Іван Пономаренко: я вимагаю зарахування мого сина

Мій син давно і надійно розчаровує батька. Він вперто вірить в якісь дива на кшталт чесного вступу

Іван Пономаренко: я вимагаю зарахування мого сина

Сумна історія про нашу освіту, їі реформу #реформаосвіти і тому подібні кораблі, коториє бороздят простори Малава Тєатра.

Мій син, Александр Пономаренко (Olexandr Ponomarenko) давно і надійно розчаровує батька. Хоч батько йому вже років з п'ять тому сказав, що освіті в Україні приходить гаплик (і навіть заставив його довчитися з цього приводу до англійської на 186, а німецької на B2) він вперто вірить в якісь дива на кшталт чесного вступу, професійної гідності освітян і так далі і таке інше. І от, щоб остаточно добити старого (тобто мене) він пішов в Карпенка-Карого (!) на режисера (!!!) на бюджет (!!!!!). Туди, хто не знає, як в рідний КНУБіА, крім ЗНО здається ще "творчий конкурс". Бюджетних місць - 8. Ну, на курси ходив підготовчі, само собою. Ну і взагалі він в мене, на жаль, далеко не пролетарій - купа медалей з бально-спортивних танців, купа виграних для школи творчих конкурсів типу "Європа очима школярів", оповідання пише, організація і проведення чи не кожного фесту типу Comic Con чи там The Pit. Творча дитинка в цілому.

На перший тур конкурсу прийшло під 200 людей. Пройшов (я подумав, може я песиміст і адепт зради?). На другий під 20. Пройшов (я остаточно впевнився що я клєвєщу на Неньку). Ну, думаю, ладно, зараз занесуть чи кудись передзвонять))) І от - першого серпня - він дзвонить - "Батя, я поступив!" "Нє вєрю!" - відповів мій внутрішній Станіславський. Але таки так: повідомлення на http://ez.osvitavsim.org.ua/, скріншоти, явки, ставки, всі дєла. Сашко поніс документи в приймальну комісію - і їх у нього взяли (перевіривши, само собою, статус - чи поступив). Ну, ми розслабились (а хто б не розслабився). Я його послав в відпустку, нехай, думаю, погуляє дитина. І ось сьогодні, в 23.30 він мені додзвонився (до того не було зв'язку) і, ̶к̶о̶в̶т̶а̶ю̶ч̶и̶ ̶с̶л̶ь̶о̶з̶и̶ криво посміхаючись в слухавку доповів: "Батя, ти був правий."

На тлі цього дзвонить його бабуся, що, вже, вочевидь, за вечір перейшла з волокардину на сульфакамфокаін. 

Так от - сьогодні, 4го серпня, близько 20.00 (!) йому з мобільного (!!!) на мобільний же зателефонував якийсь дядя, який сказав щось на кшталт: "Ізвінітє, прізошла тєхнічєская ошібка, прідітє забєрітє докумєнти, можєм прєдложіть вам обучєніє на контрактє". О...ший Сашко поліз на сайт, де його статус дивним чином змінився з "рекомендований до зарахування на бюджет" на "допущений до конкурсу (?)". Я, звичайно, дуже радий тому, що мої думки щодо освітньої системи і їі реформування підтверджено, але, чесно кажучи, не радий, що експериментальним шляхом. Оскільки завтра останній день подачі документів, а Сашко зараз далеко, зрозуміло, що в цей рік він пролітає в будь-який ВНЗ, в який подавав документи. Але, оскільки, знов-таки, ці милі люди з приймальної комісії Карпенка документи таки взяли, на сайті повідомлення було і т.п., у мене виникає ряд запитань.

Якщо виникла "ашібачка", яка фактично унеможливлює вступ на бюджет неповнолітнього до ВНЗ на рік мінімум, то чи не варто би було компенсувати йому навчання на контракті (тому, хто припустив "ашібачку")? А якщо не виникла, то, чи немає ознак злочину чи бодай службової недбалості в діях членів чи голови приймальної комісії? Чи людини, яка спокійно, нічтожє сумяшеся міняє статуси абітурієнтів на сайті "який неможливо зламати"? Чи невідомого дяді, який повідомляє про "ашібачку" з мобільного в неробочий час? Заодно в мене питання, прокурор Києва старий ще чи люстрований, і чи нецікаво б йому було цим зайнятися? І - ще - в нас, я чув, вже 200% новий Міністр освіти - що вона думає з цього приводу?

Ці питання я завтра задам в приймальній комісії КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕАТРУ, КIНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ іменi І. К. Карпенка-Карого (капслок не мій - так в них на сайті). А якщо мені на них не дадуть відповіді - в іншому місці, теж в центрі. Далі буде, коротше. 

І ще - я чи не в перший раз (ну, крім волонтерських справ) прошу ТОТАЛЬНОГО репосту, допомоги, "теорії шести рукопотискань", журналістів, депутатів, ̶л̶у̶н̶о̶п̶а̶р̶к̶у̶ ̶з̶ ̶б̶л̶е̶к̶д̶ж̶е̶к̶о̶м̶ ̶і̶ ̶ш̶л̶.̶.̶.̶ і "всєго что потрєбуєтся впрєдь". 

Поясню чому. Справа далеко не в Сашку, який, я певен, і без такого висококотіруємого диплому стане режисером, чи актором, чи ким там захоче - на крайняк поїде в Каліхворнію столяром, як Харрісон Форд. Справа в тому, що я все більше і більше схиляюсь до того, що наша країна - failed state, і треба тікати звідси світ-за-очі. До цього висновку підштовхує абсолютно все - від монголорів, які пиляють на метал "Дугу" в Зоні до монголорів, які миють бурштин, набиваючи свої земляні хати каструлями "цептер". Від вирубаних Карпат до просраного Криму. Від "убійц Бузіни" до "пріхадітє на канцерт метра акардєона Завадскаго". І такий відвертий доказ, як мухлювання з результатами вступу не в Могілянку навіть, а в Карпенка, як на мене, вже не остання крапля, а гран-прі. Тобто я вирішив спробувати ще раз - якщо я, такий весь відомий ̶м̶о̶л̶о̶д̶и̶й̶,̶ ̶р̶о̶з̶у̶м̶н̶и̶й̶,̶ ̶г̶а̶р̶н̶и̶й̶ рахітектор, блогер, активіст, альпініст, переживши 90ті, дві революції і взагалі просто красавєц, не заборю невідомого дядю з мобілкой - то жінці і дітям з їх комік-конами, аніме, і малюванням аквареллю вже точно не світить, і я все зроблю, щоб вони звалили звідси к єдрєнє фєнє, до різанини, яка неодмінно почнеться рано чи пізно. А перед тим, як будь яка людина, який нема чого втрачати ̶к̶р̶о̶м̶е̶ ̶с̶в̶о̶и̶х̶ ̶ц̶е̶п̶е̶й̶ я стільки раз стукну на всіх кого знаю і не знаю в соотвєтствующіє органи, що Данія здригнеться - щоб їм було тут чим зайнятись в темряві, коли в Борисполі останні вимкнуть світло. Я свідомо не хочу "заносити", комусь "дзвонити" і т.д., а навпаки, роблю все прозоро - будемо вважати, що це соціальний експеримент. Я вимагаю або зарахування мого сина, Олександра Пономаренка на бюджет (тим більше, що він вже фактично зарахований, документи взяли) або розслідування "ашібачкі", встановлення, чи це справді "ашібачка", а, якщо так - покарання винних і відповідної грошової і моральної компенсації йому та членам його родини.

З.І. Хто знає міністра освіти чи там ректора Карпенка - тегніть будь-ласка, а якщо завтра мене не почують в приймальній - то і прокурора, чо уж там.

З.І.І. "И знай, Копченый, на этот раз разозлил ты меня всерьез".

 

Оригінал

Освіта.ua
05.08.2016

Популярні блоги
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
І. Лікарчук: освіта вижила лише завдяки вчителям Популізм і дилетантство в освіті руйнують педагогічну творчість і продукують вчителя-урокодавця
Тамара Горіха Зерня: роль учителя стає визначальною Реформа, по суті, вимагатиме повної професійної перепідготовки всього викладацького складу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Галина Денисюк Дручик
Насмілююсь поділитися схожою історією. Може, хтось щось порадить? Мій син, випускник коледжу з досить непоганим дипломом, вступав до ун-ту на 3 курс, в умовах прийому якого було зазначено 5 бюджетних місць, пройшов тестування. Довго чекали результатів конкурсу (мали бути до 01.08, з"явились десь 09.08). Син був 4-ий у рейтингу. Було опубліковано на сайті дані про зарахування. Радість, звичайно, аж через кілька днів дзвонять: ви не привезли плати за навчання, терміново оплатіть. Передзвонюю, відповідають: бюджетних місць нема, всім терміново треба підписати угоду, оплатити, а потім повернуть, якщо щось зміниться. Син, який надіявся ще й на стипендію, на платному вчитися відмовляється, він розуміє, що сільська сім"я з невеликим достатком не в змозі забезпечити йому нормального студентського існування. Ми готові ще більш економити, "тугіше завязувати пояси", але він не піддається на наші умовляння. Надіється знайти роботу з дипломом коледжу. Що робити? Р. S. В повідомленнях про прийом, які з"явились...
Я
може якщо б всі були такі як Іван Пономаренко, так тоді б наші шановні міністри хоча б трохи думали б про людей, про свою країну, про її майбутнє. Та воно може все це й задумано так спеціально, бо так потрібно. Та й написали ж наші пані маністри, що бюджетні місця, від яких відкажуться абітурієнти , отримують діти загиблих в АТО. Гидко все це. Мій син теж в цьому році поступив в КПІ, так теж колотнеча була раз. а тоді ще й другий раз, коли заново простовляв пріоиритети. Ми пройшли на ту ж спеціалізацію, на яку й вперше він попав. бо мали високий бал. Але ті діти , у яких 183-180 б? Тих дітей шкода , що так з ними поступила держава. а ЩЕ ДУМАЮ, ЩО ДАЛІ БУДЕ? чОГО ЖДАТЬ? Ще ж й доньку меншу маю.
Ivan Ponomarenko
Кінець історії. Дякую журналістам, без них би нічого не вийшло ІМХО: https://www.youtube.com/watch?v=tYYV2sLmYe8
Олег Грица
Для Ivan Ponomarenko: до речі і заступник приймкомісії П.Кравчук сам ствердив 2:48, що вони давали заявку на 8 держмісць. дякуйте "бедлану" (зі слів П.Кравчука), що Ви поступили. якщо маєте бажання - допоможіть іншім дітям України.
Коментувати
Ivan Ponomarenko
Дякую всім коментаторам. Справу закрито - мого сина, і, до речі, ще кілька ошуканих таким чином абітуріентів, прийняли в універи. Хотілося б окремо попросити не перенапрягати мозок прихильників теорій заговору мене, моїх "друзів-депутатів", Гриневич, Лі Харві Освальда і т.п. А рівно і "нахрапистості мого сина", "вигризання зубами", "гуртожитку для киянина-мажора","відпочинку за кордоном" і т.п. Чи не простіше б було мені, з такими страшними зв’язками і грошима, банально подзвонити моїм "друзям-депутатам-гриневич" ДО вступу, я вже мовчу про вступити на контракт чи в іноземний ВНЗ? Так отож.
Марія
Для Ivan Ponomarenko: Про нахрапистість стосовно Вашого сина ніхто не писав (а Ви, судячи з психологічного портрету, переживете й не помітите). Ніколи не звинувачую людей, про яких недостатньо знаю, особливо дітей. Мова йшла про Ваший текст, але моє відношення до нього тут підчистили. Тому зазначена характеристика виглядає непоясненою. Про киянина-мажора, здається, також не писали. Зараз взагалі більш успішною в нас виглядає інша каста. Ваша. Але мене дуже тішить, що Ваший син Вас розчаровує. Мені хочеться жити в оточенні саме таких людей, які Вам здаються наївними, але мають недосяжні для вас моральні якості. Добре, якщо підліток сам поставив запит на гуртожиток, маючи київську прописку, це питання знімається. Я також не мала претензій стосовно того, кого Ви маєте в "друзях" у соц. мережах. Розумію, що проблему вирішено завдяки численим репостам. Тепер так все вирішується. Село з базаром перемогли остаточно.
Марія
Для Ivan Ponomarenko: Але не думайте, що я вважаю несправедливим, що питання вирішено. Якщо взяли документи, мають відповідати. От якби вас взяли з десятого місця, а дівчину з дев"ятого не взяли, було б огидно. Але вона пройшла в інститут культури за першим пріоритетом. Отже - гаразд. Але це - майже приватний випадок. Цьогорічна система має набагато ситемніші вади, які можна проілюструвати на прикладі КПІ (див. коментарі до http://osvita.ua/vnz/consultations/51972/), оскільки там престижні спеціальності, пов"язані з програмуванням, дублюються по кількох дуже різних за престижністю факультетах, де вони відрізняються спеціалізаціями. Документи приймали з рейтингуванням по спеціалізаціям, а результат отримали з рейтингуванням по спеціальностях.
Марія
Для Ivan Ponomarenko: В результаті: 1) замість того, щоб використати 4 навколопрограмістські спеціальності КПІ, а інші пріоритети - в інших ВНЗ чи спеціальностях, абітуріенти писали всі пріоритети за спеціалізаціями КПІ, втрачаючи шанси; 2) абітурієнти побачили себе 1.08 в списках престижних факультетів, які програма збільшила, місцями, вдвічі від максимально можливого, в них узяли документи (ваша ситуація), але змусили ще заповнити рейтинг-лист; 3) абітурієнти з вищими балами пройшли на менш престижні факультети (на які навіть не писали заявки, не вказували їх в пріоритетах), хоча, формально, на більш рейтингову спеціальність (фактично, викладання на різних факультетах відрізняється дуже сильно, тому абітурієнти відштовхуються спершу від факультету, а вже потім від спеціальності) і т.д.
Коментувати
Олег Грица
читав деякі дописи в контакті, подивився коло знайомств і все зрозумів. "кумовство" рулить. у автора друзі депутати ВР, у друзів - друзі совсун, Гриневич і т.д. ось як появилось 9 держмісце.
Олег Грица
так напишіть чому мінуснули, я помилився у чомусь? можливо це іван Пономаренко?
Ivan Ponomarenko
Ні, це не він. Іван Пономаренко - це я. Я вас не мінусував, мало того, я навіть не знаю, хто сюди перепостив мій пост з ФБ (але вдячний йому). Я не знаю чиї дописи вконтакті ви читали, бо я там не пишу нічого роки 3-4. 9 держмісце появилось не тому, що у автора друзі-депутати, а тому, що у автора друзі - активні люди. І 9 держмісце (від мінкульту, а не міносвіти) появилось завдяки тому, що автор вперше в житті попросив допомоги і репосту. Які б у вас друзі не були, нічого б не вийшло без 2,5 тисяч перепостів і журналістів 3х телеканалів, які на це відреагували. Мало того, автору не вперше нагибати чиновників. Якби ви скористались не контактом, а гуглом, наприклаж, ви би знали, що подобним чином автор в свій час надав розголосу альтернативній Шулявський розв’язці, чи, наприклад, зарубав перетворення села, де живе, на спальний район Києва. Без ніяких депутатів і Гриневич.
Олег Грица
Для Ivan Ponomarenko: дякую що відкрито відповіли. це що я бачив - це бачив. не знаю хто для Вас є Андрей Черных, Денис Гнатюк, (судячи з переписки у вас на фейсбуці) які як мінімум мають якийсь вплив на МОНУ, але вони вихватили один факт і зробили. повірте - тут тисячі ображених, які пролетіли від державних місць. і їм ніхто не допоміг і не допоможе. і їх журналісти тим більше з 3 телеканалів не чули і не бачили. Вам позезло. що додали з мінкультури місце (я і так розумів, не тупий). я Вам не дорікав що ви вступили. а дорікаю МОНУ і тільки їм. Вам додали додаткове місце. а тисячі не вступили тому що дякуючи МОНУ держмісця згоріли. правила мають працювати одинаково для всіх. і тоді не потрібно ні розголосу ні друзів ні журналістів. а поки ми будемо так жити, що чекати тільки розголосу, до тих пір будемо сидіти з корупцією в ...
Коментувати
Олег Грица
а всетаки, яким чином "появилось" 9-те бюджетне місце? поділіться секретом. звязки?
Людмила Максютенко
Для Олег Грица: такие косяки должні оплачивать те, кто накосячил. http://society.lb.ua/education/2016/08/05/342045_kievskiy_universitet.html
Larisa Shistko
Вітаю батька та сина з перемогою!
Олег Грица
Для Людмила Максютенко: тяжко назвати це косяк. на скринах подані дані зовсім інших учасників, у яких співпали ПІБ і навіть деякі вузи. батько цього хіба не бачив і не знав? а от система швидше всього власне і дала збій, оскільки її криворукі робили. вуз перевірив - побачив, що помилково система зарахувала на бюджет і тому в подальшому ПРАВИЛЬНО відмовили. а те що додали всупереч правил 9-те бюджетне місце - це уже як називається? без звязків не обійшлося. моїй чи вашій дитині так би не повезло.
Коментувати
Олександр Желіба
Кількість місць не змінювали. було колись таке: перекинули місця з вузу до вузу, і перелік зарахованих змінився
Людмила Максютенко
Удачи вам в борьбе. Система в этом году вообще странная - ни обновлений, ни движения списка (у нас в верху списка до сих пор висят фамилии тех, кто давно зарахован в других рейтингах). Прошли подкурсы в Карпенко (до сих пор за них долг не отдала), а оказалось, что набора на оператора в этом году нет. В КНУКиИ на оператора есть свободные бюджетные места, но спасибо министерству за заботу о мифических детях погибших героев (ничего против них не имею), которые не пришли сюда сдавать творческие, но пустые места теперь сэкономят деньги министерству, лишь бы не брать тех, ниже на одну строку по списку. А объяснять комментаторам, что поступающие на творческие специальности и так ущемлены именно невозможностью выбрать все 15 специальностей из-за невозможности телепортироваться на все творческие экзамены в разные вузы одновременно, тут бесполезно. Может, наши дети ещё в будущем будут коллегами.
Ivan Ponomarenko
Для Людмила Максютенко: спасибо!
Людмила Максютенко
поздравляю. Моё чадо в пролёте, увы, скрин статуса "рекомендованного на бюджет" оставила на память в утешение.
Ivan Ponomarenko
Свяжитесь на ФБ с Анреем Черных, он, я так понимаю, помощник Розенко, лично его не знаю, но он вроде как сильно увлекся этой темой
Коментувати
Наталія Ткаченко
"...После того, как публикация возмущенного отца в фейсбуке набрала больше 1000 репостов, в ситуацию вмешался активист Андрей Черных, который списался с министром социальной политики Павлом Розенко. Черных написал, что благодаря вмешательству министра Розенко незачисленный абитуриент будет учиться на бюджете. Также он добавил, что ситуация с остальными абитуриентами, которые столкнулись с этой проблемой,также будет разрешена..." Джерело: http://society.lb.ua/education/2016/08/05/342045_kievskiy_universitet.html
Anna
Вообще на абит четко видно что вы по баллам не проходите. Мест 8 вы на 10. При чем на сколько я поняла 8 - это максимум. То что они лажанули с надпись рекомендованно на бюджет- согласна, но и вы не проверили ваш рейтинг.
.....
Для Anna: Так навіть не в цьому справа. А в тому, що коли він був рекомендований на бюджет, система перестала розглядати його подальші пріоритети. А може він би кудись по наступних пройшов?
Марія
Подивіться на Абіт-пошуку. Здається, він в одне місце подавав, бо хотів саме сюди. По балах - десятий, рекомендовано 8. Вже те, що претендував на гуртожиток, багато про що свідчить.
.........
КНЛУ, КНУ і т. д. подавав ( подивіться бал атестату 8,6*2=17,2- різна вага балу атестату 0,05 і 0,1 відповідно). А про що свідчить те, що претендує на гуртожиток?
Коментувати
Татьяна
И экзамен у Вас на 91,25. А число 259 Вы взяли от Вашего тёзки, который поступал в КНУ. Это видно на абит-поиск.
Ivan Ponomarenko
Для Татьяна: Я не всматривался в баллы. В КНУ поступал мой сын, хорошо, если он прошел еще и туда, но документы у него взяли именно в Карпенко.
Коментувати
Татьяна
А зачем Вам общежитие, если Вы проживаете в Киеве (аттестат выдан киевской гимназией)??? Скриншот Ваш???
Ivan Ponomarenko
Для Татьяна: а затем, что заполнял анкету не я, а сын, живет он в Киеве то у мамы (моей первой жены) с ней же вместе в комнате, то у бабушки, то у меня под Киевом (у меня еще двое детей) - вот и тыцнул "хочу", подросток, кто не "хочет".
Коментувати
Алла
Для Люда: два роки підряд давали премію кабміну простій дитині з Хмельницького за олімпіаду і конкурс Шевченка
Алла
Для Люда: дали стипендію кабінету міністрів двічі підряд простій дитині з Хмельницького за конкурс Шевченка
Я
Что Вы тут рассказываете?! Зайдите в "абит поиск" https://abit-poisk.org.ua/rate2016/direction/4571 тут четко видно, что Ваш сын НЕ ПРОШЕЛ ПО КОЛИЧЕСТВУ БАЛЛОВ!!!
Ivan Ponomarenko
Для Я: Спасибо за совет, дали б вы его 2го числа приемной комиссии Карпенко, когда они брали документы - я б и слова против не пикнул.
Коментувати
Владимир Белый
Депутати мають стати в чергу, щоб взяти справу на КОНТРОЛЬ! Заради бути переобраними наступного разу.
Ден
Пишите лично Inna Sovsun все это на ФБ! Они любят разгуливать такие сложные задачки в телефонном режиме, а потом в пиариться в СМИ! Все места ушли за абитуриентами в ее родную КМА. Идите туда! там только нет никакой режиссуры, хоть выходят все режиссерами!
Наталія Ткаченко
Для Ден: Совсун І. Р. нічого не вирішить. Якщо піде розголос у ЗМІ, тоді шанс є.
Коментувати
Полина
Абсолютно такую же историю мне рассказали про универ культуры поплавского.Тоже прошли все конкурсы,бюджетное место отобрали ,когда ребёнок возвращался домой после подачи оригиналов.Абсолютно также позвонили на моб и попросили вернуться за док.Строка на уступе светилась ещё час.
Наталія Ткаченко
Ви все правильно робите, тримайтеся. Ось ще один приклад того, що реалізація принципу "місце йде за абітурієнтом" не працює. Ви не поодинокі, абітурієнтів з аналогічною ситуацією багато. Сподіваюся, що Міністерство вирішить це питання. Вам здоров’я і терпіння. Ви дуже хороший батько. Боріться. Будемо чекати від Вас хороших новин.
Ivan Ponomarenko
Для Наталія Ткаченко: все, заборов.
Ivan Ponomarenko
https://www.facebook.com/ivan.ponomarenko.3/posts/1676233625766445?pnref=story
Коментувати
Мама
Не відступайте!!! Жахливішої вступної "кампанії" не було. Діти з хорошими балами "пролітають", мовляв погано вибрали пріоритет. Бюджетні місця кудись зникають. Шукайте підтримки у фейсбуці (репостами) може дійде до міністра освіти. ТРИМАЙТЕСЯ ! НЕ ВІДСТУПАЙТЕ! БОРІТЬСЯ!!!
Ivan Ponomarenko
Для Мама: https://www.facebook.com/ivan.ponomarenko.3/posts/1676233625766445?pnref=story
Коментувати