Четверо з п’яти школярів у ЄС вивчають англійську

Англійська мова набирає популярності, її як іноземну нині вивчають понад 80 відсотків школярів Європейського Союзу. Відповідні дані оприлюднено Eurostat

Четверо з п’яти школярів у ЄС вивчають англійську

Згідно з підрахунками відомства статистики Євросоюзу Eurostat, 82 відсотки європейських школярів у початковій та середній школі вивчають англійську мову як іноземну.

У старших класах цей відсоток ще вищий – 92 проценти випускників шкіл надають перевагу саме англійській. Більше того, ця мова стоїть на першому місці серед школярів в усіх без винятку країнах ЄС.

Друге місце в ЄС у початковій школі посідає французька (16%), а у старших класах – німецька (27%). Четверту сходинку займає іспанська. Німецька мова популярна насамперед на сході Євросоюзу: у Словаччині, Словенії, Польщі, Чехії та країні-кандидаті на вступ до ЄС – Хорватії.

Цікаво, що в колишніх радянських республіках – Латвії, Естонії та Литві, а також у Болгарії на другому місці після англійської стоїть російська мова. Її вивчають від 15 до 65 відсотків учнів.

Незважаючи на те, що англійська не тільки залишається найбільш поширеною в міжнаціональному спілкуванні, а ще більше набирає в популярності, багато політиків виступають проти домінантної ролі цієї мови.

Насамперед це не подобається французам, які хотіли би повернути своїй мові вагомішу роль у міжнаціональному спілкуванні.

Французькі організації „Франкофонія“ та „Асоціація із захисту французької мови“ навіть щорічно вручають сатиричний приз за надмірне вживання англійської мови. Його вже отримував колишній голова Єврокомісії Романо Проді та голова Європейського Центробанку Жан-Клод Тріше.

Deutsche welle
28.09.2011