Популярні блоги
Г. Громко: прибраний шкільний підвал – це ще не укриття Не можна перекладати відповідальність за облаштування укриттів на керівників шкіл
Є. Козолуп: освіта з таким керівництвом скоро помре Високопосадовці достатньо хайпонули на коментарях щодо початку навчання в очному форматі
І. Лікарчук: будемо калатати дзвоником під виття сирен? Втрачені знання чи не здобуті можна відновити чи здобути пізніше, а втрачене життя – ніколи
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Артур
Дзвоник пролунав. І досить вчасно. І пролунав не про ЗНО зовсім. Якщо розпочалась розмова про вступ жо вишів без ЗНО, то зрозумлі і труна, і мрець і, найцікавіше, всі ті, хто несе цю труну... побачимо далі.
совесть
В Україні єдина реформа, яка ВІДБУЛАСЯ, - ЗНО. Потенціал цієї системи використано частково, навіть через 12 років існування. Окремі її модулі так і залишилися недорозвиненими. Власне й професору Лікарчуку знадобилося стільки років, щоб зрозуміти й заговорити, нарешті, про відокремлення ДПА від ЗНО. Алілуя! Всі аргументи й пропозиції автора слушні, просто їх зрозуміти зможе лише той, хто працює в уцояо без зайвих емоцій, з холодним серцем. Чи є там такі? Але професор Ш. - зі сторони. І що? Та просто не глибоко в темі. Чи не всі здатні бути стратегами?
Честь
Для совесть: Чомусь стратеги у нас дуже часто кардинально міняють свою точку зору. Це трохи суперечить самій сутності поняття"стратегія". Щось тут не так))) А професор Ш. якраз у темі, бо бачить , як змінився контингент студентів за останні роки
совесть
Для Честь: Низько вклоняюсь і поважаю людей ПРАЦІ. Всі помиляються. Ціна помилок - різна. Дивно, що висновок про якість студентів прив’язуєте лише до зно. Вища школа ПІДЛАШТОВУВАЛА зно під себе, працювала й продовжує працювати на його знищення. І це правда. Однак етап ВИЖИВАННЯ ЗНО закінчився. Що далі? Лікарчук ЛАТАВ щороку зно "новаціями", як розумів і міг в тих умовах. Латав. Варто прислухатися до практика, який визнав? окремі помилки (про кардинальну зміну точки зору на певні речі: дпа і зно) й розмірковує про сьогодення й майбутнє зно. І чому цього пана знову так багато на горизонті?
Коментувати
Набридло
Навчання в 11 класі стало пеклом для вчителів, з чиїх предметів не складається ЗНО. Дітям вони не потрібні. Про який загальний розвиток можна казати, якщо треба не підвести батьків, вчителів і заодно і рейтинг школи. І я ,як вчитель, розумію їх: для чого потрібно вчити те все, якщо бал атестата знівельовано? Поступивши в так звані деякі "університети", потрібно трошки вміти писати, читати і носити хабарі. Я не говорю про давні з репутацією. Не може бути така кількість "університетів"! Держава відмиває гроші за рахунок "університетів". І ще:. Зробіть якийсь поділ на гуманітаріїв математиків в 10-11 класах!!! Школи продовжують міряти ЗНОрезультатами. Рейтинги постійно аналізують, сварять, попереджують і т.д. А хтось пробував вчити художню культуру 30-х учнів, з яких вона цікава 1? Решту вчать ЗНО!
Ірина
Для Набридло: Якщо вчитель не вміє привернути увагу аудиторії, а на його уроці діти вчать щось інше, то, може, варто змінити професію))) До чого тут взагалі ЗНО
Іван
По-перше бал атестату має вагу до 10 % конкурсного балу. На популярних спеціальностях це дуже багато! Та й ніхто не заважає вчителю оцінити знання учнів. Адже 1 бал - це теж позитивна оцінка. Але тоді можна не отримати подяку від батьків - це таки проблема.
Гола правда
Для Ірина: може, ти, матінко, привертаєш увагу аудиторії яскравим макіяжем, чи шикарним декольте, чи взагалі гола стоїш перед слухачами? Тоді ти відбулася, ти цікавий лектор. Тобі людина каже, що срать учні хотіли на другорядні предмети, а ти блеїш про якусь цікавість.
Коментувати
Інна
А я згодна повністю. І як учитель, що працює в старших класах, і як мати випускника. Тепер можете закидати мене капцями, панове "реформатори".
Ірина
Для Інна: З чим згодні? Натаскуєте учнів сарших класів?
Коментувати
Руслан
Давненько, видно з усього, в школі не працювали. На якій підставі такі висновки? Навіть для того, щоб "натаскати" учня вчитель повинен виконати програму! А те, що ви називаєте "натаскуванням", то є вдосконалення практичних навичок, теоретичних знань, тощо. І сам процес цей відбувається, згідно календарного плану, тоді, коли відбувається повторення систематизація і узагальнення навчального матеріалу!
Знаток
Во-первых Ликарчук никогда не был одним из основателей ЗНО, более того, он был против внедрения этой системы пока его не назначили на пост директора и не показали с какими бюджетами надо работать, тогда мнение быстренько поменялось. Поэтому вы, пан Ликарчук, один из людей, которые внедряли эту систему, но с вами рядом было множество людей, без которых этого не произошло! Скромнее нужно быть! А то, как после вас пришлось "разгребать дерьмо" в организации и системе - это отдельная тема. Ну а про "гальмо" - действительно пора уже на пенсию.
борис
Хочеться запитати у пані міністерки, до яких пір, в порушення КЗпП України, цей йолоп буде в.о. директора?
Катерина
Пане Лікарчук ,Вам напевне потрібна системв вступу до вузу , яка була за радянських часів.Коли такі як Ви могли заробляти на взятках .Зараз, коли діти поступають за результатами ЗНО-о це не добре ,бо в вузах зменшились хабарі. Потрібно повернути все назад.А зараз даже при вступі ЗНО,якщо ти себе не оправдав тебе виключать за двійки,або будеш платити за екзамени. Але це вас не устроює бо це мало . Треба так як було при СССР-5000-6000 дол.
Лара Ф.
Для Катерина: А тепер вчителі гребуть гривні за підготовку до ЗНО.
Руслан
Для Лара Ф.: Ви самі добровільно ці гривні їм несете, а не вони у вас їх загрібають. Репетиторство - це робота і як будь-яка інша робота вона має бути оплачена.
Ірина
Для Лара Ф. Вважаєте, краще віддати кілька тисяч дол. за НІЩО, аніж кілька тисяч гривнів репетиторові, за те, що дійсно навчить дитину. Де логіка?
Коментувати
Ірина
Пане Лікарчук, про яке натаскування в школах ви говорите? Хто професіонал, той працює, як працював, і діти на його уроки ходять, бо бачать з них користь для себе. А хто свою роботу не любить і дітей, той далі нічого не робить. А рейтинги шкіл піднімають приватні репетитори! То ще чудовий варіант, коли б у школах натаскували, але того нема. Ви або дезінформовані, або лукавите ...
Олекса Позняк
Для Ірина: Та уже в 7 класі мале каже - мені ваша хімія не потрібна -учити не буду. І не буде.Чи професіонал чи ні А про 11 взагалі мовчу -у них 3 місяці до ЗНО а вони рота розкриють і тьотю Іру слухають - не брешіть кума, бо дулю дам
Ірина
Для Олекса: Думаєте, не буде ЗНО, то будуть вашу хімію слухати. Неможливо змусити слухати!
Радий
Може, їм спирти з фенолами потрібні. От і слухають.
Коментувати