Італію охопив протест проти реформи освіти

В Італії студенти, аспіранти та дослідники погрожують "паралізувати всю країну", якщо уряд не зупиниться у впровадженні радикальної реформи вищої освіти. У вівторок країна знову оповита акціями протесту

Італію охопив протест проти реформи освіти

У всіх великих містах Італії 30 листопада проходили спонтанні марші та маніфестації протесту проти так званої "реформи Джельміні" – низки радикальних заходів у системі вищої освіти, яка, переконані протестуючі, "відбирає можливість державної освіти".

Маніфестанти блокували рух та різні види діяльності у містах. Протестуючі вимагають від парламенту зупинити розгляд реформи, призначений на вівторок.

Вже упродовж багатьох днів студенти разом з викладачами удаються до різних форм протесту: займають факультети, блокують заняття, зупиняють різні види транспортного руху, вибираються на дахи будівель, у тому числі на найвідоміші історичні монументи, такі як Колізей та Пізанська вежа.

У Римі студентський марш пройшов центром, заблокувавши рух містом, щоб дістатись до палацу, де засідає нижня палата парламенту. У Венеції понад півтисячі студентів зайняли вокзал, призвівши до затримки руху поїздів. В постраждалій від землетрусу Аквілі протестуючі вибрались на дахи придатних університетських будівель, попри снігопад. У кількох містах стались зіткнення протестуючих з правоохоронцями, ситуація залишається напруженою, особливо у Римі.

"Ця реформа – смертельна ін’єкція для державної освіти, - наголошують представники Союзу університетських діячів, - вона урізає фонди для стипендій, впроваджує концепцію фальшивої успішності, значно знижує представництво студентів та практично скасовує фігуру дослідника. Вона призведе до закриття багатьох вузів", - підкреслюють протестуючі.

Утім, попри протеси, очікується, що нижня палата італійського парламенту таки ухвалить проведення реформи. З тим, щоб 9 грудня її схвалила й верхня палата.

Deutsche Welle
01.12.2010