О. Павлова: зневажаючи освіту зараз, програємо потім

Якщо ми вчасно не підготували армію до великої війни, то не варто повторювати помилку з освітою

О. Павлова: зневажаючи освіту зараз, програємо потім

Автор: Олена Павлова, журналістка, художниця, автор кота Інжира.

Коли я чую, що МОН не друкуватиме нових підручників, бо війна, я думаю тільки про одне: а росія нові підручники друкуватиме. Бо війна.

Вже не вперше долинають новини від освітян: наш підручник переміг на конкурсі, але коли і чи будуть взагалі друкувати – невідомо.

Я пишу зараз насправді не про підручники, а про те, що освіта в нас – не пріоритет. І культура теж. А у ворога чомусь навпаки – перше, що роблять окупанти – міняють шкільну програму, ставлять своїх учителів, а батькам погрожують вивезти дітей у росію, якщо їх не пускатимуть в російські школи.

Українські вчителі зараз читають нові і нові вимоги до них, що робити, як діяти, яку нову і додаткову відповідальність під обстрілами вони нестимуть і за що. Збентежені, залякані, а потребують турботи і шани.

А вже за десяток днів місце проживання багатьох українців визначатимуть саме навчальні заклади їхніх дітей. Там, де їхня школа. Там, де їхні садочки (як пожартувала подруга «Бо бабуся – це дуже дорога няня, яка бере не грошима»). Навіть якщо там ракети. Або навпаки – там, де нема ракет, але й українською не викладають.

Освіта і культура – це довготермінове планування і перспектива. Як і безпека країни. І якщо ми вчасно не підготували армію до великої війни, хоч увесь світ кричав нам про неї півроку, то не варто повторювати помилку з освітою.

Освіту не можна закидати зараз, бо програємо потім.

Оригінал

Освіта.ua
19.08.2022

Популярні блоги
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Л. Гриневич: діти за кордоном мають подвійне навантаження Щоб уникнути подвійного навантаження, необхідно напрацювати механізм перезарахування результатів
О. Северенчук: для дітей важлива якість розкладу Не так важливе навантаження, як грамотний підхід до формування розкладу і робочого дня дитини
В. Співаковський: у батьків дуже змінилися пріоритети На перше місце вийшла безпека дитини, на друге – соціалізація, і лише на третє – знання
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тарас
та приберіть корупціонерів -дармоїдів в ідділах освіти і гроші будуть. 380 000 000 пожирає наше НАПНУ а на виході нуль.
399
Для Тарас: Там не тільки корупціонери-дармоїди. У відділах освіти багато МОПЕДІВ (малоосвічених педагогів).
Коментувати
Maison
А у авторки есть onlyfans?_