Стенфорд приєднається до edX

Стенфорд пропонуватиме онлайн курси на edX, започаткованої Гарвардом і Массачусетським технологічним інститутом платформі онлайн-освіти

Стенфорд приєднається до edX

Стенфордський університет у квітні оголосив про своє приєднання до спільної ініціативи Гарварду і Массачусетського технологічного інституту (MIT), яка дозволяє навчальним закладам проводити безкоштовні онлайн-курси. Ця співпраця, на думку адміністрацій університетів, буде корисною і для викладачів, і для студентів з усього світу, повідомляє The Huffington Post.

У Стенфорді вже є МООС (Massive Open Online Courses), власна нещодавно створена платформа для проведення онлайн-курсів для широких мас. Однак, за словами стенфордського віце-проректора з навчання в онлайні та професора комп’ютерних наук Джона Мітчелла, університет вирішив призупинити роботу над нею заради системи під назвою edX, створеної Гарвардом і Массачусетським технологічним інститутом як окреме некомерційне підприємство.

Стенфорд усе ще планує проводити деякі курси за допомогою платної системи Coursera, створеної двома місцевими професорами. Але попит на навчання в Мережі швидко зростає, тому, на думку Мітчелла, для вишів краще об’єднання, ніж змагання.

«Я гадаю, разом ми зможемо створити значно кращу платформу, ніж кожен із нас зміг би зробити поодинці», - підкреслив він, додавши, що створене цим альянсом програмне забезпечення може стати «Linux від онлайн-навчання».

Як зазначив президент edX Анант Агарвел, до edX у рамках співпраці долучать елементи стенфордської системи Class2Go, завершити цю роботу планують до 1 червня, коли вихідний код програми стане доступним для запитів. З часів запуску першої групи edX минулого року, яка навчалася електричній інженерії за програмою MIT, засновники платформи хотіли нею поділитися, аби сторонні програмісти й дослідники могли її адаптувати та вдосконалювати.«Я дійсно вірю, що це зробить освіту онлайн по-справжньому всесвітньою», - говорить Анант Агарвел.

Хоча деякі майбутні курси Стенфорду будуть проведені в системі edX, університет планує зберегти власний портал замість використання спільного сайту для реєстрації студентів, на відміну від каліфорнійського Берклі й Техаського університету в Остіні.

Більше про навчання в США>>>

Освіта.ua
11.04.2013