Популярні блоги
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
За що боролися на те і напоролися. Освіта мертва (і мова іде не про клінічну смерть, а про біологічну). Ознаки цього були уже давно, однак, мабуть, було вигідніше закривати на це очі. Останньою краплею стало ЗНО для професійно-технічних закладів освіти, яке, на моє глибоке переконання, варто було проводити ще з 2008 року. Результати говорять самі за себе. І складається таке враження, що НУШ має на меті зробити так, щоб освіта уже ніколи не відродилася. Ця реформа мені нагадує написання контрольної роботи двієшником, давайте просто бездумно спишемо все у фінів і здамо) А якщо результат буде поганий, то "а у нього ж відмінно") А стосовно ВНЗ, то їх і дійсно багато. Однак за фактичної відсутності професійно-технічної освіти вони є необхідними. Я думаю, багато хто погодиться, що освіта у деяких ВНЗ така як колись була у ПТУ. Більшості ВНЗ просто потрібно понизити рівень акредитації. Але всі ці кроки безглузді, якщо не відбудеться дійсно якісних змін на рівні школи.
Логвиненко, киів
Дорогі колеги! Підніміться над дрібним, погляньте вглиб. В Україні на 10 тис населення нині 301 студент?, що вдвічі менше , ніж в США чи Росії !!! І отравлені олігархічними ЗМІ пишуть тут деякі розумники, що багато студентів... Зверхники вирішили добити вищу школу через механізми Зно. Лікарчук вловив цю тенденцію! 121 тис не клали зно!!!!??? Бомба! Біда! Завал!!! Дітей в 11класах десь 200тисяч? Все !! Приїхали ! Внз просто зникнуть! Кінець державі!!
Куліша олег
Для Логвиненко, киів: згоден!! Треба , щоб парламент негайно створив комісію для розгляду надзвичайної ситуації!! Це НП !!!
Volobymyr Sill
Хм... Даремна тривога. Рівняти рівень вищої освіти і рівень знань більшості випускників вузів в США і Україні , - це порівнювати трамвайну ручку і ... ну , знаєте.
Вы с головой
дружите, Логвиненко?
Коментувати
Володимир
Так було завжди і так повинно бути! Вища освіта - для кращих. А то розплодили повсюду сірість: в школі, в державному управлінні, серед нардепів....
emvina
Так і повинно бути : ДПА поза межами школи.Бо прийдуть батьки і.золоті медалісти є. А тепер- все залежить від самого учня-працюй на результат. А якщо у ВИШ не йдеш,то яка різниця,скільки балів заробив на ЗНО. Хватить школам працювати на звітність.
Правдоруб
Чи винні дебіли в тому, що вони не читають підручників, не виконують домашніх завдань і взагілі не вчаться? Бузумовно винні! І нічого цим дебілам робити в університетах - вони там лише заважатимуть.
вч
Чому всі забули, що ЗНО це тільки вступ у вищі навчальні заклади, але і ДПА. Яку в школі здавали всі. І мабуть також не всі здавали. Або якщо здавали то тільки з допомогою шпаргалки, або самі вчителі допомагали, щоб не портити собі рейтинг.
Валентина
Чому завжди звинувачують або вчителя,або УЦОЯО. Чому ні разу ніхто не хоче сказати про учнів, які не вчаться. Прийшли на ЗНО, розгорнули сертифікаційний зошит, почитали й поклали інструктору на стіл. Це свідчить про те, що не готуються, як слід. Значить ЗНО потрібне тільки тим, хто мріє про вищу освіту. Значна частина дітей узагалі ніде не хоче ні вчитися, ні працювати. Ось де проблема.
Думка
Для Валентина: Все так, як Ви написали. Батьки змалку вважають свою дитину найкращою і у них одна задача- щоб були не гірші. Заробити на шмотки, гуртки, репетиторів ( на їх думку репетитор має відкрити череп їх дитини і вкласти свої мізги, а не те що працювати треба набагато більше ніж у школі), гаджети, гарний атестат ( бажано медаль), дорогий костюм або сукня на випускний бал і вступ ( все "вирішується") до престижного ВУЗу на престижний факультет. Усе, від дитини нічого не треба, "все рєшаєтся". А тут вау! ЗНО не здали! крик, гвалт- усі винні- тести погані, інструктори деспоти, завдання складні, вчителі ледарі, нічого не робили ( але чомусь у класі є ті хто здає гарно ЗНО), всі та все не так, тільки не винні вони та їх діти
Коментувати
Такі да
Не смішіть мої капці, як говорив старий єврей. Зніміть рожеві окуляри і не створюйте видимість шаленної діяльності, згадуючи ПТНЗ. Якийсь хитрозроблений дядько чи тітка у верхах придумали ноу-гау:загнати всіх петеушників на ЗНО, наперед знаючи про результат. Адже і коню зрозуміло, що більшість учнів ПТНЗ приходять з середнім балом атестата чи свідоцтва -2, 3, 4,5, 6. 7 балів і вище, то вже одиниці. Отож учень 9 років чи 11 вивчав предмети, а тут-бац:в ПТУ НЕ НАВЧИЛИ. А в ПТУ-рівень стандарту, а в ПТУ прийшли усні, які хочуть здобути професію, і отримати гарантовану Конституцією безкоштовну загальну освіту. Може досить грати на два фронти. Спочатку в школі не можуть навчити елементарного-підписати зошита прізвище в Р.в. проблема, писати речення без жодної крапки, про коми вже мовчу і т.д. і т.п. Зате себе красивого показати і розумного. До речі 1, 2, 3 бали теж позитивні оцінки. Отож не створюйте конгнітивного дисонансу, а кажіть правду-економії коштів за рахунок ПТНЗ.
Cirius
Для Такі да: Найкумедніше те, що учням ПТУ ота гарантована Конституцією середня освіта до лампочки, вони як не вчилися у СШ так і не освоюють ці предмети і в ПТУ. Краще б ці кошти направили на покращення мат.техн. бази НЗ, а так ні сер. освіти, ні якісної профпідготовки. Але лобісти-популісти проштовхнули в Закон оцю соціально-політичну подачку у вигляді можливості отримати папір про середню освіту і з цим безглуздям маємо далі жити. Тепер в областях почали зменшувати державне замовлення для ПНТЗ, в деяких на половину, що приведе до зменшення фінансування і так недофінансованих НЗ. От вам реалії. І чому ми постійно доганяємо поїзд із-за безглуздого управління процесами організації освіти?
Volobymyr Sill
Ще цікавіше питання: чи ГАРАНТОВАНА Конституцією середня освіта є ОБОВ’ЯЗКОВОЮ ДЛЯ КОЖНОГО УЧНЯ ??? Це право учня чи обов’язок ????
гарантирование
Для Volobymyr Sill: среднего образования не есть гарантирование выдачи документа о нём.. Есть разница?
Коментувати
Vlad
Для 1 і 2. Все вірно. ЗНО повинні проходити тільки ті випускники, які хочуть продовжити навчання у вищих навчальних закладах. Чи у нас тепер обов’язкова вища освіта? Я вже писав про це у коментарі до статті В. Громового "Топ цитат із творів учасників ЗНО-2018". А з приводу аудіювання з інземної мови, то статистичні дані відомі всім. Прав І.Лікарчук в тому, що до пункти ЗНО з 5-ти предметів знаходяться в обласних центрах. Випускники з віддалених сіл повинні витрачати дуже багато часу, щоб дістатися до пункту тестування. Але ж спочатку тестування з усіх предметів проходило в районних центрах.
Volobymyr Sill
Для Vlad: Тоді ще питання: а чи всі випускники середньої школи повинні і чи мають право отримати атестат про середню освіту ??? І чи має вона бути обов’язковою ??? А якщо так - то , хоча б, результати ЗНО дають приблизно реальну картину знань випускника. І здавати ЗНО повинні всі ВИПУСКНИКИ СЕРЕДНЬОЮ ШКОЛИ, а не потенційні абітурієнти вузів. Тоді , хоча б, якась частина оцінок в атестаті буде реальною, а не намальованою . І буде показувати ціну атестата про середню освіту.
отмена обязательности
Для Volobymyr Sill: среднего образования выпустит НА УЛИЦЫ массу подростков без царя в голове. ДУмайте ОБ ЭТОМ.
Ирина Панасенко
а якщо з ЗНО - то з царем?
Коментувати
Володимир
З самого початку проведення ЗНО в нього тим самим Лікарчуком було закладено хибну концепцію приписування 100 балів за саму участь у тестуванні, щоб не демонструвати, яким низьким насправді є рівень знань абітурієнтів. Адже 124 бали зі 200, необхідні тоді для вступу, виглядали набагато солідніше, ніж 24 зі 100. Але, якщо хтось забув, нагадаю, що ці 124 бали у 2008 році з математики дорівнювали чотирьом (! ???) реальним балам з 55. І з того часу пішло й поїхало. А Лікарчук і досі, замість того, щоб зробити правильні висновки і піднімати рівень знань, плачеться, що після нього організатори ЗНО такі погані. Можливо, це його треба назвати злочинцем, або принаймні співучасником злочину, за наповнення вузів двійочниками.
cos
Для Володимир: Шановний пане Володимиру- а чому в перший рік всі були задоволені від проведення ЗНО? Виходить, що злочину після введення ЗНО зменшилося. А зараз систему почали вдосконалювати, тому і підвищили прохідні бали. В той рік неподолали поріг 7 чи 8%. А як ви думаєте, який відсоток абітурієнтів вступало до вищих навчальних закладів, коли були вступні екзамени? Мабуть 99-100% (в кого був гаманець-той і навчався). Тому в цьому не звинувачуйте Лікарчука.Він навпаки понизив % вступників, вузи перестали брати взятки при вступі, нерозумних абітурієнтів відсікли, а розумні вступити до вищих навчальних закладів навчатися за державний кошт. Крім того-це був великий прогрес, так як це був тільки перший рік проведення ЗНО. Але не забувайте ще той факт, що нову систему оцінювання створив пан Лікарчук, а не нова команда Вадима Карандія. І виходить, що при Лікарчуку прохідні бали підвищилися.А Карандій продовжив цю тенденцію.
Володимир
Для cos: Ну, звісно. Якщо у 2008 році для вступу у вузи досить було мати лише 7% знань з математики, то чому б майже всім не бути задоволеним? А якщо у 2018 році потрібно було уже цілих 16% знань, то Лікарчук ледь не сходить з розуму. А щодо розумних абітурієнтів, то вони від ЗНО справді лише виграли.
Коментувати
Anna
Мне кажется или статьи Ликарчука с каждым днем все более и более популистские? Да есть бесконечно много учеников которые плевали на школу, учителей и родителей с высокой колокольни и которые абсолютно ничего не сделали для того чтобы преодолеть порог.
2
ЗНО - це вступний екзамен у освітній заклад. Що всі повинні здати його, всіх прийняти. Раніше вузів було раз два і все, а тепер на відкривали філіалів, зробили з цього бізнес. Що є, на моя думку, неправильним. А взагалі державі не потрібні розумні люди, їм потрібні виборці за гречку, тому які б освітні реформи не запроваджували - результат буде нуль, а гроші на цьому реформуванні і далі заробляють обрані.
1
Чому це всі випускники зробилися абітурієнтами? Що за маячня коїться у цій країні. Докотилися уже до того, що вимагається, щоб усі учні поголовно успішно складали ЗНО. Щоб можна було не тільки переводити з класу в клас, а й "переводити" на перший курс університетів. Бо університети це вже якісь філіали дитсадків (шкіл), куди повинні потрапити всі "дітки". Вища освіта перетворилася на фарс. лікарчук краще б згадав, скільки учнів його класу вступили в інститут, а скільки пішли в ПТУ чи просто на роботу. То чому зараз не повинно бути двієчників?
Володимир
Для 1: Так освіта ж формальна!
Коментувати
Володимир
Діду, досить лити крокодилячі сльози за тими, хто виявився нездатним подолати навіть такий низький пороговий бал. Все, що ти написав, ще в певній мірі можна віднести до тих, хто набрав десь біля 150 балів, але з вказаних вище причин не зумів поборотися за кращі результати. А щодо двійочників, то їх до ЗНО було значно більше. Наприклад, на моєму потоці письмовий екзамен з математики зі 212 вступників провалили аж 108. Уявляю, скільки теперішніх абітурієнтів, більшість з яких привикли лише вибирати відповіді, не здали би такий екзамен. Як в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти займайся своїми безпосередніми справами щодо, вибачте за тавтологію, забезпечення якості освіти, а не плач за своєю попередньою втраченою посадою. А якщо не здатний це робити, то йди на пенсію і не мороч людям голови!
Командор
А навіщо репетитор? Якщо учень сам не захоче працювати, то і будемо шукати винних.
Ігор
Це ще мало. Такий відсоток має бути більшим. Адже з укр. мови та історії або математики здають всі учні. Раніше такого не було. Тому ті двійочники які погано вчаться в школі не здали. Чи ви хочете сказати що раніше ніколи двійочників не було? Просто вони не здавали обовязковим ЗНО і ніхто на їх кількість не звертав увагу. А пригадайте як ще раніше у виші поступали лише невелика частина учнів із класу. А зараз більшість хочуть мати вищу освіту.