О. Фідкевич: дискусія щодо християнської етики в школі

Я не хочу, щоб моїй дитині викладала християнську етику людина, яка іноді сама не відповідає її нормам

О. Фідкевич: дискусія щодо християнської етики в школі

Автор: Олена Фідкевич, провiдний науковий спiвробiтник iнституту педагогiки НАПН України, кандидат фiлологiчних наук.

Мою увагу привернула дискусія щодо курсу християнської етики в школі. Щодо мене – то я маю сумніви.

По-перше, Україна не моноконфесійна держава.

По-друге, це справа родини. Навіть факультативний курс у мене викликає питання. Якщо його буде читати світська особа, то тоді це просто інформація про основи християнської етики. Якщо духовна особа – то, мабуть, це доречніше у недільних школах.

Ну, і як завжди, провокаційний посил. А атеїзм вже відмінили на законодавчому рівні? Тобто можлива загальнолюдська етика, чи тільки визнається етика в контексті християнства, іудаїзму, мусульманства?

Я християнка, але визнаю це моєю особистою справою. І межу своєї віри, стосунки з Богом, визначаю теж у процесі мого духовного досвіду. Це єдина для мене вірна позиція.

Я не хочу, щоб моїй дитині викладала християнську етику людина, яка, можливо, сама не завжди відповідає її нормам.

І де їх взяти, таких моральних – у такій кількості? Адже навіть воцерковлена людина інколи довго шукає свого духовника.

Отже, питання для мене відкрите. Можливо, плутанина в моїй голові. Але я довіряю своїй інтуїції. І вона мені каже, що ця новація може мати погані наслідки.

Оригінал

Освіта.ua
03.02.2021

Популярні блоги
О. Калинич: відверті висновки про дистанційне навчання З поняття «дистанційне навчання» треба прибрати слово «навчання», замінивши на «імітація»
Ігор Лікарчук: освітній процес втрачає сенс Результати екзаменів не повинні бути підставою для оцінки роботи вчителя, це оцінка роботи учнів
Н. Глюз: ми продовжуємо старі схеми і подвійні стандарти На ЗНО живе страшний вірус, що через маску і антисептик не вб'ється, а випускний гулятимуть без масок
О. Мірошниченко: поради вчителям від кіноактора Навіть примітивна камера збільшує всі емоції і розкриває великі й маленькі секрети
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Джо Бідон
Авторка називає себе християнкою. І одразу демонструє, що вона така християнка, як сантехнік балерина. Чому видно? Тому що "Я не хочу, щоб моїй дитині викладала християнську етику людина, яка іноді сама не відповідає її нормам"... А справжня християнка сказала б "Шукаєте пилинку в оці ближнього свого, коли у власному оці колоду маєте".
qwerty-qwert
Для Джо Бідон: І Ви б не шукали пилинку ;)
Коментувати
Юрій
Яку мову вчити і яку літературу читати - теж питання родини. Ваша логіка веде до того, щоб не викладати ці предмети. Англійську чи іншу іноземну мову в школі не професори викладають, втім це не причина її не викладати. Чи ви таки пропонуєте її не викладати, так само як християнство? Бо де взяти стільки професорів! І ви не повинні хотіти, щоб англійську мову вашій дитині викладала людина, яка знає англійську слабше ніж ваша дитина МОЖЕ її опанувати протягом життя. Адже і моральності дитина може навчитися краще, ніж її вчитель. І так далі, кожне речення - хиба критичного і раціонального мислення. Як анекдот, "Чув я вашого Карузо, мені Петрович його інтуїтивно проспівав". Підсумовуючи, це текст зістарілого, втім на тому самому 16-річному рівні мислення підлітка. Трагедія Пітерпена.
Вася
Українець - це не тільки той, що на "-ко", і не той, чиї дід і прадід тут проживали. Це усі жителі нашої держави, які вважають Україну своїм домом. Так от, шкільні предмети чи курси повинні бути розраховані на ВСІХ дітей, і варіант "написав заяву" тут не проходить (що таке "християнство", скажімо, для турків - думаю усім зрозуміло). Якщо хтось вважає, що учням старших класів мало навантаження і є потреба у введенні якихось додаткових курсів етичного напрямку, то хай придумає нормальні назву і зміст.
Vlad
"На своем жизненном пути нам встречаются два типа людей. Одни во имя науки отрицают религию, другие ради религии недоверчиво относятся к науке. Встречаются и такие, которые умели найти гармонию между этими двумя потребностями человеческого духа." Архієпископ Лука. "Наука і релігія".
Володимир
Хто знає фізику - до бога не звернеться.
Сенатор
Для Володимир: Ньютон, Галілей, Бор, Максвел, Планк, Кеплер, Фарадей, Кельвін. По-моєму вони фізику знали. А в Бога вірили. У мене хороший товариш кожної неділі і на свята їде в церкву. Я - ні. У нас і без цієї точки дотику є про що поговорити. Віра, це річ особиста. Якщо вона не заважає своєю вірою іншим, нехай вірить. Це, по-моєму, набагато краще ніж вірити в алкоголь або наркоту. А щодо введення християнської етики в школі, я проти.
Володимир
А як щодо Енштейна?
Юрій
Це ж маячня. Більшість людей, які знають фізику не цураються своєї віри в Бога.
Коментувати
проф.Преображенский
Хитро представлено. Т.е. если бы попался правильный человек, то христианскую этику все-таки надо было преподавать в школе? Удивительно, что сейчас так много людей, среди которых даже есть кандидаты наук, которые верят во всякую чушь и еще хотят вовлечь в это мракобесие школьников. Что, человеческой этики и уголовного кодекса уже не хватает? Надо пугать каким-то боженькой?
Вчителька
Для проф.Преображенский: а в чому суть Боженьки? В любові до преображенських, хоча проста людина їх і не бажає розуміти, а Боженька любить і ОХЕ цьому вчить. А про атеїзм- кожен має право на свободу волі, курс не обов*язковий, пишеш заяву і будь атеїстом
Аскет
Для Вчителька: "курс не обов*язковий, пишеш заяву і будь атеїстом " - занадто, до вульгарності спрощене розуміння, а чи , скоріше, нерозуміння суті питання.
Юрій
Не атеїстом, а невігласом. Адже освічені люди знають, що віра це еволюційна риса Homo Sapence.
Коментувати