Osvita.ua Вища освіта Реферати Всесвітня історія Східний похід Олександра Македонського. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Східний похід Олександра Македонського. Реферат

Олександр Македонський (356-323 до н. е.) є однією з найпопулярніших постатей давнини

Масштаби його завоювань, що сягали від Егейського моря до басейну Інду і від Лівійської пустині до Каспійського моря, і той короткий час, протягом якого їх було здійснено (близько 10 років), справили незабутнє враження на сучасників і зробили його героєм легенд і сказань.

Покінчивши зі своїми ворогами в Греції, Олександр почав готуватися до задуманого його батьком перського походу.

Сили, з якими Олександр у 334 р. до н. е. рушив в Азію, були загалом незначні (30 тис. піхоти, 5 тис. вершників і 160 кораблів). Але Персія за останніх Ахеменідів цілком виправдала порівняння її з колосом на глиняних ногах. Пригнічувані податками, військовою службою, сваволею правителів, підкорені Персією народи піднімали повстання, намагаючись визволитися від перського панування. Особливо сильним визвольний рух був у Єгипті.

У 334 р. до н. е., зібравши в місті Амфіполі на Фракійському узбережжі всі сили, Олександр рушив до Геллеспонту. В македонській армії Олександра були і грецькі війська (близько 7 тис. воїнів). Переправившись через Геллеспонт, армія Олександра розбила передові сили персів коло річки Гранік, що впадає в Пропонтиду. Після цієї перемоги Олександр легко оволодів малоазійськими полісами: велика частина малоазійських міст здавалася Александрові добровільно і зустрічала його як визволителя.

Тільки Мілет і Галікарнас чинили опір, і їх було взято після запеклих боїв. Завойовані міста Олександр закріплював за собою різноманітними засобами: в одних випадках залученням на свій бік демократичних верств, в інших - підтримкою жрецтва. У деяких випадках він встановлював родинні стосунки з колишніми правителями. Так, у Карії він домігся, щоб його усиновила цариця Ада.

У 333 р. до н. е., армія Олександра рушила на завоювання східного узбережжя Середземного моря - Сирії. Коли Олександр зі своїм військом вступив у міжгір'я хребта Тавру, в так звані Ворота Сирії, в тил йому вийшла вся величезна перська армія на чолі з самим царем Дарієм III. Поблизу містечка Ісса Олександрові вдалося могутнім натиском своєї фаланги і важкої кінноти викликати паніку в скупчених військах персів і здобути блискучу перемогу. Дарій втік, кинувши свій табір з усім майном, щит і колісницю. Сім'ю Дарія, яка супроводжувала його, було взято в полон.

Ця перемога Олександра спонукала перського царя почати з ним переговори про мир. Олександр відповів гордовитим посланням, у якому вимагав від Дарія беззаперечної здачі та іменував себе "володарем усієї Азії".

Дальші успіхи армії Олександра - захоплення Бібла, Сідона і потім, після шестимісячної облоги, сильно укріпленого Тіра - зробили його володарем Фінікії.

Література

  1. Александр Македонский и Юлий Цезарь; Кромвель; Ришелье; Наполеон І; Бисмарк: Биогр. повествования / Н. Ф. Болдырев (сост., общ. ред. и послесловие). - Челябинск: Урал, 1995. - 537с.
  2. Боуз Патра. Стратегическое искусство Александра Македонского: Вне времени:уроки строителя величайшей империи:Пер. с англ.. - М.: Олимп-Бизнес, 2005. - XVIII, 249с.
  3. Співак Ігор Олександрович. Олександр Македонський і зороастризм: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00. 02 / НАН України; Інститут сходознавства ім. А. Кримського - К., 2007. - 18с.
  4. Ткачов Юрій Геннадійович. Сюжет про Александра Македонського та його модифікації у світовій літературі: Дис... канд. філол. наук: 10.01. 05 / Чернівецький держ. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 1996. - 186л.
  5. Успенский Федор Иванович. История Византийской империи: Период Македонской династии (867-1057) / Л. В. Литвинова (сост., подгот. текста). - М.: Мысль, 1997. - 527с.


09.10.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!