина мовчання що годину триває?
Емілія
Бути щирими в такі хвилини,і діти це відчують. Учителько інформатики, що ви хочете сказати своїм виступом? І чому це ваш допис помістили у стрічку новин????
Світлана
Як ця горе- вчителька може працювати у столичному ліцеї?! То у нас хвилина мовчання-то з примусу, не від серця?! Дітям це не потрібно?! Ганьбище! Де батьки тих дітей, у яких вона викладає інформатику?!чому вона досі працює?!
Nataliya Nataliya
Для Світлана: тут питання не чому вона досі працює, а чому нею не зацікавились відповідні органи?
Коментувати
Оксана
Не згодна з жодним пунктом! Це приниження ідеї та демагогія! Питання: для чого ця пані це робить?
Дана
Діти все чудово розуміють і вчасно переключаються. Я говорю про середню і старшу школу. Молодших не вчу, тому не знаю. Діти повинні знати ,кому завдячуємо можливістю вчитися.
Наталія
Що це за приниження сільських вчителів? Шановна, далеко вам, містянам, до нас братися!!!!У нас діти знають розуміють що таке хвилина мовчання!!!
Сергей Лимонов
Для Наталія: авторка калібрована дебілка з ватним душком і комплексом вищовартості! Що би -робили без селюків, зарозуміла ідіотка!
Коментувати
Марія
Пані Булигіну відправити вже копати картоплю, бо часи "какая разніца " пройшли, а почалися національної пам’яті та виховання наших дітей.