Osvita.ua Вища освіта Students Life Студентські гуртожитки: куди не ходить санстанція…
Студентські гуртожитки: куди не ходить санстанція…

"Гуртожиткова романтика" - неодмінний атрибут студентського життя – часто затьмарюється брудними туалетами і обшарпаними стінами. Як виживають студенти у цих умовах?

Студентські гуртожитки: куди не ходить санстанція…

Єдина прикрість проживання у гуртожитку для студентки Національного університету "Києво-Могилянська академія" Ольги Хомети пов’язана з локацією. Часто-густо змушена-бо по дві години стирчати у заторах, аби потрапити з далекої Троєщини на заняття в Могилянку.

Санітарно-гігієнічні ж умови майбутню філологиню цілком влаштовують. "У нас чисто в туалетах, ми самі відповідаємо за свій блок. Велика перевага, порівняно з коридорною системою, що тут є простір кількох людей, за який вони відповідають. Вони хочуть жити з чистими столами на кухні? Вони витирають ці столи. Вони хочуть мати сідло на унітазі? Вони купують і оснащують свій блок всім, що вважають за потрібне", - каже Ольга.

За словами студентки, гуртожиток хоч і не новий, але у прийнятному стані. Це заслуга студентського самоврядування, що протягом років втілює проект "Могилянський гуртожиток", завдяки якому старші студенти передають цінності спільного проживання молодшому поколінню. Приміром, є усталеною практика, коли магістри щотижня перевіряють кухні на чистоту чи проводять бесіди з першокурсниками щодо правил поведінки у спільному помешканні. Також студенти беруть участь у толоках, під час яких вони висаджують дерева, облагороджуючи пейзаж спального району, що постав немов посеред пустельних дюн.

Студентка Харківського національного університету імені Каразіна Тетяна каже, що її гуртожиток "славиться" на все місто. За три роки лише її навчання гуртожиток не бачив ремонту, тож і кахлі облуплені до неможливого, і душ з туалетом – один на всіх, і з вікон нестерпно дме.

"Коли до мене приїжджають гості, усі просто в шоці: як ти тут можеш жити? Але до санітарних умов людина звикає. Тобто, коли заходжу на блок і бачу обшарпані стіни, то, по суті, я їх вже просто не помічаю і проходжу повз. Я особливо не переймаюся, тому що знаю, що за два роки житиму у зовсім іншому місці", - розповідає Тетяна.

Випускник Київського національного університету імені Тараса Шевченка Денис "за сумісництвом" - активіст незалежної профспілки "Пряма дія", одна із політичних вимог якої – гідні умови життя у гуртожитках. За його інформацією, умови проживання студентів дедалі погіршуються і за цим прослідковується певний "план".

"Такий стан студентства, коли воно вимушене дуже часто існувати на межі виживання, підпрацьовувати, витрачати весь свій час, від цього не мати жодної ініціативи – це значною мірою "заслуга" адміністрації вишів. Вони часто-густо зацікавлені в пасивному, інертному, бідному студенті, який погоджується на порушення своїх прав, погіршення умов свого навчання, аби зберегти хоча б якийсь статус-кво", - критикує він сучасний стан речей у вишах.

З власного досвіду проживання у гуртожитку Денис згадує, що ремонти можуть проводити ледь не щодва роки, та вже за півроку стіни можуть відсиріти. Настає черговий ремонт, який висмоктує значну кількість університетських грошей. При цьому, на думку активіста "Прямої дії", проблема "поганих ремонтів" полягає у непрозорості використання коштів.

Deutsche Welle
13.04.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Иван
Так, например, студенты Украины могут обратиться в "Курсовичок". Данная компания на протяжении уже нескольких лет занимается оказанием поддержки студентам, которые нуждаются в помощи по написанию разнообразных учебных работ - контрольных, дипломов, рефератов и так далее. На zakazat-kursovik.kiev.ua, ее официальном портале, вы сможете узнать об этом подробнее.
АБІТУРІЄНТКА
Народ...а у нас на Оболоні в №3...ще й дискотеки влаштовують...юххууу...скоро на Новий рік уже будемо організовувати...супер, бо в Драгоманова, все для студентів))))
Марія
Я не хочу нічого говорити на рахунок гуртожитків, які представлені у даній статті, бо сама навчаюсь в НПУ ім. М.П. Драгоманова, але хочу відмітити те, що ремонт робиться у нас в гуртожитку кожного року, нехай він не "євро", але все ж таки умови проживання в ньому досить не погані і комфорті...звісно, що, вдосконаленню не має меж і працювати завжди є над чим але в цілому...гуртожитки у нас чудові!!!!!!!!!!!!!!!!
Ярослав
Для Марія: Повністю з тобою згоден, гуртожитки НПУ - чудові, тут і вситися можна без проблем, і культ-масові заходи проводяться регулярно!!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!