Мінімальна стипендія студентів ВНЗ складає 730 грн

Студенти денної форми навчання у вишах III-IV рівня акредитації мають отримувати стипендію розміром 730 грн

Мінімальна стипендія студентів ВНЗ складає 730 грн

У ЦК Профспілки працівників освіти і науки повідомили про основні показники студентських стипендій. За інформацією відділу студентської молоді ЦК Профспілки, академічна стипендія призначається з першого числа місяця, що настає після закінчення семестрового контролю згідно з навчальним планом, на період визначення результатів наступного семестрового контролю.

Розмір мінімальної академічної ординарної (звичайної) стипендії для студентів денної форми навчання вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем "молодший спеціаліст" або "бакалавр" становить 550 гривень на місяць. Розмір зазначеної стипендії для студентів денної форми навчання вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційними рівнями "бакалавр", "спеціаліст" або "магістр" – 730 гривень на місяць (постанова КМУ від 5 березня 2008 р. № 165).

Розмір академічної стипендії Президента України для студентів денної форми навчання вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем "молодший спеціаліст" або "бакалавр", становить 1000 гривень на місяць. Для студентів денної форми навчання вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційними рівнями "бакалавр", "спеціаліст" або "магістр" – 1200 гривень на місяць (постанова КМУ від 5 березня 2008 р. № 165).

Академічна та іменна стипендія, що заснована Кабінетом Міністрів України для студентів вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем "молодший спеціаліст" або "бакалавр" становить 900 гривень на місяць. Розмір зазначеної стипендії для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем "бакалавр", "спеціаліст" або "магістр", – 1100 гривень на місяць (постанова КМУ від 5 березня 2008 р. № 165).

Іменні стипендії Верховної Ради для студентів вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем "молодший спеціаліст" або "бакалавр", мають становити 900 гривень на місяць; для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем "бакалавр", "спеціаліст" або "магістр", – 1200 гривень на місяць (постанова ВРУ від 5 червня 1996 р. №226/96-ВР).

Розмір ординарної академічної стипендії студентів, які за результатами семестрового контролю мають 10-12 балів з кожного предмета за дванадцятибальною або середній бал успішності 5 за п'ятибальною шкалою оцінювання, збільшується для студентів вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем "молодший спеціаліст" або "бакалавр" на 50 гривень. Розмір стипендії для майбутніх бакалаврів, спеціалістів і магістрів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації – на 60 гривень (Постанова КМУ України від 12 липня 2004 р. № 882).

Освіта.ua
19.10.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марія
У Вінницькому національному технічному університеті є чудова спеціальність «Управління інформаційною безпекою». Лабораторні та практичні заняття проводяться, зокрема, в комп’ютерних класах IT Академії Microsoft і з використанням кластерних технологій, на сучасному мережевому обладнанні в комп’ютерних лабораторіях Мережевої Академії Cisco, а також в науково-дослідних лабораторіях технічного захисту інформації на сучасному вимірювальному та пошуковому обладнанні з використанням спеціалізованого програмного забезпечення. Якщо ви плануєте пов’язати життя з інформаційними технологіями, тут будуть найкращі умови для успішного старту. Предмети ЗНО: українська мова та література, математика, фізика або іноземна мова. Подробиці: http://ub.vntu.net/
Анна
на какой срок снимается стипендия после сессии?
макс
пффф аби платили вчастно і без загонів..на 1 курсі був не доплатили гарну суму...зараз затримують..так що аби все було хоча б так як є...а на рахунок що нижче вище то нашій владі насрать
Ирина Шульгина
Для макс: какие вовремя? Казна пуста. Пенсии, декретны, зарплаты, - ни на что денег нет. И вряд ли в ближайшем времени что-то наладится, денег-то нет
Полина
Печально, что у молодежи такая позиция. Что значит лишь бы платили? Вы же не проживете на 500 гривен в месяц, либо это будет далкое существование. Вы либо не учитесь, а работаете, либо берете родителей. 2/3 населения за чертой бедности.
Коментувати
ностальгия
ДонГУ(ДонНУ)1985-1989 Стипендия 40 руб,повышенная-60 руб.При поселении в общежитие за проживание в нем на 1 год(коммунальные включительно) платил около 5 руб.На 3 рубля можно было качественно обожраться в министерской столовой.
Віра
я вчусь в академії і в мене 723 грн((
Alina
якщо ти член профспілки, то у тебе при нарахуванні відразу стягується 1%
Коментувати
Марина Говорова
Це жах! Стипендій у кращому разі менше 100 долларів. Виходить, що краще мити туалети в Європі, аніж гризти граніт науки в Україні. Для порівняння, на свою стипендію в радянський час я могла з’їздити на тиждень з екскурсіями до Ленінграду.
Алекс
Для Марина Говорова: Да, мой отец был отличником в своё время, так рассказывал что степендия ему позволяла поехать с мамой в Сочи на неделю отдыха. А сейчас что? Власть всем своим существум показывает "умные люди ей не нужны"
Коментувати
Вася
Это уж точно. А пенсия человека, который пропахал всю свою жизнь тоже 900 гривен. Сидеть и протирать штаны в ВУЗах, ой как же тяжело.
Настя
Для Вася: А ты по себе не суди.
Palma 007
нет блин,лучше сразу после школы на работу всех отправлять!тупица...
Ирина Шульгина
и пенсии такие маразм, конечно, но и стипендии не менее. Родители на голодный паек садятся и то не хватает, а учитывая коррупцию, надо одалживать еще
Коментувати