Osvita.ua Вища освіта Students Life IT-фахівці - затребувана категорія на ринку праці
IT-фахівці - затребувана категорія на ринку праці

Програмісти, розробники, системні адміністратори на сьогодні найбільш затребувані фахівці

IT-фахівці - затребувана категорія на ринку праці

Інформаційні технології - ключова область на ринку праці в Україні. Програмісти, розробники, системні адміністратори на сьогодні найбільш затребувані фахівці. За деякими спеціальностями на одного фахівця може припадати до 5 відкритих вакансій.

За даними рекрутингового порталу hh.ua, всього у сфері "IT/Інтернет/Телеком" в 2012 році було відкрито 10 316 вакансій. Це 20% всіх вакансій кадрового порталу hh.ua. В середньому в місяць відкривається близько 3 тисяч нових вакансій для технічних фахівців. За кількістю пропозицій ця категорія поступається тільки категорії "Продажі", а за динамікою зростання посідає з нею перше місце.

Більшість вакансій пропонують на повну зайнятість (96%) і повний робочий день (84%). Віддалену роботу пропонують також досить часто - у 15% випадків, ще 1% припадає на роботу зі змінним графіком (це досить високі показники порівняно з іншими професійними напрямками).

У зв'язку з дефіцитом кадрів компанії-роботодавці готові брати на роботу і молодих фахівців, 61% вакансій відкриті для спеціалістів з досвідом роботи від 1 до 3 років, ще 16% компаній навіть готові навчати з нуля і не вимагають досвіду роботи, а тільки профільну освіту. Тільки чверть вакансій відкриті для фахівців, досвід яких 3-6 років.

Регіональна специфіка

Традиційним лідером є Київ. У столиці відкрито 59% вакансій. Далі традиційна п'ятірка регіонів в нетрадиційній для України в цілому послідовності - Харків, Дніпропетровськ, Донецьк, Львів, Одеса. А для програмістів регіональна специфіка виглядає ще більш показово. По-перше, в Києві їм пропонують не більше 50% вакансій. По-друге, рейтинг регіонів також змінюється. На другому (після столиці) місці Харків, потім Дніпропетровськ, на четвертому місці Львів і тільки потім Донецьк та Одеса. Така регіональна специфіка пояснюється дуже просто - концентрацією софтверних, в тому числі аутсорсингових компаній в цих містах країни.

Професійна специфікація

Більшість вакансій у цій сфері (61%), відкрито для програмістів. Тут також є вакансії для молодих фахівців (більшість пропозицій відповідають вимогам до досвіду 1-3 роки).

Найчастіше публікують вакансії для фахівців, які володіють затребуваними на ринку мовами програмування та web-based технологіями.

Зарплатні пропозиції

Програмісти - професійна категорія з однією з найвищих зарплат в Україні. Протягом півроку вакансії для програмістів не покидають топ-10 вакансій по зарплаті в цілому. Крім високих зарплат у Team leader та керівників проектів (25-30 тис. грн), у лінійних фахівців найвищий рівень оплати традиційно пропонують у вакансіях Java-developer,. Net-developer, C++ і C# програмістам (8-16 тис. грн фахівцям з досвідом роботи 3-4 роки). В цілому зарплати лінійних фахівців можуть сягати 20 тис. грн, а керівників групи - 30-35 тис. грн.

Дело
12.09.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!