Популярні блоги
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Прилипко
Бос-молокосос, іди працюй у школу, потім, через 5 років змошеш мати право варнякати про долю вчителя. Лайно обкурене! Хто взагалі допускає таких говнюків до паперотворчих псевдоутопій про вчителя. Серун, іди повчи дружину борщ варити!! Якщо така в тебе коли-небудь буде! Замордуєш її ще на етапі "лягаємо в ліжечко, а в тебе думки світлі?"
Фрейд
Дитя, тобі не завадило б пройти самому тест психолога. Статті твої та ідеї - нікчемні. Займись чимось корисним.
Світлана
І заробітну платню дайте,як у судді. Я теж заслужила!( і таких,як я , багато). І моолодь мотивуйте,щоб до Польщі та Чехії не їхали
Світлана
Тільки написали, що в Дніпрі така нестача вчителів!!! Ви, шановний, у якій реальності живете??? Придумуєте якісь оксиморони! Шануйте вчителя!!! Бо скоро залишаться "последние из могикан ". Дайте вільно працювати. У мене 32 роки педстажу, а ви мені про якісь іспити....Складайте Ви їх, якраз Вам на часі... А потім поради роздавайте!
Юлія Заблоцька
Доповніть, будь ласка, 2-й етап психологічним тестом щодо спроможності студента працювати з дітьми. Можна свій предмет знати на відмінно, а от утримувати увагу учнів та й взагалі завоювати авторитет - ніяк. І ще одне. Тест на психологічну придатність до професії вчителя запровадити як обов"язковий додаток до ЗНО. Перед вступом у вуз. Щоб абітурієнт не витрачав даремно роки навчання і бюджетні кошти. Одного бажання стати вчителем мало. Є риси характеру і темпераменту, які не дозволять людині стати справді хорошим вчителем. І психолог має видати рекомендацію стосовно зміни профілю навчання. Наприклад, скерувати займатись наукою, якщо знання предмету відмінні.
Володимир
Хороша ідея, насправді. Але варто допрацювати, зокрема: подумати, як уникнути субьєктивізму в пункті 2 щодо відповідності запиту Z-тів. Напевне, справжній вчитель зможе знайти мову з будь яким із поколінь. Разом із цим бувають випадки, коли деякі старші покоління не можуть знайти (або не хочуть) спільну мову з молодими, так і молодь не завжди може (або хоче) дійти порозуміння зі старшими. Але це вже більше питання теоретичної і практичної конфліктології. Але впроваджувати таке доцільно із однозначною привязкою заробітної плати вчителя до реальних цін у регіоні (аби вчитель міг "назбиратина" на авто за 10 років, на будинок за 20 років, мати можливість забезпечувати себе всім необхідним протягом місяця, одягом протягом року, відпочинок 7-10 днів 1 раз на рік в готелі по цінам рівня Буковель). Якось так. Я не Z, але був і вчителем в школі, і викладачем у ВНЗ, і керівником гуртка. Зараз досі працюю з учнями, бо це мені подобається. Сам думав про подібне. Приємно, що молодь схоже думає.
Людмила
Нісенітниця якась. Не змогла до кінця дочитати статтю. Зупинилась там де мова про відбір суддів. Для того щоб порівнювати вчителя і суддю порівняйте спочатку заробтну плату, пенсійне забезпечення, вже не кажу про інше... Ну загалом майбутній суддя знає на що іде і які перспективи його чекають. Що чекає вчителя? Який рівень життя?
Sliders
Костогриз живе в якійсь іншій паралельній реальності. В його світі вчителі, мабуть, отримують великі зарплати, тому бажаючих зайняти місце шкільного вчителя неміряно, і серед них можна проводити конкурси, сертифікації і т.д. для того щоб відібрати кращих з кращих. Однак, у нашій реальності, вчитель - це дуже непрестижна та низькооплачувана професія. Бажаючих працювати в школі набагато менше ніж вакансій. Тому питання вибору кращих з кращих тут навіть не стоїть. Тут знайти хоча б когось. Тому, Костогриз, коли портал між вимірами знову відкриється, ти стрибай в нього і повертайся у свій світ. Бо як влаштований наш світ, ти явно не розумієш.
Питання Костогризові
Якщо тебе так цікавлять питання освіти, то чому ти пішов не в педагогічний вуз, а на прикладну математику факультету компютерних наук та кібернетики КНУ? Невже на третьому курсі КНУ тобі нема чим іншим зайнятися, ніж писати свої безтолкові повчання? І коли до тебе дійде, що в тому, про що ти пишеш, ти є абсолютним профаном?
Люся
Жодних проблем: законом закріпити зарплату вчителеві таку, як у судді, то тоді вже нехай учитель бере участь у конкурсі на зайняття відповідної посади. Проте напрошується питання: а чи всі судді проходять подібні випробування при бажанні посісти тепле місце в суді?
Люда
ОК. Тоді 1-будь ласка, таку ж зарплату, пільги, пенсіі, права. 2 - чому педагогічні ВУЗи випускають непрофесійні кадри? Чому неможу, не хочуть чи не знають як навчити? 3-чому у нашій країні не стоїть питання сертифікації лікаря? Чи тут у нас всі працюють ідеально? Чи, може, професія не важлива? 4 - не позорся, дитино, не виставляє себе дурнем, бо судячи з твоіх міркувань, ти Валянок, який поняття не має як живе школа!
Іванна
Мені повезло у житті- у мене були надзвичайно гарні вчителі у школі. Можливо, це одна з причин, чому я стала вчителем. Вже 30 років пройшло з моменту закінчення школи, але я пам’ятаю всіх своїх вчителів по імені та по батькові. Мені дуже жаль автора статті, бо у нього явно дитяча психотравма, викликана, мабуть, вчителями. Бо таке писати може лише глибоко травмована людина.
маємотещомаємо
Дитинко, ви з якої планети? Якщо пройти всі "круги" пропонованої вами системи, то отримувати зарплату потрібно на рівні коболєвської, і на роботу їздити з власним водієм у супроводі кортежу з мигалками. Попрацюйте пару років у школі-швидко навчитесь ходити пішки і кожній зустрічній собачці "добрий день" казати. Задовбали ці "новатори"!
Родители
Руслан, молодец! Хороший план. Сам придумал? Только я бы знание предмета поставила на первое место. ЭТУ СТАТЬЮ ДОЛЖНЫ ПРОЧИТАТЬ В ПАРЛАМЕНТЕ! Успехов тебе! Здесь (на сайте) все учителя. Тебя никто не похвалит. И меня сейчас пинать будут. Но миллионы родителей поддерживают тебя! Верь в себя!
Жора
Для Родители: Стаття 150. Обов’язки батьків щодо виховання та розвитку дитини 1. Батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. 2. Батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. 3. Батьки зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. 4. Батьки зобов’язані поважати дитину. 5. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов’язку батьківського піклування щодо неї. Шановні, якщо ви, вимагаєте від працівників освіти високих вимог. Будь ласка виконайте частину 1 ст.150 (виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей). І цого буде достатньо для надавача освіти. Все інше він виконає в повному обсязі до вимог МОН про надання освітніх послуг. Дякую.
Коментувати
Лариса
У школі +12. Замерзла! У 5 та 6 класах підручники з української мови 2013 року (не відповідають чинній програмі), комплектів підручників менше, ніж учнів у класі, бо був час, коли школа мала право замовити книжок відповідно до кількості учнів, учитель на підручник права не мав. Було 5-класників на момент замовлення 17, а в цьому році їх 19... Змінився правопис, 16 вересня комісія від МОНУ мала визначити нюанси викладання мови в школі. Тиша... Працюй, учителю, як знаєш з 5-6 класами. Треба друкувати на уроки те, чого немає в підручниках. А вчитель і готовий: ноутбук купив за власну зарплатню (суддя, мабуть, теж за власні кошти на роботу все купує), принтер купив/заправив, канцелярію придбав. І звітів у трьох екземплярах надрукував, і в конкурсах усіляких участь узяв, і на олімпіаду звозив дітей у власний вихідний. Дурненькі вчителі, кажете? Радійте! Бо розумні й гідні люди на ваші сертифікації не прийдуть. І доведеться батькам самим подумати про освіту та виховання своїх дітей.
Олена
Для Лариса:
Коментувати
Вчитель
Люди, схаменіться! Це звичайний троляка, такий собі містечковий жириновський в наших умовах. Якщо з’єднати його статті, то це ж готова дисертація з педагогічних наук! Далі - начальник відділу у МОН і десь так через 5 років - міністр освіти. Учнів та вчителів, які не задовольняюють його статтям, вижене. Вчитися та вчити буде тільки руслан костогриз. Пишу власні іменники з малої, бо не підіймається рука нажати Shift. З повагою, вчитель.
Сергій Вікторович.
Таких розумних всезнаючих "просвітителів" на мінімалку початківця.Та в село нароків пам’ять .А після цього запитати про однаковість суддів та вчителя.А загалом дописувач-"БАРАН"".Хай вибачить невинна.тваринка.
Дмитро Мосейчук
Оплата вчителя повинна бути найвищою у державі, щось на зразок Фінляндії, і ніяких ліцензувань не потрібно,буде конкуренція і виборе той, хто задовольнить потреби батьків і учнів та держави. Все інше від лукавого
Постійний читач
Головний вопрос - як позбутися опусів Костогриза на сайти osvita.ua?
Надя
Працюю в школі 28 років. На початку цього навчального року були ваканції вчителя фізики, інформатики, англійської мови, музичного мистецтва, історії, трудового навчання. Шановний автор статті не бажає попрацювати в нашому закладі? Нажаль немає ніяких бажаючих, навіть некомпетентних.