О. Гордійчук: вакансії у державних і приватних школах

Треш у вакансіях на ринку праці присутній у всіх сферах чи тільки у викладацьких?

О. Гордійчук: вакансії у державних і приватних школах

Автор: Оксана Гордійчук, учитель.

Я давно вже маю роботу, а точніше, роботи, які мене цілком влаштовують, але досі не відписалась від розсилок сайтів робота.юа і ворк.юа. Просто щоб бути в курсі останніх тенденцій ринку праці і моніторити якісь цікаві вакансії.

Але останнім часом здоровий глузд підказує мені, що заради збереження ментального здоров'я варто таки відписатись, тому що тенденції ринку праці у сфері викладання української (за моїми спостереженнями!) приблизно такі:

  • Висока оплата праці: 80 гривень за годину, але з можливістю зростання, максимально до 125 гривень, через кілька років, за умови, що ви не загнетесь від понаднормового навантаження, яке для цього треба взяти.
  • Головна умова - це не ваші знання й уміння, а те, що ви – інстаграмельна дівашка до 23 років (за останніми оновленнями до 26, але не старша). Тільки про це ми вам повідомимо телефоном, бо, на щастя, розуміємо, що вказувати це в описі вакансії не варто (але дехто таки вказує). І так, разом із резюме (яке не обов'язково) ми хочемо бачити вашу сторінку в Інстаграмі, звісно.
  • Ми пропонуємо навантаження до 30 годин на тиждень. Повна зайнятість з раннього ранку до пізньої ночі. Але при цьому ми не скажемо, скільки вам за це заплатимо. 30 годин навантаження – це ж так спокусливо, що ви просто мусите з нами сконтактувати, щоб, між іншим, і дізнатися, що ми вам готові за це заплатити.
  • Вакансії у державних школах – приблизно нічого гривень у місяць за повну ставку, класне керівництво та розширений спектр інших гострих відчуттів. Не дякуйте.
  • Вакансії у приватних школах – приблизно вдвічі-втричі більше гривень, ніж нічого у державній, але відразу беріть із собою на роботу спальник і зубну щітку і забудьте про решту життя, бо вам тепер потрібно відповідати нашим надзвичайно високим стандартам і вивчати нові акробатичні трюки до кожного уроку. Комплексні обіди та можливість особистісного зростання включено. Але ми візьмемо вас за умови, що ви вже відповідаєте нашим високим стандартам і філософії школи. А взагалі, як ви розумієте, хороших вчителів із гарною гнучкістю (в усіх сенсах) у нас у країні багато, тому (якщо ви не впевнені у своїй гнучкості та здатності пояснювати предмет у костюмі апострофа, жонглюючи планшетами), радимо вам скористатися пропозицією з попереднього пункту.

Любов до дітей, уміння закохувати в предмет, стресостійкість, надзвичайні перспективи кар'єрного росту, «конкурентна зарплата» і «готові взяти студента» – це окремі теми (і доволі сумні).

От мені цікаво. Це такий треш на ринку праці в усіх сферах чи тільки у викладацьких?

Оригінал

Освіта.ua
13.04.2021

Популярні блоги
О. Калинич: відверті висновки про дистанційне навчання З поняття «дистанційне навчання» треба прибрати слово «навчання», замінивши на «імітація»
Ігор Лікарчук: освітній процес втрачає сенс Результати екзаменів не повинні бути підставою для оцінки роботи вчителя, це оцінка роботи учнів
Н. Глюз: ми продовжуємо старі схеми і подвійні стандарти На ЗНО живе страшний вірус, що через маску і антисептик не вб'ється, а випускний гулятимуть без масок
О. Мірошниченко: поради вчителям від кіноактора Навіть примітивна камера збільшує всі емоції і розкриває великі й маленькі секрети
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ярина
А таки - да, в школи не йдуть... і в педагогічні вузи - теж. Бо перспективи немає, гарного ставлення з боку держави і суспільства - теж немає., зарплата ніякісінька, а здоровий глузд підказує, що воно того не варте...Життя одне, і найголовніше в ньому - не робота, тим паче, в школі.
Сандомир
Спочатку був ринок,і він був дикий-дикий. А потім власники шкіл зрозуміли,що дикуни можуть виховати тільки дикунів,які можуть їх потім з’їсти. І тоді вони почали ставати миролюбнішими і навіть почали усміхатися. Вони усміхалися, але продовжували визискувати своїх односельців. Та односельці не усміхалися,їм було не до сміху. Коли ж ті стали дливитися на власників загрозливими поглядами, вони зрозуміли,що ними хочуть повечеряти. Мораль така: не роби ближньому того,чого не хочеш щоб зробили тобі!
Володимир
Порожня тема.
Ірина
Для Володимир: Навпаки! Даже актуальна!
Коментувати