Наталія Піпа: існують 2 ризики через перенесення ЗНО

Не можна скасовувати ЗНО, якщо нема пропозиції, а що робити натомість

Наталія Піпа: існують 2 ризики через перенесення ЗНО

Автор: Наталія Піпа, народна депутатка України від фракції «Голос», секретар Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

Мене часто питають, чи скасували ЗНО?

Ні, не скасували. Поки що немає остаточного рішення.

Якщо ми перенесемо ЗНО, є два ризики.

Перший: навчальний рік не почнеться 1 вересня. Нам треба показувати, що країна готова працювати навіть в умовах війни. Треба забезпечити початок навчання 1 вересня, хоча б не пізніше 1 жовтня.

Другий: якщо вступ відбудеться вчасно, діти теоретично могли б поповнити українські університети та хоча б навчатися онлайн. Відтермінування спонукатиме дітей, які зараз знаходяться за кордоном, не вступати в українські заклади освіти. Елементарно – виберуть європейські університети. Простіше, безпечніше, перспективніше. Світ зацікавлений у наших розумних випускниках.

Скасувати можна тоді, коли МОН і УЦОЯО запропонують адекватну спрощену процедуру. Не можна скасовувати ЗНО, якщо нема пропозиції, а що робити натомість.

Тому до наступної парламентської сесії міністерство має запропонувати спрощену процедуру вступу на цей рік.

Ми боремося за якісну освіту наших дітей! Хороша освіта – це майбутнє в держави!

Оригінал

Освіта.ua
18.03.2022

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Таня
А що якщо дитині дуже важко дається математика . Краще математику зробили на вибір . Наприклад математика , або біологія , хімія , географії.
Проректор Іванич
Придурки, не підігравайте грантожерам!! Збільшимо держзамовлення і заберемо всіх толкових дітей до внз!! Без сраного зно і Вступних іспитів . На основі середнього балу і балу з профілю. Заспокойтесь!!
Віталіна Солонець
Для Проректор Іванич: діти, які не підтвердили свої знання на зно, не будуть у внз, не турбуйтеся так. А зно буде. Діти й батьки не дозволять його скасувати за будь-яку ціну.
Максим
Ви в свойому розумі? Всі будуть вчитися, а Вас відправимо до нас в Харків!! Поумнічаєте там!!
Д
Я за ЗНО, бо це справжній здобуток української освіти
Коментувати
Віталіна Солонець
Не дайте скасувати зно в 2022 році. Ми дуже просимо не лишати нас, одинадцятикласників, усіх мрій і планів.
Свєтка Сух
Для Віталіна Солонець: Не трогайте ЗНО , краще заберіть мою цнотливість!
БОй
Светка, зачем вам ВУз? Идите в порнохаб, там оценят ваши таланты.
Коментувати
Якось так
Ну, ок. Припустимо, що ЗНО скасували. Але, що далі? Як буде відбуватися конкурс на бюджетні чи навіть всі ліцензійні місця? Всі ж пам’ятають, що в провідні ЗВО Києва, Львова, Харкова в мирний час подавалося в рази, а подекуди в десятки разів, більше заяв на вступ, ніж було бюджетних місць. Нажаль малоймовірно, що в Харків, а може і Київ, тепер будуть вступати. Куди будуть абітурієнти, які збиралися вчитися до цих міст, вступати і як? Всіх бажаючих взяти навіть на контракт не вийде. Бо збільшити обсяг ліцензійних місць, наприклад у Львові автоматично не вийде, бо під додаткову кількість студентів необхідні викладачі, аудиторії, гуртожитки і ще багато чого іншого. З іншої сторони проводити ЗНО без якихось змін також нереально. Тому МОН має спочатку запропонувати нові детальні Умови вступу. А не просто - скасуємо ЗНО без розуміння, а що натомість.
БОй
Для Якось так: Конечно печально что на бюджет может некто не попасть, но выйти на стипендию вполне реально за счёт семестрового рейтинга. Там половина людей в группе вполне может на неё претендовать.
Коментувати
Даёшь зно!
Нам страна не нужна , нам и люди не нужны , нам все не по чем - Лиж бы Зно сохранить!!Слава зно, ура!!!
Сергей Лимонов
Для Даёшь зно!: вони чекають на "визволителів" і прагнуть здавати ЄГЕ!
Коментувати
Оксана
Скасування ЗНО - це катастрофа, тому сподіваюся, що є розумні люди, які не дозволять ухвалити таке несправедливе рішення.
Марко
Для Оксана: Яке горе ? !
Сергей Лимонов
Оксанка ! З такими настроєм і підходом-будеш не ЗНО здавати а ЄГЕ!
Віталіна Солонець
Для Оксана: так, будемо вірити, що розумних людей в освіті таки більше і зно цьогоріч не буде скасовано.
Коментувати
Д
В Батумі у школі потрібні вчителі української мови (на роботу). Звертайтесь: https://www.facebook.com/irina.kikava
Варка Сумська
Природа мітить людей- погляньте на Піпу чи на Совсун, їсти не хочеться…. До цього ж ще й мелють, що попало! Яке Зно чи Єві!???
Северинка
Для Варка Сумська:Писані дівчата!!
Коментувати
Учениця
Головне - це не скасувати звичний для нас формат ЗНО. Випускники вірять, що їх почують і ЗНО буде!
Местный
Первый разрыв снаряда близко и все сторонники проведения ЗНО резко переобуваются.
Сергей Лимонов
Для Местный: правда ваша! а то вовка не нюхали шмаленого і торочать "ЗНО! ЗНО"!
Коментувати
Інна
Ви що там подуріли зовсім? Ви хоч уявляєте що таке бойові дії, що таке сидіти під обстрілами? Яке ЗНО? Моя дитина закінчує 11 клас, ми взагалі не знаємо чи отримаємо свідотство. Діти з різних областей України не є в рівних умовах. Харків рівняють с землею, учбового процесу немає зовсім. Самоосвіта скажете? Та як би так було легко, то ніхто б до школи не ходив, а по за границях всі теж виїхати не можуть. Це вкрай несправедливо лишати наших дітей доступу до вищої освіти! Навпаки треба створити всі умови щоб діти вчилися і потім працювали в Україні
Олена
Я не розумію, у чому суперечка в зно. Діти готувалися,просто планка зараз не буде зависокою. Ті,хто готувався все одно непогано здадуть Але скасування зно призведе до того,що вступлять до ВНЗ тільки ті,хто має гроші. Єдине,що діти ,у містах яких відбулися великі руйнування ,мають право на пільги, тобто збільшення квоти. А ті області,у яких спокійно ,будуть складати Зно на загальних правилах.
Юля
Для Олена: Очень умная мысль, жаль несправедливая. Не поймите неправильно, но у абитуриентов со всех городов должны быть одинаковые условия . Иначе я готовилась несколько лет, а какой-нибудь сомнительный ученик, плевавший на парту, получит дополнительные баллы, просто потому что он из Харькова/Киева и т.д. Логичная позиция: либо ЗНО сдают все и одинаково, либо не сдаёт никто. Кто хотел - учился, и ему месяц войны не очистил память. А у кого дети потенциально слабые и сами посредственные ученики, тот больше всех кричит то об отмене, то о льготах
Коментувати
Тетяна
Ми за скасування Вступних іспитів. Половина дітей загинуло, половина в лікарнях половина переїжджає за кордон також мирні люди. Руйнують навчальні заклади та житлові будинки. Це несправедливо проводити Вступні іспити під час воєнного стану. Де хочете там і проводьте Вступні іспити. хоть і за край світу. А ми під час воєнного стану не збираємося здавати вступні іспити а за скасування під час воєнного стану
Черкаси
Нещастя Піпа, Ви ким себе уявляєте? Вершителем долі украінськоі молоді?? Хто ви є?! Вас , нікчему писану , заштовхав Вакарчук в парламент. Ганьба львів’янам !!!! Лише пустоголові можуть в умовах жорстокої війни блокують відміну Зно та Єві … Покайтеся та йдіть геть!!
Учениця
Для Черкаси: Скасування ЗНО жорстокіше війни
Марко
Учениця, ти що курила?? Оговтайся! Яке Зно?
Оксана
Для Учениця: згідна на всі 100%
Коментувати