Стипендії отримають найрейтинговіші студенти

У Міносвіти презентували нову модель виплати стипендій, яку планується впровадити з 2017 року

Стипендії отримають найрейтинговіші студенти

З 2017 року планується, що стипендію отримуватимуть не всі студенти. На цьому  було наголошено під час проведення міжвідомчої наради щодо проекту постанови КМУ, якою планується внести зміни до моделі стипендійного забезпечення.

Відповідно до презентованої концепції, отримувати стипендію зможуть ті студенти вишів, які матимуть найвищі місця в рейтингу, складеному навчальними закладами.

"Це абсолютно новий – рейтинговий підхід до визначення стипендій, які отримуватимуть студенти. А саме, кожен виш розробить свої критерії для складання рейтингу, що затверджуватимуться вченою радою університету за обов’язковим погодженням з органами студентського самоврядування університету", - зазначила міністр освіти Лілія Гриневич.

Міністерство також передбачає, що на 90% місце в рейтингу визначатиме навчальна успішність, а на 10% - критерії, що визначить ВНЗ. Такий принцип, за визначенням МОН, допоможе визначити найбільш успішних студентів навіть якщо за результатами сесії усі вони отримали однаковий середній бал.

"Зараз в проекті бюджету закладено 2,978 млрд грн на соціальні стипендії та 2 млрд грн на академічні стипендії. Ми ж пропонуємо, перекинути 1,7 млрд грн з соціальних стипендій на академічні, що дозволить не лише повністю профінансувати збільшені соціальні стипендії, а й забезпечити виплату збільшених стипендій майже для половини студентів", - наголосила міністр освіти.

За планами Міносвіти, з 50% студентів, які отримуватимуть стипендії, планується, що 43% - отримуватимуть академічні стипендії за рейтинговою системою, а соціальну отримуватимуть 7%.

При цьому для ВНЗ III-IV рівня акредитації мінімальна стипендія буде на рівні 1100 грн, що на 33,4% більше, ніж минулого року. Кращі студенти отримуватимуть стипендію на 72.9% більше ніж зараз - 1600 грн, тобто на рівні прожиткового мінімуму.

При розрахунках МОН зберегло сьогоднішнє співвідношення між мінімальними академічними стипендіями різних типів навчальних закладів, тому і для ВНЗ III-IV рівня акредитації, і для ВНЗ I-II рівня акредитації, і для ПТНЗ збільшення мінімальної стипендії передбачається на 33,4%.

Таким чином мінімальна стипендія для студентів ВНЗ I-II рівня акредитації складатиме 830 грн, а для учнів ПТНЗ – 415 грн.

Більш ніж на 100% збільшиться стипендія для кращих студентів, які навчаються на складних спеціальностях, де важко отримати високу оцінку. Зокрема, йдеться про природничо-математичні педагогічні спеціальності, такі як вчителі хімії, фізики, біології та інші математичні, природничі та інженерні спеціальності. Для них стипендія у ВНЗ III-IV рівня акредитації складатиме 2036 грн, у ВНЗ I-II рівня акредитації – 1536 грн.

Міністерство освіти також представило алгоритм, за яким здійснюватиметься перехід від чинної системи стипендійного забезпечення до нової.

"Все просто, якщо студенти здають зимову сесію в грудні, стипендію за новими правилами вони отримають вже в січні 2017 року, а якщо сесія в січні – нова стипендія буде в лютому, при цьому ці студенти отримають за січень стипендію за старими правилами", - пояснила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
30.11.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина
Если вы хотите получить за свой курсовой проект хорошую оценку, но времени на его написание практически не осталось, то можно обратиться за помощью к профессионалам. На сайте http://zakazat-kursovik.kiev.ua/ можно найти исполнителя курсовой или дипломной работы по любой специальности. С этой компанией сотрудничает большое количество опытных авторов, которые могут без проблем решать даже самые сложные задачи. Заказать курсовую работу на этом сайте может любой студент. Для этого нужно только заполнить предложенную форму и указать тему курсового проекта.
викладач
Колись дуже давно, коли я ще навчався в аспірантурі, ми перекладали "тисячі" з іноземної мови. Так от, "англійці" перекладали 750 тис. знаків, а "німці" - 600 тис., оскільки німецька мова таки важча. І тоді ніхто не протестував проти цієї начебто дискримінації. По аналогії. Чи не варто при нарахуванні стипендії вводити ПОПРАВОЧНІ КОЕФІЦІЄНТИ в залежності від СКЛАДНОСТІ НАВЧАННЯ? Чи інших якихось показників. Якось так...
Павліна
Як на мене підвищення стипендій для важких спеціальностей цілком справедливо!!!!(вивчати товсті зошити заповнені формулами набагато важче ніж вчити якусь граматику чи читати твори!!! Тому за таку реформу я двома руками за!
Наталія
А майбутні медики це ЛЕГКА спеціальність??????????????
Адмін
Більше про порядок виплати стипендій в 2017 році: http://education.od.ua/stipendija-student.html
Накипелов
А ті, які на Майдані стояли і привели до корита дану злочинну владу, отримають дулю з маком? Слава Україні!!! Ганьба кабінету міністрів!!! Навіки ганьба!!! Ваші внуки горітимуть у пеклі. Де будете горіти ви, один Бог Святий знає!!!
Софія
Якщо тато учсник АТО то я маю право на соціальну стипендію?
Наталія
Для Софія: За що????????? Це тато має отримувати пільги, а не ви
Софія
Писало ж, що соц.стипендію отримують атошники і їх діти,тому і запитала.
Коментувати
студент
Які спеціальності є інженерними? Спеціальність "Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології" є інженерною?
Данил
Для студент: забей, я на такой же специальности и мы будем получать обычную стипендию
Коментувати
хорошист
если у меня в есть тройка (70) а остальные 5рки, смогу выйти на стипендию ?
Накипелов
Для хорошист: що не зрозуміло? Стипендію три студенти будуть отримувати. Всім іншим велика подяка, що привели Гройсмана до посади Прем’єр-міністра України... Ви ж не його теща!!!
Li
Для хорошист: п’ятірка тепер не криє 3
Коментувати
Де справедливість?
А ви проаналізували ЗНО - 2016 року вступників-студентів, які навчаються на складних спеціальностях, де важко отримати високу оцінку, зокрема, йдеться про природничо-математичні педагогічні спеціальності (вчителі хімії, фізики, біології та інші математичні, природничі та інженерні спеціальності), що для них стипендія у ВНЗ III-IV рівня акредитації складатиме 2036 грн, у ВНЗ I-II рівня акредитації – 1536 грн.? Працюйте над удосконаленням навчально-виховного процесу, а стипендії краще залиште так, як і є.
ТАРАС
Для Де справедливість?: Про що мова? Звідки 2036? Це для круглих відмінників. Залиште, працюйте... бла...
Коментувати
Мама
Хто входить в соціальну категорію? Чи входять туди діти АТОшників?
ТАРАС
Для Мама: А як зараз? Так і буде.
Коментувати
олена
мій син навчається, саме навчається, і на відмінно, часу на громадські доручення немає, адже завдань дійсно багато дають, так чому повинні вигравати ті, хто займається танцюльками, а не діти, які ДІЙСНО НАВЧАЮТЬСЯ і ДОБРЕ НАВЧАЮТЬСЯ. ПАНІ ГРИНЕВИЧ ВИ ЧИТАЄТЕ НАШІ КОМЕНТАРІ ? ДАЙТЕ ВІДПОВІДЬ.
ТАРАС
Для олена: Добре, що добре син вчиться. Але звідки Ви взяли, що 10% за танцюльки? Є студ. уряд, який буде погоджувати Положення і якому син має дати пропозиції (а не сидіти). З 10% танцюльки будуть займати 1% (1% зі 100), а 8%- олімпіади, в яких би син мав брати участь при ВІДМІННОМУ навчанні. Радійте, а не плачте!!!!!
мама студента
А спробуйте потацювати!!! Танцюльки на дискотеках та в нічних клубах, а в танцювальних колективах - титанічна праця. Мій поки що встигає і навчатися , і танювати за свій ВУЗ(танцює в колективі ВУзу ще з 9 класу)
Коментувати
Яна
А на каком основании в Уманском нацуниверситет садоводства требуют у студентов 1 и 5 курсов заплатить благотворительные взносы ,иначе грозятся не допустить к сессии?
Ольга Гриб
Вот любят у нас в стране оставлять лазейку для коррупционной деятельности, или чисто для своих. ТО 10% критериев по решению Вуза, которые к знаниям не имеют отношения, то квоты и льготы на поступление.
Ольга Гриб
10% критериев по решению Вуза видимо за общественную деятельность. Что то мне отсюда СССРом понесло. Академическая должна быть исключительно за знания. А то когда всем общественникам поделят стипендию, отлтчникам учебы уже нисего не достанется.
Марина Кривич
Для Ольга Гриб: а я за те, щоб заохочувати стипендіями учасників самодіяльності (ми вечорниці 2 тижні до сьомої вечора репетирували зі студентами!!!). Вони витрачають свій час на громадську справу, а громадскість (кошти з бюджету, а я - платник податків) їм за це стипендію за рейтингом. 7.00 балів+громадська діяльність, чи 7.00 - і "пачему я должен ходить на концерты, пусть эти идилты, которые танцуют, сами сидят в зале"
Света
Вы, Марина, наверное, на гуманитарном учитесь. А попробуйте выучите химию: не до вечерниц вам будет. У нас из 80 студентов химфака на хорошо сдадут сессию процентов 15. А на высший балл человека четыре. Несмотря на то что сидим над этой химией целыми днями, в отличие от экономистов, которые позволяют себе и подрабатывать и на вечерницах потанцевать. Зато им стипендия будет, потому как только дурак экономику не вытянет.
Anna
Для Марина Кривич: а кому вообще нужны ваши вечерницы?? В универе учиться надо, а не фигней страдать
Коментувати
Ольга Гриб
10% критериев по решению Вуза видимо за общественную деятельность. Что то мне отсюда СССРом понесло. Академическая должна быть исключительно за знания. А то когда всем общественникам поделят стипендию, отлтчникам учебы уже нисего не достанется.
Ольга Гриб
Все правильно, соціальна для тих хто не може проіснувати без неї. У світі давно вже все продумано, у тій же Германії. Тільки ми завжди хочемо придумати свй велосипед, і не факт що він їздитиме.
Валентина
У такий складний час половині студентам перестати платити стипендії? Не дати дітям шматок хліба?!Ви забули,панове, що стипеднії у нас отримують лише "бюджетники", в основному це діти з небагатих сімей, які дійсно навчаються, щоб здобути освіту.Але ж не всі можуть мати одні "п’ятірки".Ви ж забули ще викладачів, їх суб’єктивність. Хабарників також з вузів ще ніхто не вигнав. Дивитесь на європейський досвід ? Там рівень життя, а в нас виживання.
Anna
Для Валентина: детей никто не заставляет идти в вузы, не могут нормально учиться ( а в вузах Украины это вовсе не сложно) пусть идут работать.
Олена
Цікаво, а куди вони можуть піти працювати? Тут дорослим немає роботи. Тим більше, усі роботодавці хочуть не менше, як три роки стажу. Ми, на жаль, не в США, де діти можуть за літо заробити собі на навчання.
Anna
Для Олена: по вашему выходит что государство обязанно обеспечивать всех людей с 18 до 24 лет. Я не особо согласна с этим мнением. А куда идти работать это проблемы только этих людей и ничьи больше
Коментувати
Яна
А на каком основании в Уманском нацуниверситет садоводства требуют у студентов 1 и 5 курсов заплатить благотворительные взносы (типа вы же стипендию получаете),иначе грозятся не допустить к сессии?
я
Для Яна: пахнет коррупцией
Коментувати
Валентина
http://osvita.ua/vnz/student_life/53288/ Мінфін виступає за закріплення академічних стипендій для 40% студентів у 2017 році з поступовим наближенням до європейських показників у 15% та відповідним збільшенням самої суми стипендій до 2020 року. Ото така Європа Та безвізовий режим, студенти)))/ Жаль,звичайно , дітей
ЛЛЛ
Для Валентина: Валя, доречі, цікаво те, що європейці можуть приїджати сюди без віз, а ми з візами (і так вже років з 10). Чи справедливо це?. Зараз Порошенку залишилося продати спочатку кругляк (ліс), потім землю, а потім всіх нас-за це студенти боролися, і чи потрібно було виходити на майдан? Краще б ходили на пари та отримували знання по спеціальності (в нього правило-всі, хто проти мене, тот путінський агент (хоча це на мою думку повна брехня Порошенка). Революція ніколи не покращувала життя людей, а робило тільки гірше (особливо погіршувалося життя людей після революцій 2004-2005 і 2013-2014 р.), і те що робить Порошенко і більшість ВР до добра не призведе. Так що майданів нам не потрібно зовсім-їх проплачувала Америка і Європа (Нуланд, Сорос, Байден, Польша, Меркель, Олланд). А стипендію скорочують хитро- не зразу все, бо студенти повстануть, а потрохи. Це вигідно дуже приватним ВНЗ і мінфінансів. Саме краще жилося при Януковичі- не було війни, ціни не росли, була стабільність.
Коментувати