О. Северенчук: що роблять учителі, яких обманули?

Якщо вчителі не страйкують – значить, їм можна давати обіцянки, які потім не виконуються

О. Северенчук: що роблять учителі, яких обманули?

Автор: Олена Северенчук, керівниця комунікаційного офісу Малої академії наук України.

І поки ми всі п’ємо каву, добираємося до офісів і під‘єднуємося до зумів, у Перу на президентських виборах перемагає...таратататааам...учитель початкових класів Педро Кастільйо!

Але не просто вчитель, а вчитель, який очолює профспілкову організацію. Організацію, якій у 2017-му масовими страйками по всій країні вдалося достукатися до уряду і вибити підвищення заробітних плат і чимало додаткових пільг для вчителів.

Знаєте, яка середньомісячна зарплатня вчителя в Перу?

2100 $.

Чи було так завжди? Ні. Цього домоглися самі ж учителі на чолі з Педро.

2100 $ – це вдвічі більше, ніж отримує вчитель у сусідніх Венесуелі й Колумбії, у 4 рази більше, ніж отримує вчитель в Аргентині, і в 5 разів більше, ніж отримує вчитель у далекій від Перу, але близькій до Європи Україні.

Чому це важливо для нас?

Бо коли в Канаді вчителі незадоволені, вони виходять на страйк.

Коли в Польщі вчителі незадоволені, вони виходять на страйк.

Коли в Перу вчителі незадоволені, вони виходять на страйк.

Що роблять учителі в Україні, яких відверто обманули? Мовчать і погоджуються на умови.

Зрідка змінюють професію. Гребуть купу репетиторства. Скаржаться у Фб. Обговорюють підвищення зарплат на освітніх форумах.

Що завгодно, але не обурюються і не виходять на страйки. А якщо не обурюються – значить, у сприйнятті влади все добре. Якщо не показують зуби і не страйкують – значить, наприкінці кожного грудня їм можна обіцяти підвищення зарплат в 2–3–4 етапи, надбавки по 20% тощо, але зрештою так нічого і не «надбавляти».

Не знаю, яким президентом Педро буде для Перу, якщо таки офіційно виграє, і чи зросте з ним країна, але однозначно вірю в нього і вболіваю за успіх!

P.S. До речі, за даними PISA 2018 результати Перу набагато гірші, аніж результати України. Тому ще більше, аніж у Педро, я вірю в українське вчительство, яке точно може багато, якщо дуже того хоче.

Оригінал

Освіта.ua
16.06.2021

Популярні блоги
О. Сидоренко: як ставитись до репетиторів-двохсотбальників? Показником високої кваліфікації педагога є успішність його учнів, у тому числі за результатами ЗНО
Ігор Лікарчук: коли результати ЗНО не будуть зрадою Якість освіти – не у процесах та паперах, які потужно вивчає та аналізує ДСЯО укупі з експертами
Людмила Булигіна: не «бідні діти», а треба було вчитись Плачі щодо відсотку тих, хто не подолав поріг, бісять неймовірно, адже тест з математики елементарний
А. Ночкін: зраду щодо ЗНО з математики скасовано Збільшили процент тих, хто не подолав поріг, ті учні, які і не збирались користуватися цим результатом
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ECTS
Вероятно, среди учителей есть те, кто искренне любит и жаждет обучать, но на практике у нас это те, кто 1) не попал в более престижные вузы/направления и 2) не попал на более престижную работу с приличной зарплатой. Или психологически нестабильные и садисты. То есть, отбраковка от отбраковки. И это нормально. Другое дело, что буквально за год даже хороший специалист перестаёт улыбаться, профдеформируется и опускается до уровня учеников. Преобладающее большинство знакомых учителей и преподавателей остаются исключительно ради подработки, льгот и отпуска. Или если некуда идти.
KVP1248
В кожній справі є головне і другорядне. Гроші, влада, повага… – це необхідні речі для життя, але не можуть бути головним критерієм, коли ми маємо можливість взаємодіяти з дещо важливішим, незважаючи на те, що не всі це можуть свідомо сприйняти. Для вчителя головним є те, що він має можливість вивчати реальний світ за допомогою неймовірно складного винаходу сформованого в результаті мільярдів років еволюції – нейронної системи мозку учнів. При адекватній взаємодії з лінійною одновимірною спільнотою учнів свого класу можна одержати неперевершену по важливості для кожного індивідууму інформацію про нашу багатовимірну реальність. Це якісно перевершує те, що ми отримали від прискорювача ВАК, на який потрачено десятки мільярдів. Людство ніколи не зможе створити об’єкт, який перевершить за своєю структурною досконалістю нейронну систему мозку людини. А адміністрації та чиновникам не потрібно про це знати, та вони не здатні це зрозуміти. Є речі, які кожній людині необхідно робити самому.
Shpola
Семі вчителі це досить цікава екосистема в окремо взятій школі,а що вже говорити в маштабах держави.Та й немає я к в Білорусі телеграм канала який би кординував дії та надихав на краще майбутнє.Профспілки у нас виконують декоративну функцію.Діяч профспілок який згоден з кожним кроком адміністраціі школи автоматично перестає бути людиною яка відстоює права окремо взятого педагога.
ПРАВДА
Пані Олено! Руйнація освіти йде і з вашої Малої академії!!! В областях вже учнів "вчать" купувати призові місця! Чи ви цього не знаєте? То наведіть там порядок! На стрйк треба виходити і до ваших установ!!! якщо це неправда -ЗАПЕРЕЧТЕ!!!!
Владислав Бойко
"Треба вмерти, але довести, що вчитель - то краще за Бога!" Цей Педро ще зруйнує Перу, повірте мені. Так само, як водій автобуса і... теж профспілковий діяч, мамо рідна, яке співпадіння(!), зруйнував Венесуелу. Хочете $4000? Ноу проблемс, поживемо без пенсії і ЗСУ, нам не важко. "Всё лучшее - учителям!"
ТТ
Для Владислав Бойко: Влада популістів обов’язково перетвориться на авторитарний режим.Такі закони політичного розвитку.На жаль,нас чекає це саме.
Тарас
Для Владислав Бойко: а поляки 1500 эвро, італійці з1800 і країни не зруйновані. Країни руйнують олігархи а не вчителі
Владислав Бойко
Для Тарас: Справді, Пєдро одразу зробить з Перу Італію, чого б ні? Рівень дурості іноді дивує.
Коментувати
Sergik
Президентом Перу став вчитель початкових класів і ліворадикал - це обмеженість розумового розвитку та лібертіанство водночас. Тому діагноз Перу поставлено. Срайки-страйки... На якій підставі? 4000$ не отримуємо? Ну-ну... В казочки дідуся Панаса хтось вірив?
Владислав Бойко
Для Sergik: Дивує, коли його захищає інтелігенція, тобто освітяни. Хоча тренд на сліпу віру в "атабрать і падєліть" серед викладачів і на заході помітний. Жаль Перу.
Коментувати
Надія
А хіба нема причин страйкувати всім?!! Тарифи, безробіття, цифрове рабство, мізерні зарплати працюючих і захмарні можновладців, ліквідація села, шкіл, лікарень, продаж землі... невігласи у владі,що рахують себе господарями життя і наше безмежне терпіння ? Де наш волелюбний український дух ?!! Ворогів знайшли у вчителях...
Володимир
Рабів до раю не пускають.
Павло
Пані Олено, ви про що? Щоб вчителі страйкували в Україні? Та вони скоріше будуть при вході до школи здавати гроші за те, що мають роботу, виконувати всі прихоті начальства, виконувати явно не свою роботу і т. д. ніж будуть страйкувати. Вони раби! Яке моральне право вони мають вчити дітей справедливості. честі, гідності, вмінню відстоювати свої права, якщо вони самі не здатні їх відстоювати. Це боягузи(пробачте, але це правда). Розказують дітям одне, як має бути, а самі роблять інше. Який приклад вони подають дітям? Як вони можуть виховати нове покоління? Та не бачити нам Європи з таким світоглядом. І це еліта суспільства? Ганьба такій ,,еліті"!
Тетяна
Для Павло: поповніть ряди вчителів. Зараз необов’язково мати педосвіту. Маю надію, що ви маєте "моральне право вчити дітей справедливості, честі , гідності...." До речі, цьому не вчать. Це виховують в дітях (чи не виховують) батьки.
Павло
О, я так і знав, що раби почнуть виправдовуватись...Ви тільки тут такі герої. А на більше не здатні!
небайдужий
100% правда. Вчителів гноблять з усіх сторін! А вони ...Не хочу робити порівняння.Все хочуть ,щоб хтось сказав . пішов на мітинг,а вони на урок бо ж по плану контрольна, або дуже важлива тема.А інші просто заробітчани. Освіта йде в прірву і це страшно.На управлінських посадах одні пристосуванці в яких свій ІНТЕРЕС! А владі вигідно! Шкода що така галузь руйнується.
Коментувати
Людмила
Так-так. Але у нас в школі нема профспілки. Ми всі боїмося за місце праці. Бо у малому місті чи селі роботи нема ніякої. Рабська психологія заганяє у безвихідь. Досить високий рівень культури, відповідальності, лжескромність не дозволяють вчителям страйкувати. От така безпорадність.... Замкнене коло бідності.
Юрій Віталійович
Для Людмила: Як писав Михайло Лермонтов: "Проснёшься ль ты опять осмеянный пророк? Иль никогда на голос мщенья из золотых ножон не вырвешь свой клинок, покрытый ржавщиной презренья?!" Або У Тараса Шевченко є такі рядки: "Треба миром, громадою обух сталить і добре вигострить сокиру та й заходиться вже будить!" Думай-те, шановні вчителі. Чиє у вас гідність?!!
Ярослава
З коментарів складається враження,що лише вчителі -раби в Україні, лише вони"виконують прихоті начальства" . Ганьба тим,хто це пише.Всі живемо в таких умовах і немає чого ще принижувати гідність вчителів своїми висловлюваннями.Покажіть самі приклад.
Коментувати