Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів

Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення

Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів

Автор: Тамара Горіха Зерня, письменниця.

Як Міністерство освіти під керівництвом міністра-плагіаторника познущалося над українськими дітьми.

Всі напевно чули, що ЗНО цього року скасували. Натомість впровадили «національний мультипредметний тест», який складається із 60 питань: 20 з математики, 20 з української мови і 20 з історії України. Тест єдиний для усіх випускників, незалежно від спеціалізації та профілю вузу, до якого подаватимуть документи.

Питання до тесту, формат та перелік тем попередньо не озвучені.

А тепер уявіть. Щоб потрапити на бюджет, діти по два роки мінімум займалися з репетиторами з хімії, біології, фізики. І от за два місяці до ЗНО їхні іспити скасовують, а натомість пропонують складати історію!

Ви не уявляєте, що робиться зараз у приватних повідомленнях моєї дочки, яка – от пощастило! – є репетитором з історії.

На тлі війни, евакуації, дистанційного навчання, переїзду в інші країни, стресів, втрати роботи, житла і здоров'я батьків поставили перед фактом, що їхні діти за два місяці повинні підготуватися до іспиту з історії.

Шановні. У нас в силу об'єктивних причин цього року величезний відтік молоді за кордон. Велика частина цих дітей піде вчитися у європейські вузи, і дідька лисого ми їх дочекаємося потім назад.

Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення. Натомість для бюджетників запроваджується цей дивний тест, а на контракт зараховуватимуть без іспиту, на підставі мотиваційного листа, тобто на основі виключно суб'єктивної оцінки екзаменатора!

Мотиваційний лист – це той же твір на вільну тему, ви уявляєте собі простір для маневру в оцінюванні?

Через такі безглузді і відверто корупційні рішення Міносвіти ми втратимо цього року ціле покоління абітурієнтів, особливо з природничих наук.

Оригінал

Освіта.ua
06.04.2022

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Рівне
Тут не потрібні розумні люди і за часи незалежності з кожним роком все ставало дедалі гірше для звичайних людей а тепер ми дійшли до фази - остаточного закриття проекту - про це навіть не потрібно не писати ні говорити - всі притомні люди це розуміють.Освітани попали під каток,тепер до прикладу в РІвненському Державному Гуманітарному Університеті взагалі перестали виплачувати заробітню плату простим викладачам - залишили без засобів для існування,вишвирнули на помийку - кому це потрібно таке гівно!?Ви щочортяки думаєте що люди взагалі ідіоти?
Тарас
Ми втратимо багато розумних за кордоном то дайте нам у виші тупих щоб нам ставки не позрізали
Віктор
Ми втратимо багато українців і цій війні, а така наволоч, як Горіха Зерня буде тут лицемірно про абітурієнтів в цей час згадувати!
Людина
Можна було всіх зарахувати на держмісця за атестатом, а після війни провести типу ДПА у формі ЗНО (назвіть як хочете). Хто склав на певний рівень - продовжує вчитись на бюджеті, хто провалив - контракт.
Галина
Для Людина: А всі ці місця "бюджетні" оплатите Ви? В взагалі порівняйте кількість випускників і кількість бюджетних місць. А ще Ви в курсі, що безліч випускників шкіл взагалі програми початкової школи не знають, а вчаться, бо в країні середня освіта є обов’язковою. Хочете цих дурнів в університеті за кошти платників податків навчати. І нагадую, надходжень до бюджету зараз буде вкрай мало. І на тих, хто зараз навчаться не вистачає.
Коментувати
Анна
Спростили ЗНО? Для кого? Знецінили підготовку учнів! "Зберегти учнівський контингент"? Шановні головні освітяни країни, не сприяйте віддтоку учнівської молоді закордон! НМТ має враховувати предмети, до яких готувалися випускники! Переважна більшість випускників готувалася до ЗНО з іноземної мови!!! Мають бути варіанти тестів: історія України/англійська. І це буде чесно!!!. Адже той варіант, що пропонує зараз МОН, не дасть належного результату. Підготуватися якісно за 3 місяці не реально. Як вступити на факультет іноземної філології без тесту з іноземної мови? Співбесіда чи = конкурс батьківських грошей????!!! Це не чесно! Будьте справедливими у цей важкий час! Врахуйте численні побажання учнів!!! Слава Україні!!!
Дмитрук
Злочинні рашисти закликають до нищення украінських вишів. Це злочин!!! Слід говорити про якісну освіту, очищення внз , іх укрупнення, зміцнення!!
399
Для Дмитрук: Пане. Навчіться читати.
Коментувати
399
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів. Щоб цього не сталося, потрібно зменшити кількість ЗВО до адекватного рівня. Інженерів, фізиків, хіміків не знайти, зато перукаря-візажиста - запросто. Ніколи не думав, що для набуття такої та інших подібних спеціальностей потрібно вчитися 6 років і обов’язково здобути ступінь магістра. Підготовка таких фахівців - марна трата державних коштів. Топова спеціальність - тракторист-баяніст.
Галина
Для 399: зовсі не потрібно. на них навчають в пту, але ж хто відмовить мамашці, яка хоче платити гроші за те, щоб в дитини був ДИПЛОМ. неважлио, що потім він згодиться хіба підкладати під чашку з кавою
Коментувати
Олекса Позняк
Розплодили університетів на будівництві немає кому робить. Як було 18 чоловік на місце то й поступали розумні
Klark
Для Олекса Позняк: Oleksa- you are ful!!!
Вапнярка
Просто дурень! Путіноід!!
Гриша
Для Klark: Вчить англійську.
Коментувати
Семен Синьоокий
Тамара по духу права, але не по суті! Шкарлет тут ні при чому, він як фіговий лист. Керує освітою група нуворишів, проплачених і викормлених зятем Кучми Пінчуком. Оця псевдоеліт втерлася в довіру до Слуг народу(Бабак , Гришина), Голосу( Піпа, совсун) , єс і навіть Бют…. Основна маса нардепів пішли в економіку, а ця братія хитро осідлала освіту!!! Президент поклав себе на боротьбу із загарбниками!!! А ці здрайці керують, як велять забугрові хазяі, при цьому зверхньо ставляться до всього украінського. Тамаро, ім команда- виперти молодь в Європу!! Ось томуі всі виші за кордоном беруть наших діток по атестату!! Крапка. А наші замасковані реформатори видумують різні заборони, мультитести… Ідіоти!!! На -жаль , міністр поплив під тиском цих бабаків. Треба допомогти команді гаранта навести лад в краіні , позбавитись від цих задрипанців- реформаторів!!!!
Алтаир
Для Семен Синьоокий: Нужели офис не информирует Президента о разрушительных действиях народных депутатов и министерства? Надо Мон закрыть!!!!
Олекса Позняк
Для Семен Синьоокий: так якого х йти в міністри? Щоб пенсія 100 000.?
Коментувати
Алла Сандуляк
Погоджуюсь з автором публікації на всі 100%. Але, на жаль, ніхто на наші відгуки не зважає, і до чого це все приведе можна лише здогадуватись. Бездумно наспіх прийняли найлегший для себе варіант тестування. А думати про дітей та майбутнє держави не входить в обов’язки МОН. Керівництво МОН - злочинці при владі!
Україна
Правда, якщо Міністерство не може підготувати декілька варіантів тестів, нехай попросять Anonymous, вони це зроблять за один день. Навіть діти можуть це зробити. А що ви там робите тоді? Наші воїни можуть нас захищати, наші діти можуть вчитися навіть у бомбосховищах, а наші міністри і їх помічники ні?
Роман
Для Україна: Давайте визначимося, що ми хочемо отримати - сяку-таку "писульку" (тіпа тест, який "Навіть діти можуть це зробити") чи таки науково обґрунтований тест, який відповідає вимогам тестології до таких тестів? Якщо "писульку" - то можна не витрачати ресурси і просто всім цьогорічним випускникам поставити "якусь оцінку" (наприклад, 200 балів, чому б і ні). Ну, можна 190+деяке випадкове число, щоб "тіпа рейтинговий список" сформувати. Якщо ж ми хочемо щоб отриманий бал хоч якось був співвіднесений з реальним рівнем знань - то жодне міністерство в світі, жодні Anonymousи не здатні за такий короткий час підготувати ВАЛІДНІ тести у кількох варіантах за умови відсутності банку завдань. На жаль, за всі роки існування УЦОЯО банк завдань не був сформований :( На жаль, всі ці роки ЗНО проводили за застарілими стандартами і технологіями. Тому в нинішній ситуації просто неможливо навіть не технічно, а методологічно такі тести підготувати. Навіть до тих, які зараз готують, будуть питання :(
Коментувати
Вчитель
Наше населення вірить, що шоумен може почати мислити системно, а плагіатор - науково. Наскільки я зрозумів, Міністр хоче перемогти корупцію за допомогою корупції. Він інакше не може. Тому або змінюйте його або мовчіть.
Andrew Brown
А наше освітянське керівництво і так давно має природничі науки десь. Як Ви думаєте, для чого було при Гриневич запроваджено курс "Природничі науки" у старшій школі? Звісно ж, для гроблення інтелектуального потенціалу, адже тими, хто не має чітко сформованої наукової картини світу, легше керувати. Невже не здогадуєтеся, що сам проект НУШ готувався в московських коридорах? Тут йому лише почепили європейську вивіску.
Олекса Позняк
Для Andrew Brown: Згоден повністю. Пригадайте як перед війною прислав путін нам Кременя щоб освіту розвалить
Коментувати