Олександр Костюк: які вони, студентські очікування?

Ковід у світі та війна в Україні значно розшарують університетське середовище на багатих та бідних

Олександр Костюк: які вони, студентські очікування?

Автор: Олександр Костюк, д. е. н., доктор управління бізнесом (DBA), професор, головний редактор міжнародного наукового журналу «Корпоративна власність та контроль».

Актуальна та тривала суспільна дискусія щодо форми навчання в новому навчальному році аж ніяк не відтерміновує ті виклики, які постали перед системою вищої освіти у світі саме зараз. Які вони зараз, вимоги студентів до університетів та перешкоди, які стоять перед ними?

Згідно до результатів дослідження «2022 global research study: Comparing Global University Mindsets and Student Expectations», основна вимога студентів світу до адміністрацій університетів стосується рівня цифрових технологій, які університет використовує у навчальному процесі.

При цьому 60% керівників університетів зазначають, що їх університети задовольнити цей запит студентів на належному рівні все ще неспроможні (близько 2,7 тисяч студентів та 2,5 тисяч керівників університетів з 10 країн світу з різних континентів). Звіт можна завантажити за посиланням.

При цьому 26% університетів протягом останніх двох років вдалося збільшити інструментарій цифрового навчання, а 55% університетів планують це зробити, інвестувавши у цифрові платформи навчання додаткові гроші.

У даному випадку мова йде про virtual learning environment (VLE) or learning management system (LMS). Тобто 71% університетів світу вже сформували або сформують ще цього року значні конкурентні переваги щодо наших університетів. Це великий показник, проблема, вирішення якої потребує грошей.

Держава, спецфонди університетів або міжнародна допомога? Відповідь знайти складно, але гроші потрібні вже зараз.

Вірогідно, зараз нашим університетам буде надзвичайно складно знайти подальше фінансування подібних проектів цифрових технологій навчання. Дійсно, а де шукати на це гроші?

Але пріоритет за наявності грошей має бути саме у цьому. При цьому, значно посилять свої позиції на національному ринку послуг вищої освіти саме ті наші університети, які постійно та суттєво інвестували у цифрові технології навчання. Вірогідно, саме вони будуть спроможні подолати поточні виклики, спричинені війною. Думаю, такі університети в України все ж є.

А щодо основної перешкоди на шляху майбутнього студента до університету? 73% та 75% керівників університетів тут достатньо одностайні – відсутність джерел фінансування навчання. Тобто ця проблема має значне поширення не тільки в нас. Країни світу також потерпають від неї. У такій ситуації університети, які все ще не мають відповідних цифрових технологій навчання, знаходяться у дуже складній ситуації, розриваючись між необхідністю використання власних грошей на цифрові технології та запровадження системи університетських стипендій, щоб вмотивувати до вступу найкращих абітурієнтів.

Вірогідно, пандемія ковіду у світі та війна в Україні значно розшарують університетське середовище на багатих та бідних та будуть потужним викликом для регуляторів системи вищої освіти. У нашому випадку – вже є викликом, а правильні, невідкладні рішення вже на вагу золота.

Освіта.ua
01.08.2022

Популярні блоги
Г. Громко: прибраний шкільний підвал – це ще не укриття Не можна перекладати відповідальність за облаштування укриттів на керівників шкіл
Є. Козолуп: освіта з таким керівництвом скоро помре Високопосадовці достатньо хайпонули на коментарях щодо початку навчання в очному форматі
І. Лікарчук: будемо калатати дзвоником під виття сирен? Втрачені знання чи не здобуті можна відновити чи здобути пізніше, а втрачене життя – ніколи
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Микола Петрович
На тижні возив дітей із Ніжина до Національного університету біотехнологій- Нубіп. Вражений матеріальною базою, порядком, людьми. Скільки лабараторій , срізь квіти. Потім заіхали до університету Поплавського- все забудовано будинками, ніде повернутись , одні понти. Був і в Кпі минулоі суботи- все розкидано, немає порядку. Бачите- війна скрізь, а люди різні.
Колісник Іван
Для Микола Петрович: Кожного дня іду мимо Нубіпу , там працюють родичі, вчаться діти. Один із серйозних університетів . Студенти задоволені. Видно там добрий господар!
Галина
Для Микола Петрович: Син вчиться в КПІ. Що там розкидано? Порядок в них.
Міккс
Кпі - повний застій, все побите, в туалет не зайти
Коментувати
Маркіян
Прочитав уважно, але що хотів сказати автор? Що потрібно більше цифровізації щоб очі ще більше втомлювались від гаджетів? Дистанційка вже набридла усім, не знаємо як позбутися її.