Osvita.ua Вища освіта Students Life У Львові відкрили вуличний університет
У Львові відкрили вуличний університет

22 квітня на площі Ринок у Львові, з ініціативи ЛОГО «ІДЕА-Разом», відбулося перше заняття вуличного університету

У Львові відкрили вуличний університет

Це новий формат української освіти «знання – плюс, стіни – мінус», який тепер доступний і львів’янам. Таке нетрадиційне навчання показало, що студентом може стати кожен незалежно від віку, соціального стану чи матеріального статусу.

Організатори вуличного університету – представники ЛОГО «ІДЕА-Разом» зазначили, що схожих ініціатив по всьому світу є доволі багато. Формат «університетського» навчання виник ще 6 років тому в Росії. Студентів Європейського університету безпідставно вигнали з ВНЗ, не давши їм можливості навчатися далі. Як наслідок – вони почали навчатися на вулиці, під відкритим небом. Так розпочалася діяльність першого вуличного університету. Після цього виник Університет просто неба у Москві, а згодом і в українських містах – Сімферополі, Феодосії, Хмельницькому.

Першим лектором Львівського вуличного університету виступив Ярослав Грицак. У лекції на тему «Як подолати історію?» науковець зазначив, що розвиток історії безпосередньо залежить від цінностей, які побутують в тому чи іншому соціумі.

Він виокремив три найважливіші кластери, які впливають на цей процес – наявність доктрини комунізму в процесі державотворення, приналежність країни до конкретної імперії та провідну релігію країни. На думку науковця, Україні непоталанило тричі, оскільки «в нас був комунізм, ми були частиною Російської імперії і провідною релігійною традицією є східнохристиянська».

Організатори вуличного університету переконані, що навчальний заклад «просто неба» надасть хороші знання, оскільки тут навчатимуть відомі викладачі, які не виставлятимуть оцінок.

Представництво «вуличного» університету в соціальних мережах:

Освіта.ua
23.04.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!