Студенти підробляють кур'єрами та вантажниками

Середня заробітна плата, яку отримують студенти, становить близько 2,5 тис. грн на місяць

Студенти підробляють кур'єрами та вантажниками

Українські студенти, які навчаються у Києві, надають перевагу такому підробітку, як поширення рекламних листівок, робота кур'єром, продавцем та вантажником. Такі дані опитування оприлюднив директор Державного інституту сімейної та молодіжної політики Андрій Мішин на прес-конференції "Де підробляють українські студенти?".

"Основні напрямки підробітку студентів: поширенням рекламної продукції та листівок займається 21%, кур'єрами працюють 19%, вантажниками, продавцями або промоутерами у супермаркетах - 17%", - сказав він.

За словами Мішина, ще 12% студентів підробляють у фаст-фудах та інтерв'юють перехожих на вулицях, 11% - офіціанти у кафе та барах, 9% - репетитори, 8% - займаються комп'ютерним програмуванням, 4% - перекладачі, 3% - фрілансери, 2% - доглядають за хворими та працюють няньками, і нарешті найменша кількість студентів - лише 1% - задіяна на будівництві.

З'являється також можливість сезонного підзаробітку, зокрема влітку можна влаштуватися до дитячого табору. Там полюбляє працювати 7% студентів.

Щодо середньої заробітної плати, яку отримують студенти, то вона становить близько 2,5 тис. грн на місяць. Зарплату у межах 1-2 тис. грн отримує 41%, однак вони працюють по 10-15 робочих днів, а 1 тис. грн заробляє лише 18% осіб.

51% студентів витрачає зароблені кошти на продукти, одяг та транспорт, 32% - на культурні розваги та подорожі, і лише 14% - на оплату навчання.

Директор державного інституту сімейної та молодіжної політики також зауважив, що з-поміж усіх працюючих студентів 48% проживають з батьками, 28% - у гуртожитках, а 11% - орендують житло.

"Загалом за останні 3-5 років на 15% збільшилася кількість працюючих студентів, і пов'язано це зі зміною ціннісних орієнтирів, а не через бідність. Просто люди налаштовані на роботу, вони планують своє життя", - резюмував Мішин.

Укрінформ
26.09.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вита
Вы прекрасно понимаете, что не можете справится и с одной работой, а написать необходимо три? Тогда лучше воспользоваться услугами профессионалов. Заказ можно оформить на сайте http://zakazat-kursovik.kiev.ua/ и не переживать о том, что до сессии строгий преподаватель вас не допустить. Правильно ли это? Обращаться к специалистам, которые выполняют работы для студентов? Мнений по этому поводу существует огромное количество: начиная от того, что студенты лентяи и заканчивая просто забывчивостью. Но в жизни бывают разные ситуации, намного лучше обратиться к опытным исполнителям, чем поссориться с преподавателем и дополнительно приобрести еще один "хвост", который рано или поздно вам придется сдать.
Жека
З всласного досвіду скажу, якщо ти (студент) дійсно плануєш життя то повинен працювати і підробляти по спеціальності. Умовно кажучи не гружчиком, якщо твоя спеціальність Економіка. Єдине чому студенти йдуть підробляти це те що вони хочуть показати що вони не бідні тому і йдуть працювати і тим самим підтримують свій статус у суспільстві або/та хочуть оплатити своє навчання самі без втручання батьківської допомоги. Але рано чи пізно приходить час і вони все ж починають розуміти, що даремно вчились так як життя не справедливе і вакансій (хороших) по спеціальності нема. А все тому, що ніхто не хоче йти стажуватись безкоштовно, коли у сусіднюму магазині ти розумієш, що будеш мати з першого дня роботу + 3тис за міс. Щоб цого не було потрібно стажуватись ще в період навчання та знаходити вакансії на літо по спеціальності. Якщо дійсно скрута. Для тих хто має проблеми з грошими з початку потрібно не думати зі старту захмарні фантазії а спуститись на землю.. і наполегливо вчитись........
ната
а те, що вся сімя працює, щоб вивчить, а всеодно не вистачає коштів, щоб нормально існувати, то що, це не треба брати до уваги?
училка
Студенты должны учиться. Это их работа!!! Я понимаю, когда работают на 4-5-6 курсах и по специальности. Это, действительно, планирование жизни! А вывод, который сделал г-н Мишин - ерунда! Работают они за счёт качества знаний, из-за банальной бедности (если не в каникулы и грузчиками), а потом не могут найти работу по специальности из-за низкого качества знаний. Из каждого опроса можно сделать удобный вывод.....
Жека
+1
Коментувати