Є. Щепетильникова: дозволи для філій іноземних вишів

Чи дурість ця спеціально була запроваджена, чи інтелектуальна криза просто досягла свого піку?

Є. Щепетильникова: дозволи для філій іноземних вишів

Автор: Єлизавета Щепетильникова, освітня експертка.

Благими намірами... На виконання програми Президента урядовці вирішили впровадити дозволи для філій іноземних університетів, що захопило у дискусіях багатьох освітян і не тільки.

Як професіонал, який розбирається у питаннях міжнародної освіти, питання у мене виникає одне: чи дурість ця спеціально була запроваджена, чи просто інтелектуальна криза досягла свого піку?

Ось декілька фактів про те, де і як відкривають філії провідних університетів закордоном:

  • Найбільше філій відкрито в Китаї, очевидно, через великий ринок. Кількість студентів у КНР більша за населення всієї України, хоча вступають до філій не лише китайці. Завдяки активній роботі КНР в Азії (зокрема Belt and Road Initiative) студенти з інших країн також часто приїздять на навчання. Сьогодні Китай посідає 3 місце у світі за привабливістю для іноземних студентів.
  • Більшість країн фінансує відкриття філій закордонних ЗВО на своїй території. Тому що відкриття нового кампусу – це завжди дорого та ризиковано. Наприклад, Катар виділяв по 320 мільйонів доларів США на американські університети, які відкривали у них кампуси.
  • Американський університет у Болгарії, Дубаї або в Сицилії не є філіями Американського університету з Вашингтону (Округ Колумбія). Це незалежні установи, які мають американську акредитацію і використовують свою назву, щоб сигналізувати про надання освіти в американській традиції.

Що планує робити наш уряд? Привабити закордонні університети українською бюрократією?

Оригінал

Освіта.ua
15.04.2021

Популярні блоги
О. Калинич: відверті висновки про дистанційне навчання З поняття «дистанційне навчання» треба прибрати слово «навчання», замінивши на «імітація»
Ігор Лікарчук: освітній процес втрачає сенс Результати екзаменів не повинні бути підставою для оцінки роботи вчителя, це оцінка роботи учнів
Н. Глюз: ми продовжуємо старі схеми і подвійні стандарти На ЗНО живе страшний вірус, що через маску і антисептик не вб'ється, а випускний гулятимуть без масок
О. Мірошниченко: поради вчителям від кіноактора Навіть примітивна камера збільшує всі емоції і розкриває великі й маленькі секрети
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Щепетильный вопрос.