У Львові відкрили вуличний університет

22 квітня на площі Ринок у Львові, з ініціативи ЛОГО «ІДЕА-Разом», відбулося перше заняття вуличного університету

У Львові відкрили вуличний університет

Це новий формат української освіти «знання – плюс, стіни – мінус», який тепер доступний і львів’янам. Таке нетрадиційне навчання показало, що студентом може стати кожен незалежно від віку, соціального стану чи матеріального статусу.

Організатори вуличного університету – представники ЛОГО «ІДЕА-Разом» зазначили, що схожих ініціатив по всьому світу є доволі багато. Формат «університетського» навчання виник ще 6 років тому в Росії. Студентів Європейського університету безпідставно вигнали з ВНЗ, не давши їм можливості навчатися далі. Як наслідок – вони почали навчатися на вулиці, під відкритим небом. Так розпочалася діяльність першого вуличного університету. Після цього виник Університет просто неба у Москві, а згодом і в українських містах – Сімферополі, Феодосії, Хмельницькому.

Першим лектором Львівського вуличного університету виступив Ярослав Грицак. У лекції на тему «Як подолати історію?» науковець зазначив, що розвиток історії безпосередньо залежить від цінностей, які побутують в тому чи іншому соціумі.

Він виокремив три найважливіші кластери, які впливають на цей процес – наявність доктрини комунізму в процесі державотворення, приналежність країни до конкретної імперії та провідну релігію країни. На думку науковця, Україні непоталанило тричі, оскільки «в нас був комунізм, ми були частиною Російської імперії і провідною релігійною традицією є східнохристиянська».

Організатори вуличного університету переконані, що навчальний заклад «просто неба» надасть хороші знання, оскільки тут навчатимуть відомі викладачі, які не виставлятимуть оцінок.

Представництво «вуличного» університету в соціальних мережах:

Освіта.ua
23.04.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів