Кебридж відкриває магістерську програму для студентів з України

Навчання проходитиме у рамках Української стипендіальної програми в Університеті Кембриджу, яку підтримує український бізнесмен Дмитро Фірташ

Кебридж відкриває магістерську програму для студентів з України

Університет Кембриджу цього року відкриває магістерську програму для студентів з України. Навчання проходитиме у рамках Української стипендіальної програми в Університеті Кембриджу, яку підтримує український бізнесмен Дмитро Фірташ, повідомляє прес-служба університету.

Навчання перших п’яти студентів з України, яким будуть виділені стипендії, розпочнеться у жовтні 2011 року і триватиме один рік. Протягом цього часу програма буде працювати у експериментальному режимі з можливістю її подальшого розширення та запровадження діяльності на постійній основі.

"Українським студентам буде доступний широкий вибір з майже п’ятидесяти курсів – від вивчення археології, історії та літератури до лінгвістики, економіки та міжнародних відносин", — сказала керівник департаменту славістики Університету Кембриджу доктор Емма Віддіс.

Фірташ висловив впевненість, що підготовка українських магістрів у Великобританії суттєво зблизить інтелектуальні кола двох країн. "Відкривши програму з вивчення української мови та культури в Кембриджі, а тепер і магістерську програму, ми, по суті, відкрили неформальне посольство України у найбільшому освітньому та науковому центрі світу", — сказав український бізнесмен.

     

Відбір здобувачів буде проводити комітет української стипендіальної програми під керівництвом Віддіс. До складу комітету увійдуть представники Школи мистецтв та гуманітарних наук, а також Школи гуманітарних та суспільних наук. Присудження премій проходитиме після розгляду заявок здобувачів. Перевага надаватиметься тим здобувачам, які мають видатні академічні успіхи, а також мають лідерські якості, які дозволять приносити користь суспільству.

До участі у конкурсі на отримання стипендії допускаються студенти з України, які отримали ступінь бакалавра. Заявки від кандидатів приймаються до 31 січня 2011 року. Відібрані кандидатури отримають повідомлення про участь в магістерській програмі у травні 2011 року.

Університет Кембриджу був заснований у 1209 році і став четвертим університетом у світі. Випускниками Кембриджського університету були такі відомі вчені як Ісаак Ньютон та Чарльз Дарвін. В Університеті Кембриджу працювали Джон Кейнс, Стивен Хокінг та інші. З Кембриджом були пов‘язані 87 лауреатів Нобелевської премії.

Українська програма була започаткована в Університеті Кембриджу 2008 року з ініціативи департамент славістики. Департамент, який очолює доктор Емма Віддіс, ставить за мету сприяти розвитку досліджень української, російської та інших слов’янських культур, літератури та мов від середньовіччя до наших днів.Робота Української програми стала можливою завдяки пожертвам, внесеним Фіртшем у розмірі 4,3 млн. фунтів стерлінгів.

Детальнее с магистерской программой можно ознакомиться на сайте Кебриджского университета.

Дзеркало тижня
19.01.2011