А. Ночкін: зраду щодо ЗНО з математики скасовано

Збільшили процент тих, хто не подолав поріг, ті учні, які і не збирались користуватися цим результатом

А. Ночкін: зраду щодо ЗНО з математики скасовано

Автор: Андрій Ночкін, фахівець з питань оцінювання якості освіти.

Щодо 31% тих, хто не склав ЗНО з математики. Варто звернути увагу і на абсолютні показники.

Цього року на математику зареєструвалося на 92 тисяч більше осіб (на 25% більше, ніж у 2020 році). І це зрозуміло: математика тепер – обов'язкове ДПА.

Так, ДПА скасували, але явка на ЗНО з математики свідчить, що значна кількість тих, кому вона де-факто не потрібна для вступу (ті 25%) все одно з'явилися до пунктів тестування. Тож цього року математику складало майже на 92 тисячі більше осіб (при приблизно однаковій загальній кількості учасників ЗНО у 2020 та 2021 роках).

Поріг «слав / не склав» цього року подолало на 34 тисячі осіб більше, ніж минулого. До вишів можуть подати результати з математики 2021 року значно більша кількість абітурієнтів, ніж минулого, при приблизно однаковій кількості абітурієнтів у 2020 та 2021 роках.

Я думаю, тепер є очевидним, що значне збільшення і кількості, і відсотка тих, хто не подолав, було за рахунок тих, хто і не збирався користуватися цим результатом.

Якщо коротко, то цього року із 392 тисяч учасників ЗНО результат з математики отримали 168 тисяч (43%), а минулого із 379 тисяч – 133 тис. (35%).

Зраду скасовано.

Оригінал

Освіта.ua
18.06.2021

Популярні блоги
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ТТ
Чому дивуватися! Коли ідіот приймає рішення, то і результати відповідні. Кому з істориків, медиків, біологів потрібні інтеграли та косинуси? Чи може для кондитерів чи продавців вони дуже важливі?!
Ольга
Якось сидять всі наші депутати, президенти, лікарі, адвокати, бухгалтера і т.д, список безкінечний без ЗНО і багато людей, які пишуть тут коментарі, також без ЗНО, але ж як голосно кажуть про важливість ЗНО!!! Скажу, так ЗНО за останні роки втрачає свою важливість, тому що переходить вже такі межі, що важко пояснити! Ще років 6-7 назад, ЗНО було дійсно для того щоб прозоро і справедливо вступити у ВНЗ!!!! А зараз ЗНО це абсурд, який переколотили не зрозуміло з чим, як і навіщо! То як ДПА, то як ЗНО, частина йде в ДПА, частина ні!!!! То тільки мова обов‘язково, то вже і математика!!!!
Каріна
Для Ольга: Скоро обов’язково буде і англійська, а українську відмінять.
Тарас
Для Ольга: Стосовно власне ЗНО нічого не змінилося. Воно залишається єдиним ефективним механізмом, що дозволяє вступити на бюджетні місця найкращим абітурієнтам. В цій частині воно працює так само ефективно, як і в минулі роки. Зауваження, які Ви приписуєте ЗНО, насправді стосуються ДПА. Ці речі не треба змішувати. ЗНО обов’язково повинно залишатися.
Тарас
Що ж до ДПА, то тут проблема в тому, що в більшості тих випускників, які не планують продовжувати навчання у закладах вищої освіти немає жодної мотивації складати ДПА: свідоцтво про повну загальну середню освіту вони отримають вже за те, що з’явились на ДПА, а яка там буде оцінка їх не хвилює. Тому ця частина випускників просто йдуть на ДПА у формі ЗНО, навгад ставлять "хрестики" й отримують якийсь результат. А далі всі починають аналізувати наскільки низькі результати ДПА/ЗНО. Тому ДПА в таких умовах нічого не показує. От не скасують на наступний рік ДПА у форматі ЗНО. Результати з усіх предметів будуть ще гірші, ніж цього року. І що зміниться? Виходить, що за допомогою ДПА намагаються перевірити рівень знань тих учнів школи, який свій рівень знань демонструвати не збираються. Поки у самих випускників не буде ефективної мотивації складати ДПА, кращих результатів бути просто не може.
Коментувати
Ирина
Переглянути прохідні бали ЗНО на медичні спеціальності (медицина, стоматологія, педіатрія) у 2021 році. И уберите минимальные баллы по конкретным предметам. Напишите общий балл, например, не ниже 170. Читала о 175, но это уже слишком. И для учителей минимальный 170, или минимальный по предметам 150.
Вчитель
ЗНО це інструмент вступу до ВНЗ. І не може бути використаний для моніторингу освіти. Так як людина не вмотивована на вступ тести взагалі не читає і її результати ні чого не відображають. Мене як вчителя як, взагалі не дивує повна некомпетентність чиновників. Гарний задум, як завжди спотворили.
Антоніна
І з цим обов’язковим ЗНО вже доходить до абсурду. Потрібно скасовувати обов’язковість ЗНО і відновлювати ДПА у закладах освіти для тих абітурієнтів, які не бажають постувати до ВНЗ. Це - однозначно!!! В іншому випадку це задоволення обходиться державі занадто дорого!
Сергій
Для Антоніна: Звичайно! Краще субсидувати виробників алкоголю.
Марія
Для Сергій: Ви хочете про це поговорити? На освітянському сайті? Зверніться краще до психолога!
Сергій
Для Марія: Про що? Про те що не потрібно контролювати вивчений матеріал?
Коментувати
SoS
SOS !!!Десятки тисяч нулів при здачі зно із математики, історіі і навіть укрмови!!! Це пряма загроза нацбезпеці Украіни. Треба зібрати Всеукраінське Віче і обговорити ситуацію, провести спецзасідання Ради нацбезпеки, Уряду, парламенту.Визначити— Що робити і негайно!! SOS!!
Logic Power
Для SoS: пол страны минимум русскоязычные, так что ваша укромова, понятное дело, будет много где в пролете.
Владислав Бойко
Для Logic Power: Чумадан-вакзал-масква, пролєтун ти наш нешановний! Хоча і там менше ніж півкраїни розмовляють російською.
Коментувати
Марія
Цього року я бачила випадки на ЗНО, де учні просто перекреслювали зошити і здавали їх. Це таке марнотратство грошей на друк лишніх зошитів для ЗНО для учнів, які не бажають поступати до ВНЗ. Це просто жах!!! І статистику портять. А учні, може і склали би поріг, але просто немає в них потреби у цьому.
Степан
Чи може, випускника ліцею, який не склав поріг ЗНО, не візьмуть до ПТУ? Візьмуть "з руками і ногами"! То для чого ця вся клоунада з обов’язковим ЗНО???
Степан
Два роки підряд скасовують ДПА і що - хтось сильно постраждав? Хто має бажання поступати у ВНЗ - хай здає ЗНО.
Степан
Чому нарешті не зробити ЗНО необов’язковим? Хай здаються ЗНО тільки ті, хто поступає у ВНЗ. Інші - нехай здають ДПА у свої закладах. Це і економія коштів і ресурсів на проведення ЗНО. Для чого здавати ЗНО, наприклад, студентам ІІ курсу коледжів чи випускникам ліцеїв, які йдуть навчатися у ПТУ??? Це ж марнотратство!!!
Сергій
Для Степан: Вони здають ДПА
Коментувати
Остроград
Актив потрібні ці діти? Кому потрібна ця школа? Чи Уряд розгляне , чи Рнбо підсумки Зно? Це ж національна безпека? А хоч один мер чи голова Ода винесе на колегою чи сесію результати зно і наступні кроки??? Та Кличко не здасть жодного теста сам....А що скажуть наші Академії, ледачий Кремінь?? Що ж усимо робити??? Якщо таке ставлення, то такі і результати.
небайдужий
Пане Ночкін, кому потрібна ваша статистика. Краще скажіть що буде робити ваша служба, щоб покращити якість знань учнів. Поки що від цієї служби ніякого толку! Такі ж дармоїди як і МОН.
Олександр
Для небайдужий: зазвичай я критикую дії та бездіяльність УЦОЯО та дописи пана Андрія. Але в цій ситуації стану на захист. Контора, в якій працює, пан Андрій займається ОЦІНЮВАННЯМ якості освіти, а не покращенням чи забезпеченням якості.
Володимир
Для Олександр: Рука руку миє
небайдужий
Для Олександра-УЦОЯО маючи результати ЗНО має всі аргументи достукатись до МОН і пояснити,що країна котиться в прірву з такою якістю освіти
Коментувати
Мама успішних студентів
Спробувала пройти декілька тестів з цьогорічної математики і за 12 хв часу розвязала 10 завдань. Одне пропустила, бо не хотіла розрахунок робити. До чого це я? До того, що мені вже за 50, математика у моєму житті сьогодні на рівні пропорцій та відсотків. За бажання учня докласти найменших зусиль під час навчання у школі і поріг був би подоланий. Тут багато дописів про несправедливісь, бо стандарт і профіль. Але ж мова у статті про поріг у 10 балів. Тож немає ніяких виправдань всім тим невігласам, які просиджувапи дарма штани у школі. (Не потрібно коментарів про репетиторів. Мої діти НАВЧАЛИСЯ ЛИШЕ У СІЛЬСЬКІЙ ШКОЛІ і рівень ЗНО 175 -195)
Ірина
Для Мама успішних студентів: Згодна на усі 100%. Сама закінчила школу 40 років тому, пройшла половину тестів з незначними розрахунками. Перші 10-15 завдань були з 5-9 класів, навіть на логічні міркування.
Коментувати
Тарас
Зрада полягає в обов’язковому ЗНО з математики усім. Дійсно бачив як діти навманя ставили хрестики і виходили задовго до закінчення. Кому потрібен цей цирк?Навіщо витрачені величезні кошти?
НЕ сдавшим
Для Тарас: ЗНО по математике НЕ следует выдавать документ обполном слердем образовании. И всех проблем. Врём сами себе, пытаемся врать миру. А на поверку - полный нуль.
Василь
Цирк влаштували учні, які безвідповідально відносилися до навчання, вони змарнували надії і зусилля батьків, змарнували державні кошти, витрачені на 11 років навчання. 11 просидіти в класі вийти невігласом - це і є цирк. Поки суспільство не поставить чітких вимог до таких ’вільних’ особистостей, до тих пір наші фахівці будуть наймитувати за кордоном
Коментувати
Счастливая Обаяшка
Дуже цiкаво. Подальше буде ще цiкавiше. Деградацiя шкiльноi освiти. З повагою https://znanij.net/
Марія
Також вартий уваги той факт, що на ЗНО виносяться завдання профільного рівня. Тому і учні не зовсім у рівних умовах. Хтось вивчав той чи інший предмет у простій школі, а хтось у школі з поглибленим вивченням! Маючи більше уроків на тиждень, є більше шансів краще здати ЗНО. Сертифікат ЗНО до вишу несе як учень з простої школи так і зі школи з поглибленим вивченням предмету. Здогадайтеся, в кого будуть результати нижчі?
Милла
Для Марія: ну так ученики из математических классов сдают ЗНО по укр.языку и литературе наравне с учениками из гуманитарных классов,поэтому в среднем у них будут одинаковые результаты.Но вот только гуманитариям математика для поступления не обязательна,а детям с математическим складом ума без ЗНО по украинскому нельзя.
Сергій
Але ж вступають усі разом, на певну спеціальність, і профільні, і не профільні
Марія
Для Милла: щодо математичних класів чи гуманітарних, рівень профілю чи стандарт ... Учень, який вивчав предмет за рівнем стандарт, не має отримувати завдання зно з рівнем профілю! Це стосується не тільки математики ... англійської, історії, української... ЗНО має бути орієнтоване на рівень стандарт! В нас дійсно багато профільних класів, але 200 бальників немає стільки.
Коментувати
Ната
Багато,дітей вимушені були здавати ЗНО з математики,бо без неї навіть на контракт не зможуть подавати.Чого не було раніше.Відповідео і рівень такий.Я говорю за фізичні ,технічні спеціальності.
Галина
Для Ната: а як можна на технічні спеціальності вступати без знань математики?
Ната
Галина,Це не до мене.А до тих закладів,які багато років приймали студентів на контракт без математики.Якочь вони їх вчили.
Гостя
Є думка, що вони їх ніяк не вчили
Коментувати
Виклалач
Все це свідчить про подальшу деградацію шкільної освіти. МОНу, як органу державного управління, слід поставити 1 по 10 бальній шкалі.
Спостерігач
Не погоджуюся з думкою автора. "Ті 25 %" учнів знали, що обов"язкове ДПА з математики було відмінено і якщо їм не потрібен сертифікат ЗНО з даного предмета для вступу, в них і не було потреби здавати ЗНО. Діти пішли на це ЗНО, бо їм потрібен цей предмет. А пороговий бал 10 із 67 - це не так вже й погано! Тут шукати виправдання не потрібно, краще пишіть про шляхи вирішення проблеми. 31% не подолали поріг у 10 балів. Ось що потребує уваги!
Сергій
Тобто третина дітей не можутб в елементарні розрахунки(і в попередні роки, але тоді це не виявили), і це нормально?