Є. Стадний: дайджест ідей нового керівництва МОН

МОН подав на погодження законопроект, де пропонується розпустити НАЗЯВО й скасувати попередні зміни

Є. Стадний: дайджест ідей нового керівництва МОН

Автор: Єгор Стадний, екс-заступник міністра освіти й науки.

Ну що ж, починаємо вести дайджест ідей нового керівництва МОН

1) Про скасування ЗНО на заочну форму навчання ми чули з уст самого тимчасового виконувача обов'язків.

2) Нещодавно був відкликаний проект стандарту базової середньої освіти без будь-яких на те причин. Пригадаймо висловлювання про десятирічну школу…

А тепер нова порція: МОН подав на погодження до інших відомств законопроект, де:

3) МОН пропонує повністю розпустити незалежне Нацагентство із забезпечення якості вищої освіти, яке успішно стартувало торік та принесло абсолютно новий якісний сенс в акредитацію програм вищої освіти. МОН пропонує на місці Нацагентства зробити черговий орган центральної влади, що суперечить будь-яким базовим розумінням про систему забезпечення якості вищої освіти в Європейському просторі вищої освіти.

4) МОН пропонує зберегти за собою повний централізований контроль за присудженням наукових ступенів. Станом на зараз з 2021 року (після кількох відтермінувань) система мали би стати децентралізованою, поклавши основну відповідальність на самі університети, як це, знову ж таки, прийнято у західному світі.

5) Також законопроект пропонує скасувати попередні дерегуляційні зміни у системі ліцензування.

По-перше, він пропонує, щоб органом ліцензування був МОН (зараз цей орган визначається урядом), що суперечить дерегуляції та загалом реформі державної служби. Річ у тім, що орган контролю не може бути водночас органом, що формує політику (визначає детальні правила, за якими контроль відбувається). Це звичайнісінький конфлікт інтересів, адже таким чином ліцензійні умови завжди будуть прописувати під контролера. Саме тому ми запустили на уряд проект, який виводив функції ліцензування з МОН.

І по-друге, до закону планують повернути старі норми щодо матеріально-технічної бази. Нагадаю, що у 2019 році ми обмежили можливість висувати вимоги до матбази лише регульованим спеціальностям (медицина, право, енергетика, авіація тощо). Це виправдано, бо там держава повинна проявляти поглиблений контроль. Тепер же вимоги щодо площ, комп'ютерів, проекторів та інших параметрів хочуть знову поширювати на усі спеціальності. І це в часи активного розвитку змішаного та дистанційного навчання...

Оригінал

Освіта.ua
31.07.2020

Популярні блоги
Д. Бабурін: реальність освіти за ширмою рейтингової шкали За ширмою рейтингової шкали 100-200, яку нам кожен рік презентує УЦОЯО, ховається реальний стан освіти в Україні
В. Громовий: як врятувати освіту від остаточного розвалу Як викликати шалену ненависть, але врятувати шкільну освіту від остаточного розвалу
Олександр Мірошниченко: для чого займатись самообманом? Вибір простий - між продовженням навчання в звичному режимі і імітацією навчання під соусом онлайн-навчання
І. Лікарчук: наскільки ЗНО точний інструмент? Наскільки ефективним інструментом для вимірювання рівня навчальних досягнень абітурієнтів є тести ЗНО
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Шевчук І.П.
Вкотре закликаю всіх тверезомислячих : досить реформ!! Давайте хоч рік- два будемо виконувати Закони!! Системно і якісно, не трусити людьми, не терзати вчителя чи вченого, платити зарплату і змміцнювати базу, якісно накормимо діток , надавати житло і лікувати , будувати школи і гуртожитки... Тримати свідому дисципліну. Побачите швидкі результати - це найкращі реформи.
Марпd
Неужели этот монстр назява может быть уничтожен или это очередной фейк отогнанных от кормушки ретрансляторов чужих образовательных идей в Украине. Очень хотелось бы верить в первое. Может нынешний глава Мон успеет хоть что - то полезное сделать для высшей школы.
УХ
Для Марпd: це може бути і звичайна боротьба за нову годівницю. НАЗЯВО стало фінансово досить привабливим при мінімальній роботі. Ну, а тепер у новій владі можуть з’явитись особи, які хочуть взяти цю курку в свої руки. До того ж, як другий чинник має місце невдоволення ректорів, бо університети платять по 65тис. грн. НАЗЯВО за кожну спеціальність ... це ж істотно б’є по бюджету університету, а нічого взамін самому університету крім папірця від НАЗЯВО не приносить. Освіта та її якість тут вторинні ... НАЗЯВО - це просто джерело гарного доходу (=хлібне місце), що б там не казали представники квітучої бюрократії від освіти :)
Коментувати
за державу
Я так розумію, що новий віртуальний міністр працює на строк, бо НАЗЯВО передбачене законом про вищу освіту і проблеми з його роботою є піставою до кримінального впровадження, не зважаючи на незадоволення його небагатолизоблюдних шавок, що вивчили дві фрази - соросята та грантоїди. Примітив як для підлабузників зі званнями та "науковими" ступенями. Соромно.
Леся
Для за державу: дорогий, він законно змінює ваш намаханий закон.Назяво - гнойник
Коментувати
Володимир Старицев
Все занадто прозаїчно. Створивши таке НАЗЯВО, його очільники просто сховалися від щорічного декларування. Бо, якби це був ЦОВВ, то в їхніх деклараціях суспільство побачило б багато цікавого. Щодо начебто незалежності НАЗЯВ, то це міф. Бо його фінсує бюджет через МОН. Яка незалежність? Щодо користі НАЗЯВО, то вона є. Кожна акредитація - 65 тисяч офіційно... Але насамперед - це користь для НАЗЯВО
Заіць
Вовк падаль не їсть !! А ці соросята дуже погано пахнуть. Їм Україна до лампадки.
:)
Для Заіць: зато старі вовки з МОН та їх вовченята добре знаються на смаку України, смаку влади і бюджетних грошей!
Лисенко М.
Більшого злодія , як соросята немає. Стадний за рік купив офіційно квартиру 142кв м , авто друге і воно , нечисть, чесний реформатор. Новосад- квартиру купила також, Квіт півмільярда зібрав на преміі..., гриневіч- пенсію в Польщі вимолила... Назяво - державний мародер!!!!
8Р
Для Лисенко М.: Ви суттєво неправі. Старі вовки 20 років керували МОН, довели всі рівні освіти та науку до тотального занепаду! Молоді ж реформатори не зробили істотних покращень у старому болоті, а також вони продемонстрували недостатню фаховість та слабку волю до реформ та до перетворення освіти відповідно до сучасних західних стандартів. Про квартири Ви взагалі кажете неправду, див. відповідні декларації за попередні роки. Але при цьому Ви навмисно замовчуєте факти збагачення старих вовків від укр. освіти. Чи не цікавились Ви нерухомістю закордоном старої освітньої вовчої зграї? А нерухомість табачників в Україні Вас не вражає? Чи то вовча зграя близька Вам по духу, тому до них Ви не можете бути критичним?
Коментувати
:)
Проблема в тому, що квіти, гриневичі, совсуни, новосади, стадні так реформували освіту, що зараз старим вовкам буде легко все повернути назад. Ви надто багато балакали про реферми, тому багато хто вже не сприймає ваших навколореферменних танців і вереску. Тож заспокойтесь і не кричіть, бо зараз, без влади, але сповнені обурення ви виглядатимете смішно.
Торба
А що тво завів свою бот команду?
Чемерис Олег Гр.
Знову цей стадний , як і його рідна сестра совсун лізе межи очі із своєю людиноненависницькою позицією.зараз ще буде вякати братік бабак . Стверджую- Назяво - це ракова пухлина , яка нічого, окрім збитків вузам не приносить.
Лещенко
Оце Стадне за кошти поляків, де воно стажувалося , за гранти міжнародного терориста Сороса із групою Квіта -Гриневич- Совсун - Шаров- фініков , послідовно нищать освіту. Вони вважають себе надлюдьми, супер реформаторами... Насправді - це примітиви, які невідають , що творять.
Iwan
Хватить дурню писати!... Користі для освіти і науки як не було від Вас, так і не буде - від цих. Ваше хвалебне Нацагенство нічого не принесло - чергова "кишенькова контора" по виманюванню грошей та задоволення его окремих квітучих осіб. Щодо мат.бази - і правильно зроблять, а то взагалі незрозуміло на чому здійснюється підготовка ...В основносу на гаслах про доброчесність....Вас пане на "гарматний постріл" не можна підпускати до освіти і науки.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!