IT-фахівці - затребувана категорія на ринку праці

Програмісти, розробники, системні адміністратори на сьогодні найбільш затребувані фахівці

IT-фахівці - затребувана категорія на ринку праці

Інформаційні технології - ключова область на ринку праці в Україні. Програмісти, розробники, системні адміністратори на сьогодні найбільш затребувані фахівці. За деякими спеціальностями на одного фахівця може припадати до 5 відкритих вакансій.

За даними рекрутингового порталу hh.ua, всього у сфері "IT/Інтернет/Телеком" в 2012 році було відкрито 10 316 вакансій. Це 20% всіх вакансій кадрового порталу hh.ua. В середньому в місяць відкривається близько 3 тисяч нових вакансій для технічних фахівців. За кількістю пропозицій ця категорія поступається тільки категорії "Продажі", а за динамікою зростання посідає з нею перше місце.

Більшість вакансій пропонують на повну зайнятість (96%) і повний робочий день (84%). Віддалену роботу пропонують також досить часто - у 15% випадків, ще 1% припадає на роботу зі змінним графіком (це досить високі показники порівняно з іншими професійними напрямками).

У зв'язку з дефіцитом кадрів компанії-роботодавці готові брати на роботу і молодих фахівців, 61% вакансій відкриті для спеціалістів з досвідом роботи від 1 до 3 років, ще 16% компаній навіть готові навчати з нуля і не вимагають досвіду роботи, а тільки профільну освіту. Тільки чверть вакансій відкриті для фахівців, досвід яких 3-6 років.

Регіональна специфіка

Традиційним лідером є Київ. У столиці відкрито 59% вакансій. Далі традиційна п'ятірка регіонів в нетрадиційній для України в цілому послідовності - Харків, Дніпропетровськ, Донецьк, Львів, Одеса. А для програмістів регіональна специфіка виглядає ще більш показово. По-перше, в Києві їм пропонують не більше 50% вакансій. По-друге, рейтинг регіонів також змінюється. На другому (після столиці) місці Харків, потім Дніпропетровськ, на четвертому місці Львів і тільки потім Донецьк та Одеса. Така регіональна специфіка пояснюється дуже просто - концентрацією софтверних, в тому числі аутсорсингових компаній в цих містах країни.

Професійна специфікація

Більшість вакансій у цій сфері (61%), відкрито для програмістів. Тут також є вакансії для молодих фахівців (більшість пропозицій відповідають вимогам до досвіду 1-3 роки).

Найчастіше публікують вакансії для фахівців, які володіють затребуваними на ринку мовами програмування та web-based технологіями.

Зарплатні пропозиції

Програмісти - професійна категорія з однією з найвищих зарплат в Україні. Протягом півроку вакансії для програмістів не покидають топ-10 вакансій по зарплаті в цілому. Крім високих зарплат у Team leader та керівників проектів (25-30 тис. грн), у лінійних фахівців найвищий рівень оплати традиційно пропонують у вакансіях Java-developer,. Net-developer, C++ і C# програмістам (8-16 тис. грн фахівцям з досвідом роботи 3-4 роки). В цілому зарплати лінійних фахівців можуть сягати 20 тис. грн, а керівників групи - 30-35 тис. грн.

Дело
12.09.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів