Як майбутнім студентам отримати польську візу?
PR

Польсько-українська програма "ОсвітаПоль" здійснює візову підтримку студентам, які виїжджають до Польщі

Як майбутнім студентам отримати польську візу?

З року в рік візове питання стає суттєвою перепоною для української молоді на шляху до отримання польської освіти. Для здобуття освіти у Польщі українці повинні одержати Національну візу категорії D, термін дії якої дорівнює 1 року. Для її отримання майбутній студент має подати всі необхідні документи, у тому числі і підтвердження від навчального закладу про його зарахування, до Пункту прийому візових анкет або іншими словами до Візових центрів.

З цього і розпочинається один із найскладніших етапів вступу – реєстрація на подачу документів до візового центру, тобто запис он-лайн або по телефону на конкретну дату. Величезні черги на реєстрацію, що істотно збільшуються влітку, перешкоджають провести реєстрацію успішно та, головне, своєчасно.

Записатися до Пункту прийому візових анкет можливо двома шляхами:

  • телефонній запис на реєстрацію теоретично можливий з 8.00 до 22.00. На практиці усі 5 телефонних номерів завжди "зайняті", додзвонитися до них вкрай складно. А якщо й вдається, то відповідь невтішна: "Не має вільних дат для реєстрації", "Передзвоніть за 2 тижні";
  • он-лайн запис теоретично можливий 24 години на добу. Фактично - система завжди перевантажена, форма часто не працює, вибиває. На сайті є можливість перевірити найближчі доступні дати для реєстрації, проте коли й вдається пройти усю он-лайн процедуру оформлення, система безжально вибиває результат - "немає вільних дат".

Найскладніша ситуація з записом до візових центрів у Харківській, Дніпропетровській, Тернопільській, Хмельницькій та Івано-Франківській областях. Через шалений попит створився навіть "чорний ринок" даних послуг, що допомагає за винагороду зареєструватися до ППВА. Вартість їх послуг іноді сягає нечуваних сум.

Проте, бували випадки, коли студенти, отримавши місце в черзі усіма можливими і неможливими шляхами, не могли успішно подати документи, оскільки в них була помилка. Дійсно, не маючи досвіду зі збору всіх необхідних паперів до Візового сервіс центру Республіки Польща, важко з першого разу все успішно виконати.

Польсько-українська освітня програма "ОсвітаПоль" у минулому і позаминулому році мала масу звернень від громадян, які у відчаї просили допомогти їм у вирішенні візового питання. Адже прикро, коли студент, маючи на руках документи про вступ до польського вишу, через бюрократизм системи не може виїхати на навчання.

Проте, на жаль, Програма не співпрацює з поодинокими студентами, оскільки пріоритет і перевага надаються лише учасникам "ОсвітаПоль". Питанням оформлення віз для них займаються співробітники Програми вже з початку травня, завчасно та дуже уважно. Про результат їх фахової роботи свідчить те, що за свої 12 років роботи жоден учасник "ОсвітаПоль" не отримав відмову в отриманні візи.

Візове питання – надзвичайно важливе та складне, тому й подбати про нього потрібно заздалегідь. Співпрацюйте з самого початку з кваліфікованими та досвідченими посередниками, щоб у кінцевому результаті не отримати розчарування.

Дізнатись більше

Освіта.ua
26.04.2016

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!