Н. Піпа: про приміщення ліквідованих сільських шкіл

Замість того щоб простоювати і руйнуватися, приміщення закритих шкіл мають працювати на громади

Н. Піпа: про приміщення ліквідованих сільських шкіл

Автор: Наталія Піпа, народна депутатка України від фракції «Голос», секретар Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

Майно ліквідованих шкіл має працювати на громаду, а не руйнуватися!

Сьогодні підкомітет підтримав мій законопроект 5230 про використання майна ліквідованих шкіл у сільській місцевості.

Трохи інформації, яку я зібрала, працюючи над законопроектом:

  • Наразі в Україні функціонує 8743 закладів середньої освіти у сільській місцевості.
  • Серед них 2558 закладів є «малокомплектними».
  • На балансі місцевих органів – 365 майнових комплексів ліквідованих комунальних закладів освіти у сільській місцевості.
  • Крім цього, ОДА повідомляють про можливість ліквідації у 2021–2022 рр. ще 93 закладів середньої освіти у сільській місцевості (Запорізька область – 10, Житомирська – 23, Львівська – 39, Миколаївська – 5, Одеська – 8, Сумська – 5, Хмельницька – 6, Черкаська область – 2).

У цьому дописі я не підіймаю питання оптимізації (закриття) шкіл у селах, воно дуже дискусійне і потребує окремого обговорення.

Мій законопроект стосується приміщень цих ліквідованих сільських шкіл. Я вважаю: замість того, щоб простоювати і руйнуватися, вони мають працювати на громади!

Тому пропоную, щоб громади могли здавати ці приміщення в оренду, а кошти від оренди йшли на освітні потреби цієї громади. Добросовісна оренда допоможе зберегти ці приміщення в нормальному стані – вони будуть не руйнуватися, а використовуватись.

Цікава ваша думка щодо цього законопроекту.

Оригінал

Освіта.ua
09.04.2021

Популярні блоги
О. Калинич: відверті висновки про дистанційне навчання З поняття «дистанційне навчання» треба прибрати слово «навчання», замінивши на «імітація»
Ігор Лікарчук: освітній процес втрачає сенс Результати екзаменів не повинні бути підставою для оцінки роботи вчителя, це оцінка роботи учнів
Н. Глюз: ми продовжуємо старі схеми і подвійні стандарти На ЗНО живе страшний вірус, що через маску і антисептик не вб'ється, а випускний гулятимуть без масок
О. Мірошниченко: поради вчителям від кіноактора Навіть примітивна камера збільшує всі емоції і розкриває великі й маленькі секрети
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Владимир
Таке враження що людина під наркотою!!! Далека від освіти . Давно понятно що в селах нікому ті приміщення не потрібні. , а закривання навчальних закладі в іде до руйнування сільського населення ...
Оракул
Почекайте, бо все рівно змушені будете повертати!
человек
интересно, кому нужно здание закрытой школы в в вымирающем селе, где и населения толком нет и хат пустых навалом. Хватит заниматься популизмом, никому эти здания будут не нужны. Большинство зданий закрытых больниц и санаториев в городах простаивает ибо они никому не нужны. Поэтому этот законопроект ни о чем. Я только одного не понимаю, зачем такие нардепы и кто за них голосует.
Володимир
Ви продовжуєте руйнування освіти, села, країни в цілому. Якщо освіта в селі руйнується, значить, для місцевих злодіїв це сигнал: зруйнувати й розтягти будівлю школи, а місце, де вона знаходилась, засипати сіллю, щоб нічого про освіту не нагадувало. ЗЛОДІЙ НІКОЛИ НЕ БУДЕ ПЕРЕЖИВАТИ ЗА ОБКРАДЕНОГО! Якщо ваш убогий комітет справді щось хоче зробити корисне, то тільки не цей мертвонароджений закон. Необхідно по кожній загиблій школі приймати закон або постанову про подальше використання навчальної бази. Це може бути центр соціально-психологічної реабілітації для дітей, приватна школа з інтернатом для міських дітей, дитячий санаторій або взагалі, дитячий будинок сімейного типу. Там все будувалося для дітей і заради дітей...
Disney
Оці смішні Піпи, Совсуни, Ствдні, Бабаки... - результат нашоі педагогічноі діяльності: неграмотні , самозакохані нувориші, перекормлені грантами діда Soro
Громадянин
В нашей ОТГ закрыли две школы,голова с " приближёнными " паслись" неделю- " прибрали к рукам всё, что хотели: парты,стулья,станки из мастерской продали,а денежки " в карманы" положили. И никто ничего не проверял) Голова ОТГ - это большой феодал!
Катя
Для Громадянин: А піпа - комонавтка , з Луни прилетіла. Хай летить у свій Лемберг.
Коментувати
Головгромада Суми
Ця Піпа просто лунатик! Що ми без неі не знаємо , що робити з пустими школами?? Розберемо на цеглу... Яка аренда в маленькому селі, там повно пустих хат. А Ви, пані нардепиха, краще зробіть, щоб школи не нищили?!!!!