Н. Царевська: я попрощалася з учнями і колегами

Я втомилася. Але я пішла не зі школи, де я люблю абсолютно все і всіх. Я пішла з системи

Н. Царевська: я попрощалася з учнями і колегами

Автор: Ніна Царевська, екс-директор школи, Маріуполь.

Прощальное...

Вчера я попрощалась со своими учениками и коллегами. Да, я ушла из школы, совсем чуть-чуть не завершив свой 40-й год работы в ней. Что я испытываю? Этот вопрос задали мне мои друзья. Трудный вопрос. И трудное решение. Почему так внезапно? - спросили ученики.

Я устала. Но я ушла не из школы, где я люблю абсолютно все и всех. Я ушла из системы. В какой-то момент я поняла, что я уже не принадлежу школе. Последние два года стали особенно тяжелыми. Ожидания перемен, борьба за эти перемены, надежды на лучшее – все это оказалось напрасным.

Из-за постоянных, не свойственных нашей педагогической деятельности нагрузок, всех этих тендеров, закупок, ремонтов и прочей ерунды я перестала видеть детей и учителей.

Раньше я никогда не брала на уроки телефон. Теперь это стало необходимостью, потому что директор не учитель, он менеджер. Так стало модно говорить, так говорят о нас чиновники. Я это не приемлю.Для меня это стало проблемой, потому что я всегда была прежде всего учителем, учителем детей и в какой-то мере учителей.

Я не могу заниматься закупками и одновременно готовиться к педсовету и урокам. Я не училась на бухгалтера и не собираюсь им быть. Может, кому-то из коллег-директоров это и нравится. Но я решила, что больше не хочу заниматься чужой работой.

Что я испытываю? Радость и светлую грусть. Столько добрых слов от коллег, их слезы и слезы учеников, их слова благодарности и письма любви, наверное, надо было заслужить. Спасибо вам, мои любимые, за эти эмоции. Я сделала для вас все, что могла. И впервые вышла из школы с чувством выполненного долга. Я спокойна за школу. Тот коллектив, который там остался, сохранит дух добра, взаимопонимания и поддержки, любви к детям и дружбы с ними.

Искренне верю в то, что вы преодолеете все трудности, и я всегда буду гордиться тем, что я работала с вами.

Каждому из вас, учителю и ученику,техническому работнику желаю только веры в себя, стремиться только вперед и добиваться всего, что задумано.

Цените, уважайте, поддерживайте и берегите друг друга. Не позволяйте трудностям, которые неизбежно возникают в любой работе, сломить позитивный настрой и подорвать уверенность в своих силах. Желаю успехов каждому из вас, стремительного роста и процветания школе.

Удачи всем! Спасибо за то, что были рядом все эти годы.

Оригінал

Освіта.ua
19.11.2016

Популярні блоги
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
А вы уверены, что дух сохранится, если на ваше место назначат "современного ПОДХОДЯЩЕГО МЕНЕДЖЕРА"? Сомневаюсь я, однако...
з Буковини, Чернівці
Після такого прийому можу тільки порекомендувати землякам більше не додавати свої коментарі на цьому сайті. Підозрюю в чому справа. У нас останні декілька років дуже стали відомими поняття ТОR та анонімайзер. Але справа навіть не в тому. Люди почали говорити правду, якої влада боїтся гірше за вогонь. Перш ніж ображати людей, слід перевіряти інформацію. Тільки такої правди нікому не потрібно. Тому краще ща все написати "Клевета", "Малообразованные", "Стыдно" і т.д. Тепер розумію, чому деякі Буковинці готові йти до Ромунії. І спроби так званих мітингів вже були. З іншох сторони може "малообразованных" ніхто не хоче. Дійсно великих знань написати анонімно не потрібно. Під силу навіть школяреві. Але дуже шкода, що воно так...........................
ВИСНОВОК
Наша влада тільки залякувати здатна. А навести порядок, це знов "Прийдуть інші".
Батьки с. Драчинці, Буковина Д
Всіх хто сумнівається в правдивості наших слів, запрошуємо їх перевірити. І попередньо просимо нас анонімно не ображати. Звідки так одразу "Никто вам не поверит". Підіть подивіться. Страшно, але - це все правда. Прийдіть з МОНУ і дайте контрольні у 10 класі з математики. Всі будуть на оцінку 1. З німецької так само. Відправте КРУ у столярну майстерню школи, а за старої директорки там було все. Чому всі почали мовчати?
с Буковины
Они говорят правду. На Буковине много таких "керівників". Если почитать портал БукИнфо, раздел Образование. Там еще не такое пишут. Просто там в Киеве очень далеки от истины. Вот по этому имеем такую ситуацию в государстве.
Коментувати
Для Батьки с. Драчинці, Буковина
"Анонимно обращаться за помощью? Вам не стыдно? Никто вам не поверит, потому что вы трус, а коллектив ваш - это малообразованные люди и чему можете научить детей? Клеветать анонимно?" А що ви хотіли П.І.П. ? І жодної реакції влади, а над дітьми репресії? Щодо шановані "Клеветать анонимно". ЗАПРОШУЄМО ДО НАШОЇ ШКОЛИ НА УРОКИ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ, ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ У ХЛОПЦІВ, МАТЕМАТИКИ 10 КЛАСУ, МУЗИКИ (викладає географ). ТОДІ БУДЬ-ЛАСКА РОБІТЬ ВИСНОВКИ. Вже користуючись нагодую відвідає манікюрний салон, перевірите у кожному класі температурний режим. Будь-ласка приходьте. І НІХТО ТУТ НЕ КЛЄВЄТАЄ!
за для справедливості
Для Для Батьки с. Драчинці, Буковина: Географ має освіту Регентського духовного училища.
Коментувати
Natalya
Класний керівник - той же директор, тільки в значно менших розмірах. Але просиш у батьків, простягуєш руку. Якщо маєш кабінет , мусиш дбати і про ремонт, і про техзасоби. і про папір і т.п. ... і просиш. Принизливо!!!
Голосzнарода
Значить тихо директору сидіти добре, а як попрацювати треба, тендери провести, із представниками влади, можливо благодійними фондами зустрітися, то вже важко. Звісно, що добре було відседжуватися десятиліттями на престижній посаді, і байдуже було, що дах буде протікати, чи стіна розвалюватися, чи дошки з партами ще радянські, підручників не вистачає. Нажаль, таких горе директорів, що прикупили собі посади, по всій країні маса, через те і будівлі шкіл розвалюються, бо вони, замість менеджменту, вчителюють. Та заборонити працівникам адміністрації треба давно викладати уроки.
Богдан
Для Голосzнарода: Не треба так: за мною- будова школи з нуля, ліквідація Нп різного роду в умовах села, перемога в конкурсах директорів, публікації, переможці олімпіад з предмету (математика, інформатика)... та завжди НЕДОТОРКАНИМ був урок. Такою бачу (заочно) п. Ніну. Згідний, багато є "зайвих" "від освіти", але не ображаймо Вчителя, Керівника, сумніваємось в ньому- давайте зустрінемось на незалежному конкурсі за право Вести за собою. Все життя стою за цим. І не поступлюсь.
бред который стоит ламаный грош
Для Голосzнарода: Пусть тогда введут отдельную должность "замість менеджменту, вчителюють.". Или запретить директору набирать часы.
село
Для Голосzнарода:+Вам. hiqr Сами директора окостенели, не хотят меняться: учиться - осваивать новые технологии, общаясь на сайте школы или в соц сети - со своими коллегами из других городов, просто с людьми других стран. Тупые, неповоротливые, берут голосом, оскорблениями, подкупом, связями, не в состоянии прочитать Лист МОН самостоятельно, ожидая инструкции от РОНО, ГОРОНО, ... Ну взяла бы и тихо ушла, нет надо пожаловаться на "систему". Ранее сама-то где была?
Коментувати
Богдан
Н.Царевській. Допишіть мене у цей список- теж цьогоріч пішов з посади з тих же причин. На 40-му році роботи в школі. Про все коротко не розповім. За школу -переживаю... А лист Ваш -світлий і добрий.
Батьки с. Драчинці, Буковина
Нашу директорку можна тільки вигнати. Ми вже написали біля 20 коментарів на різних сайтах. Під різними псевдонімами. Реакції влади ніякої. А оббивати пороги вже набридло. І чути нас ніхто не хоче. А сказати є що. Біля учительської відкрила манікюрний салон. З столярної майстерні нічого не залишилося. Звела на нівець викладання музики, трудове навчання (майстерня) та математику. Сама за дипломом математик і протягом декількох років не проводить уроки. Крім того, пів року друга іноземна мова взагалі не викладається. По вашому це педагогічно? Учителі жаліються. Педради, наради, збори взагалі не проводить. Збирає з кожної дитини гроші. Звітів не веде ніяких. Не знаємо чи правда. Але говорять що пиячить. Навколо себе зібрала таких самих, роблять з усіх дурних. Навіть заставляє техпрацівниць шпигувати, до котрої години учителі сидять у школі. До дітей поваги ніякої. Дисципліни так само. Порадьте щось? Зимовий сезон, а в багатьох класах холодно. У столві постійно учням не додають. Як далі?
Олекса Позняк
Для Батьки с. Драчинці, Буковина: посадіть у сміттєвий бак та спустіть з гори
село
Для Батьки с. Драчинці, Буковина: Анонимно обращаться за помощью? Вам не стыдно? Никто вам не поверит, потому что вы трус, а коллектив ваш - это малообразованные люди и чему можете научить детей? Клеветать анонимно?
с Буковины
Для село: Вы для начала проверьте правдивость информации, а потом позволяйте себе такое писать. Вы что хотели? Такое у нас государство.
Коментувати
Петро Дмитрович
Я це зробив давно, рівно в 2000 році. Пережили зі школою лихі 90-ті, трохи все стабілізувалося, і тут на нараді директорів якось я зрозумів, куди йде наша освіта, кого роблять з директорів шкіл. Написав заяву і пішов на пенсію по вислузі. Згоден з тим, що директор повинен бути в першу чергу вчителем, причому - хорошим вчителем. Навіть такий "закон" вивів: "Хороший вчитель може стати поганим директором, але поганий вчитель ніколи не стане хорошим деректором". Може я не правий?
Андрій
Цілком підтримую Вас .Моя дружина теж звільнилася з посади Завідуючої дитячого садка через такі самі проблеми.Останньою краплею стало коли бухгалтер говорить хай нас росія завоює, і ще багато іншого..
pasufik
Рік тому я зробив те саме, тому добре Вас розумію. Ви занадто чесні, щоб витримувати той бардак, який продовжує існувати в організації освіти.
Директор
Низький уклін ВАМ !!! І будь проклята та система, яка замишає нашу освіту без професіоналів. Що стане з нашими дітьми???
Теж вчителька
Щановна пані Царевська. Дуже вас розумію. Вчинок гідний поваги. Бажаю вам всього найкращого.
ТАМАРА
За час своєї педагогічної діяльності ( а це з1966року по цей день) я 4 рази була на курсах різного рівня на керуючі посади в освіті і відмінно їх захишала, але ніколи не претендувала на ці посади і не шкодую! Відповідь _ ця стаття і коментарії колег,ї.
василий
директор школи це мененжер , кому слабо будьте просто вчителем. Але директор школи повинен мати педогогічну освіту.
Aaa
Я теж так пішла. Просто тихенько причинила двері. Стомилася від системи. Бути вчителем-це Божий дар. Його вже не треба дооводити і купувати в площині категорій, конкурсів і вього пустого, що породжують сірі людці...
мила
Я устала, я не могу, я не бухгалтер, ....Правда в том, что стало строже: дарить нельзя, сдавать на ремонт нельзя, коррупции бой пошел, как жить на з/п? Сочувствуем...
Елена
Для мила: Для того, чтобы осуждать, нужно знать человека лично, а строить догадки на основании своих мироощущений, мягко говоря. не красиво!
Olgalebedeva5601
Мила, я скажу вам, что вы не правы(а могла бы сказать иначе)! Но, простой такой пример: наш директор Н. А на всю школу выбила окна из металлопластика, а дома у неё таковых не имеется! Вы просто не представляете, сколько она отдавала школе! Если бы у нас в Раде хотя бы половина сидела таких людей, как Н. А. , вам бы Мила, давно бы уже было счастье!!!
мила
Для Olgalebedeva5601: У вас с головой все в порядке? Причем здесь ваша "Н.А.", если речь о "Т.Ц."? Дальнейшего пребывания вам в счастии...
Коментувати
Виктория
Выдавливанание из школы профессионалов , искренне преданных работе, это реформа?! Сочувствую человеку и школе.
Мирослава Юнко
Висловлюю свою солідарність та розуміння!!! Ви не одна такий вчинок здійснили!!! Нас четверо з однієї кафедри покинули навчальний заклад, який творили та в якому пропрацювали багато років!!! Причина - система, окозамилювання, бездарність, "придбання імена", брехня, відсутність свободи творчості!!! Шкода, що система проковтне та пережує наше авторство, творчість!!! Хтось продемонструє усю нашу педагогічну творчість як власний доробок!!!! Ми чимало знаємо, а от як захистити своє знання в умовах системи знищення....????