О. Ткач: що закладає серпнева конференція в голови вчителів

Виступаю завтра на серпневій конференції. Від моїх думок залишилось "Вітаю" і "На все добре"

О. Ткач: що закладає серпнева конференція в голови вчителів

Автор: Олена Ткач, учитель історії.

Виступаю завтра на серпневій вчительській конференції (чорти б побрали того, хто це придумав). Вже тричи переписала промову, від моїх думок залишилось "Вітаю" і "На все добре".

Затверджується текст на самому високому рівні, як у Чехова: "Как бы чего не вышло". А я ж всього навсього хотіла сказати про те, яку мають відповідальність вчителі історії в час інформаційної війни, інсинуацій і різного роду маніпуліцій з історичними фактами, що треба всім (не тільки історикам) вчити учнів критичному мисленню (!). Ні, треба статистика: "провели, засідали, думаємо засідати".

Планувала сказати, про відповідальність вчителя у викладенні таких складних питань, як "Волинська трагедія", про оцінку П. Конашевича -Сагайдачного в наших підручниках і в підручниках РФ, - та де там! "Прибрати всі ці питання", - це не для конференції, "будете про це говорити у своєму колі істориків".

А й дійсно чи треба всім вчителям знати про такі питання? А чи знають всі на них відповіді? Чи залежить рівень сформованості громадянських якостей випускника від того, чи вся наша освіта має їх плекати чи тільки історики?

І риторичне питання багатьох років - що має закладати серпнева конференція в голови вчителів?

Оригінал

Освіта.ua
31.08.2016

Популярні блоги
Л. Гриневич: діти за кордоном мають подвійне навантаження Щоб уникнути подвійного навантаження, необхідно напрацювати механізм перезарахування результатів
О. Северенчук: для дітей важлива якість розкладу Не так важливе навантаження, як грамотний підхід до формування розкладу і робочого дня дитини
В. Співаковський: у батьків дуже змінилися пріоритети На перше місце вийшла безпека дитини, на друге – соціалізація, і лише на третє – знання
І. Лікарчук: де справжня дерусифікація освіти? Справжня дерусифікація української освіти не відбудеться від змін у програмі з літератури
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тётя Мотя
А чи потрібні вони взагалі - ці серпневі збіговиська (вибачте, якщо когось образила!) Ще секційні засідання дійсно щось дають, а пленарні?
Володимир
В голови учнів треба закладати знання. А на серпневій нараді, як і на наступних нарадах, треба говорити як, в сучасних умовах, це зробити. Грошей в державі немає і не буде, тому вирішуйте, чи працюйте, чи не працюйте. А ритуаьні наради пора забути.
Anonimus
Цікаво, що такий вчитель буде "закладати" в голови своїх учнів? "Закладачі"...
Наталка
А може інакше:чи потрібні ці серпневі ронференціїї вчителям???!!!
более недалёкой мысли
"що має закладати серпнева конференція в голови вчителів?" не встречалось давно... А всё остальное - верно
ярослава
Серпнева конференція -це зустріч однодумців після відпустки та можливість поговорити про наболіле, а говорити є про що !
Ілона
"що має закладати серпнева конференція в голови вчителів?" Яка нахабна претензія з боку серпневої конференції! Я вважаю вчителів людьми мислячими; вони самі вирішують, що "закладати" в свої мізки! Огидний стиль.
микола кучевський
Якщо планували, то потрібно було те і сказати. З трибуни ніхто не стягував би. І нічого тепер лити крокодилячі сльози.
Олена Ткач
Для микола кучевський: А я, між іншим, і сказала те, що запланувала і не "ллю крокодилячі сльози" НІКОЛИ. Я про те, що серпнева конференція не має бути корпоративними звітними зборами з трибуною і графіном на столі, де все вивірено до коми і ніяких "незвичаїнок" не відбудеться.
Коментувати
Учитель
Серпневі конференції ( по-сучасному чомусь колегії) - це аналізи, як то кажуть усіх і вся. Виходить, що все це настільки погано, що в майбутньому нам нікого буде вчити, бо батьки нам своїх чад не довірять.
Жанна
Серпнева конференція - це масове зомбування директорів та завучів про те, що вчитель ніхто і звуть його ніяк, що він має обовязки і ніяких прав!