Osvita.ua Вища освіта Реферати Всесвітня історія Корінні народи та расизм. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Корінні народи та расизм. Реферат

Протягом всієї історії расизм використовувався для виправдання спроб розширення границь володінь, завоювань, колонізації і встановлення панування, і він був невіддільний від нетерпимості, несправедливості і насильства

Історики й інші вчені поділяють думку про те, що в ході колонізації Нового світу мали місце крайні прояви расизму - масові убивства, насильницькі переселення, "війни з індіанцями", загибель людей від голоду і хвороб. Сьогодні такі дії називалися б "етнічним чищенням" і геноцидом. Однак ще більш жахаючим по нинішніх мірках є те, що скорення корінних народів Нового світу здійснювалося на законних підставах.

За словами Эріки-Ірен Даес, голови/доповідача Робочої групи Організації Об'єднаних Націй по корінних народах і автора дослідження, присвяченого корінним народам і їхньому зв'язку з землею, "закони" про географічні "відкриття", "завоюванні територій" і "нічийних землях" склали основу для "доктрин оволодіння чужою власністю".

Більш конкретно, у XV столітті два папських послання стали свого роду підставою для встановлення європейського панування в Новому Світі й в Африці. У Romanus Pontifex, спрямованому в 1452 році папою Николасом V королю Португалії Альфонсу V, усім нехристиянам світу з'являлася війна і конкретно санкціонувалися і заохочувалися завоювання, колонізація й експлуатація нехристиянських народів і їхніх територій.

Відповідно до послання Inter Caetera, спрямованого у 1493 році папою Олександром VI королю і королеві Іспанії після повернення Христофора Колумба з острова, названого ним Еспаньола, у Новому світлі офіційно встановлювалося панування християнства. У цьому папському посланні містився заклик до поневолення корінних народів і захопленню їхніх територій, а всі тільки що відкриті території і ті, котрі могли бути відкриті в майбутньому, розділялися нарівно, при цьому Іспанії надавалося право на захоплення територій і установлення свого панування на одній половині земної кулі, а Португалії - на іншій.

Підписаний згодом Тордесильский договір (1494 рік) передбачав переділ світу, у результаті чого більшість бразильців сьогодні говорять на португальській, а не іспанській мові, як в іншій частині Латинської Америки. Ці папські заклики так і не були анульовані, хоча представники корінних народів зверталися до Ватикану з проханням розглянути це питання.

Ці "доктрини географічних відкриттів" створили основу для "права націй", а згодом і для міжнародного права. Вони дозволили християнським народам заявляти про свої домагання на "нічийні землі" (terra nullius) чи землі, що належали "варварам" чи "язичникам". Згодом у багатьох районах світу ці доктрини призвели до того, що сьогодні багато корінних народів є залежними чи знаходяться під опікою держави, а право їхньої власності на землю може бути в будь-який час скасоване чи "анульоване" урядом.

Лідери корінних народів заявляють сьогодні про те, що той факт, що правовий титул корінних народів не надає таких же привілеїв, як і звичайне право на землю, власне кажучи є проявом дискримінації.

Австралійський адвокат Мик Додсон, що захищає права аборигенів, вважає, що концепція можливості анулювання "ущемляє права й інтереси корінного населення країни в порівнянні з всіма іншими правами й інтересами". Відповідно до законів і звичаїв корінних народів вони можуть мати лише корінний правовий титул, а відповідно до законів, уведеними згодом європейськими іммігрантами, такий правовий титул може бути анульований.

Література

1. Алтухов Ю. П. Генетические процессы в популяциях. М.: "ИКЦ АКАДЕМКНИГА" 2003.

2. Антропология. Хрестоматия под ред. В. Ю. Бахолдина, М. А. Дерягина. М: 1997.

3. Кравченко А. И. Социальная антропология. – М.: "Академический проект", 2003.

4. Антропология. Хомутов А. Е. – М.: "Феникс".

5. Эволюционная антропология: биологические и культурные аспекты. - М.: УРАО, 1999.

6. Якубов. Расизм и его корни. М.: 1999.


30.10.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!