Популярні блоги
Г. Громко: прибраний шкільний підвал – це ще не укриття Не можна перекладати відповідальність за облаштування укриттів на керівників шкіл
Є. Козолуп: освіта з таким керівництвом скоро помре Високопосадовці достатньо хайпонули на коментарях щодо початку навчання в очному форматі
І. Лікарчук: будемо калатати дзвоником під виття сирен? Втрачені знання чи не здобуті можна відновити чи здобути пізніше, а втрачене життя – ніколи
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчителька
Зараз проводиться купа інтернет-конкурсів і олімпіад, в яких учні добровільно можуть брати участь. Помилка в тому, на мою думку, що на результативність у таких заходах націлюють вчителів і Їм це рахують при атестацї, а варто робити навпаки - націлювати учня до добровільної участі в конкурсах. Але має бути продумана система мотивацї учня. Бо поки що вмотивовані атестацією вчителі заставляють учнів брати участь у олімпіадах, У МАНах, та інших конкурсах.
Вчитель
Коли усе прозоро і добровільно - це одне, а коли примусово і призові місця у тих, кому треба - то навіщо воно? У мене 10 клас хімія - 6 балів нема кому поставити, а мушу виставити учасника районної олімпіади! Де тут здоровий глузд?
Анастасія
Людей із совдепа витягли, а совдепа із людей ні. Зараз дуже модно їздити за кордони і знайомитись там, яка освіта у школах. Де там олімпіади, де там ті конкурси, всякі Чутки, як у нас. Кому це все потрібно? Дійсно, спитайте дітей, чи їм це треба. А треба це керівникам нашим, щоб шпігати потім в очі- де місця, де рейтинги? А ще ж учитель у свій вихідний день їде, везе дітей, сидить в журі, а потім перевіряє той брєд до вечора. А віддати учителю цей день хоча б на канікулах - а дзуськи вам !
Мама студента
Всі олімпіади, мани-шмани потрібні лише отаким дятлам і освітянським чиновникам ,які живуть з цього.Всі перемоги,які додають бали до конкурсного у виші мають свою ціну. Син з 5класу їздив на багато олімпіад,і всеукраїнських також. Майже ввесь січень по вихідних син вставав о5 ранку їхав по ожеледиці рейсовим автобусом на олімпіади в обласний центр.Вчителям -респект.Возили його своїм коштом у вихідні, працювали з ним багато. Але на олімпіадах,особливо на всеукраїнських все куплено. Син, дякуючи вчителям- студент престижного вузу.Але всі ті олімпіади йому ніяк не допомогли.Якщо не маєте грошей ,щоб дати хабар-не тратьте ні часу ні нерви своїх дітей на участь в усіх отих збіговиськах
Вчитель
Для Мама студента: а просто не їздити на олімпіади і мани-шмани (якщо вони вам так не подобаються) ви не пробували? Я не знаю, хто у вас в школі викладає історію, але кріпосне право відмінили ще в 1861 році. Бо знаю багатьох учнів, яким ПОДОБАЄТЬСЯ брати участь в олімпіадах, манівських конкурсах і т.д.
Мама студента
Для вчитель: Уже не поїдемо. Дякувати Богу , що ви -не наш учитель.Більш того нам пощастило на учителів.І таких як ви нам, на щастя,не зустрічалися.
Вчитель
Я теж радий, що ви не мої учні. Бо витрачати свої кошти на таких недоумків як ви (як це робили ваші вчителі) щоб возити вас по олімпіадам - це точно не моє.
Коментувати
Оракул
У нас всі експерти. Один з них стверджує, що олімпіади потрібні для вчителя. Чи потрібні вони дітям, спитайте в учасників олімпіад. Оцінювання там досить суб’єктивне, як в художній гімнастиці: комусь сподобалось, а комусь ні. Але результати олімпіад закріплювати в правилах вступу не потрібно. Нехай університети самі визначаються. Користі від цих олімпіад для знань небагато, можливо лише для досвіду.
Анна
Як це відбувалося в моєму класі 15 років тому. У нас була одна відмінниця, яка стабільно ходила на всі олімпіади. І хоча вона ще класі в 8му визначилася із напрямкомм навчання (фізика), її посилали і на біологію, і на мову, і на математику... Ніякої спеціальної підготовки перед цим не було. Вчителі працювали в звичному режимі. Олімпіади ніяк не впливали на подальшу програму навчання: не висвітлювалися цікаві конкурсні питання, не пророблялися олімпіадні завдання тощо. Так, шкільних олімпіадників знали "в облииччя". Вони ж були манівцями, вони ж писали до стінгазет і таке інше. Чи отримали щось діти від тих олімпіад? Звичайно: виснаження від довгих поїздок автобусами (4 години до обласного центру) по бездоріжжю та роздратування через те, що вони "кожній дірці затичка". В моєму університеті 10 років тому було те саме. На конкурси відправляли відмінників. Просто ставили перед фактом: ти і ти в суботу в аудиторії №# пишете літературу (мову). Посів якесь притомне місце - будь готовий всі 5 років тягатися ?...
Вчитель
Для Анна: тут винна не олімпіада, а ваш директор - довбодятел. У нас в школі на Олімпіади їздять лише добровольці. Комусь подобається біологія, комусь хімія, комусь математика. От дітям і дають спробувати свої сили з того предмету, який їм подобається. Все просто.
Анна
Такі директори всюди, крім вашої чудо-школи. Привіт реальність.
Коментувати
Вчитель
Я знаю кількох гарних учнів, які із задоволенням приймають участь в олімпіадах. Олімпіади повинні бути. І займатися їхнім проведенням повинна держава. А в якості бонусу призери всеукраїнських олімпіад повинні при вступі в університет отримувати, скажімо, по 10 балів додатково до результату ЗНО з того предмету, з якого вони стали призерами Олімпіади.
Торба
Для Вчитель: В олімпіадах беруть участь, а приймають 100 грам, а то й 200.
Вчитель
Мені, як вчителю, математики можна пробачити те, що я не дуже слідкую за писаниною авраменка.
Вчитель
Правопис української мови за останні десятиліття вже стільки разів змінювали, що вже навіть не всі вчителі української мови встигають слідкувати за цими змінами.
Коментувати
Vlad
Тільки необхідно додати, що свого часу в олімпіадах учень брав участь за своїм бажанням. І ніхто не змушував учня брати участь в декількох (іноді 4 -6) олімпіадах, ніхто не погрожував учневі за відмову від олімпіади. Ніхто не складав рейтинг школи на основі результатів олімпіад. Крім того, не проводився так званий шкільний тур. А зараз в школах тижні чотири кожен день олімпіада. А в сільських школах кількість учнів в класах буває менше 10, з них в олімпіаді можуть брати участь 2 -3. Про олімпіади знають всі, а чи люблять їх - це питання.
Педагог
Олімпіада, така яка є зараз- це рудимент тоталітаризму! Одним учнем "затикають" всі отвори. Вчитель тратить свій дорогоцінний час та своє здоров’я, щоб потім вислухати від адміністрації школи про те, де призове місце та в на якому зараз рейтингу школа. І це тільки вершина айсберга з іменем "Олімпіада".