С. Дятленко: що слід врахувати «стаханівцям» дистанційки

Дистанційна освіта має певні правила, вимагає розуміння зацікавлених сторін та передбачає наявність досвіду

С. Дятленко: що слід врахувати «стаханівцям» дистанційки

Автор: Сергій Дятленко, експерт з питань освіти програми U-LEAD з Європою.

Важливо щоб дистанційна освіта не перетворилася на дистанціювання від освіти.

Із того, що вже прочитав і почув.

Дистанційна освіта, як і кожна форма освітньої діяльності має певні правила, вимагає розуміння зацікавлених сторін та передбачає наявність досвіду. Нічого цього в школах немає: вчаться одиниці, бо ніколи та й нудно; досвіду ніде взятися; розуміння проростає лишень у тих, хто спробував себе по обидва боки дистанційки.

Зібрав короткі виклики, які варто врахувати «стаханівцям» дистанційної освіти:

  • Запровадження дистанційного навчання для учнів початкової школи можливе лише за домашньої підтримки дорослих.
  • У школі варто створити центр, куди сходяться всі матеріали і завдання, які роздають учням всі вчителі. Щоб уникнути відвертих дурниць і перевантажень.
  • Завдання та матеріали надсилаються за певним розкладом. Учні не можуть постійно чекати додаткових ц/у, а батьків вже теліпає від повідомлень вайбера.
  • Завдання для школярів мають бути ЦІКАВИМИ. Інакше вони перестануть їх виконувати вже наступного тижня. А скільки триватиме карантин – невідомо.
  • Дистанційка – це не повноцінний навчальний процес, тому годі чекати від учнів і батьків повного освоєння тем згідно розкладу і календарного плану. Якщо перегнете палицю, то почнуться збої Інтернету, світла, стану здоров’я чи відрядження до бабусь.

Оригінал

Освіта.ua
19.03.2020

Популярні блоги
І. Лікарчук: карантин у системі освіти в совковому стилі Карантин все-таки - це додаткові витрати для кожного, хоча б на оплату доступу до Інтернету
Олександр Мірошниченко: аналіз міфів від освітян В освітньому просторі України побутує певна кількість міфів, які кардинально викривляють реальність
В. Співаковський: навіщо оцінки, що травмують дітей Для відмінників оцінки дуже важливі, адже без порівняльних оцінок відмінники втрачають мотивацію
Н. Азарова: усім потрібна безвідмовна вчителька Все життя вчителя крутиться навколо правильних відповідей, йому їх краще завчити і довести до автоматизму
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
МАМА
Дуже слушні зауваження. У сина дистанційне навчання виглядає як змагання "Хто більше" Особливо подобається куп на якісь сайти, відео, уроки чужих учителів. Окрема дяка вчительці анлійської мови, яка вирішила, що карантин саме для того щоб батьки з дітьми вчили англійську цілодобово
Моніка
Слушні і актуальні зауваження. Але ті "стахановці" таке враження як вершники без голови кинулися в дистанційну роботи не усвідомлюючи, що ця робота має бути регламентована якось і мати правову юридичну форму. Тому відсутність з боку МОН керування даним процесом призводить до хаосу дистанційного навчання!
Просто учитель
І ще, держава абсолютно нічого не зробила для дистанційного навчання, а просто переклала все на плечі вчителів, як завжди..
Просто учитель
Почитаешь комменты и диву даёшься, что с людьми стало? Где елементарное уважение к труду других людей, где доброта, сочувствие банальное? " І якби на те моя воля, написала б я скрізь курсивами:"Як багато на світі горя, люди, будьте взаємно красивими!" Мами, тата, ми, учителі, навчаємо, а іноді навіть і виховуємо ВАШИХ дітей, схаменіться, не ми вщент розвалили освіту, не ми укладаємо, НА ЖАЛЬ, програми, підручники, хоч дуже хотілось би, щоб це робили учителі з досвідом. Просто руки опускаються від такої зневаги і агресії. Запам’ятайте, шановні, ваші діти будуть вашим дзеркальним відображенням, з такою ж агресією, і можливо до вас в майбутньому ...
Марія Михалевич
Власне, дистанційне для ТИХ, хто хоче вчитися. Вони і в підручнику розглядаються беруться, і з ГДЗ , і самі навчаться за завданням. Всім іншим не поможе ні очне, ні заочне, ні дистанційне Навчання!!!
рационализатор
Нужно просто быть логичным - если учителя НЕ УЧАТ, а только КОНТРОЛИРУЮТ, то пусть их поставят контролировать масочный режим в общественных местах. Будет больше пользы для общества. А учебники дети сами почитают (кому надо).
самообразование
Здесь родители рассказывают, что учителя дистанционно не обучают. В нашем городе в большинстве школ действительно так и происходит, только приходят домашние задания и все. Но есть ОДНА расчудесная школа, "сильная" школа, "знаменитая" школа (еще с тех времен). Так вот, там учителя проводят ВСЕ уроки по расписанию! В вайбере устраивают аудио-конференции, слушать которые дети должны в наушниках. Пытка еще та! Просто читают детям учебники! Вот скажите, дорогие учителя, вы больные на всю голову или надежда еще есть? СГИНЬТЕ! Мы сами умеем читать учебники! СГИНЬТЕ!
Олекса Позняк
Я не проти.Закривай школи.Потім ти мені за консультацію будеш платити я к Європі 50 євро за урок або синок піде протирати поручні
Олекса Позняк
Тикать пальцями будь який дятел може. А що зробив МОН для поширення дистанційки? Тикав пальцями в небо за круту зарплату
Fighter
Для "мама". Уже видно яка "мама" і можна уявити які у неї "дєті"! Людина називає учителів "нічтожєства"! В принципі від москворотих нічого іншого і не дочекаєшся! В тій монгольській отруйній крові живе лише отрута. Оті "дєті" невдовзі стануть "мама" ще з більшою кількістю жовчі! Звичайно, ці "дєті" нічого не будуть робити дистанційно, тому, що вони ніколи нічого не робили! Котра дитинка вчилась очно, та буде вивчати і дистанційно!, А "дєті" не зміняться! Отже, ніяких проблем! А якщо виникають запитання, то дітки запитують, а вчителі консультують!
:))
Реальность в том, что учитель сейчас полностью лишнее звено в учебном процессе. Для тех, кто хочет учиться ЕСТЬ УЧЕБНИКИ И ГДЗ! Дорогие наши учителя, идите лучше поручни в общественном транспорте протирайте. Нужно же как то зарплату оправдывать!
мама
У нас одна такая историчка - стахановка задает все параграфы подряд конспектировать! Учителя - это просто ничтожества! Сами палец о пале не ударят! Может вам, бл.., просто все учебники переписать? МОИ ДЕТИ ЭТОЙ ХЕРНЕЙ ЗАНИМАТЬСЯ НЕ БУДУТ!
Просто учитель
Для мама: уважаемая, не надо судить по одному учителю всех. Среди всех представителей профессий есть выражаясь вашими словами " ничтожества" , своего ребенка переводите на домашнее обучение, раз вам так не везёт с учителями, сейчас это возможно, одно лишь ваше желание. И ещё, лично " нам" нужно лишь просто спокойно работать, поверьте, среди учителей есть люди, любящие свою профессию и детей ,кстати, тоже. Так что не надо обобщать.
Коментувати
Учителька
У вчителів забрали право вибирати підручники для учнів https://uainfo.org/blognews/1584543052-u-vchiteliv-zabrali-pravo-vibirati-pidruchniki-dlya-uchniv.html?_utl_t=fb&fbclid=IwAR1ekahKr65-jJO1s6U-aC__ijP1W4vhQsDHEiO39GYTdQynKZHcvX8ohdI
Володимир
Хочу заспокоїти #експерта# і сказати, що вчителі, в масі своїй , це кваліфіковані не раз переатестовані спеціалісти, що розбираються ЩО дати учням, КОЛИ, СКІЛКИ і як це все перевірити. Вони, вчителі, в масі своїй, добропорядні і щирі і їм можливо, потрібно і доведеться довірити повноцінний дистанційний учбовий процес тому що іншого в перспективі не намічається. Учням і батькам нічого не залишиться як пристосуватися до нових умов навчання. Така нова реальність.
:))
Для Володимир: "хвали мене мій ротику, хвали"
родители
Для Володимир: Давайте конкретно. Что значит слово "дать"? Может "ЗАдать"? Твари вы опупевшие. Сами ни хрена не знаете! Давай канал в ютубе заводи и начитывай материал как положено! И только потом будешь кого-то оценивать!
разогнались
Для родители: пошли нах.., чтобы учителя ещё каналы в ютюб создавали , шоу устраивали, есть МОН, институтов дохрена, пусть создают платформы, ютюбы, бабки вкладывают, а я свой домашний интернет и комп, купленный за свои кровные, тратить на чужих не собираюсь, пусть школа выделяет каждому учителю персональный комп, раздают методисты, а их херова туча, разработки и выкладывают в ютюб, а не учителя пресовать, максимум задания в Вайбер и стр., которые выучить, после карантина - контрольные и все, се ля ви по украински.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!