Osvita.ua Вища освіта Реферати Всесвітня історія Англія у 1945-1951 рр.: соціальні рухи. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Англія у 1945-1951 рр.: соціальні рухи. Реферат

Соціальні рухи у Великобританії у 1945-1951 рр. Специфіка англійської правової держави

Соціальний рух в післявоєнний період не був активним. Причини цього слід шукати не тільки в успішній відбудов1 народного господарства, але і в минулій історії Англії. "Декларація прав", прийнята після 1588 р. (ще тоді була скасована офіційна цензура), "Білль про права" 1689 р. й понині служив базою існуючого демократичного порядку в країні. За права нічого боротися, вони давно стали традицією англійського суспільства, а тому соціальний рух носив економічний та антивоєнний характер.

Важливим аспектом політичного руху була боротьба за мир, проти гонки озброєнь. В 1949 р створено Англійський комітет захисту миру Під Стокгольмською відозвою було зібрано 1300 тис підписів. Розрекламована в 1951 р. програма Комуністичної партії Великобританії (КПВ) ''Британський шлях до соціалізму" була підкинута англійським комуністам Сталіним, Сама КПВ була мало-чисельною, ніколи не користувалася в Англії впливом і не мала серйозної соціальної б. ази.

Англія - країна традиційної демократії і водночас консерватизму, котрий, як це не дивно, виступає охоронцем і гарантом цієї уже геннної демократії'. Це добре простежується на діяльності такого єдиного в практиці світової державності і, здавалося б, анахронічного органу як палата лордів. Навпаки, палата лордів - особливий і невід'ємний компонент британської правової держави. В її складі - 1200 чол. Засідає не 5 разів на тиждень, як палата громад, а 4 рази. Як орган державної влади відзначається особовою гнучкістю. Необхідний кворум для проведення засідання - всього 3 чоловіки.

Палата лордів, будучи вищим апеляційним органом, повністю зберегла свою роль в судових справах. Людина, котра пройшла всі звичайні юридичні інстанції і не добилася правосудця в крайньому випадку може звернутися до лордів-суддів. Всього їх 31. Це видатні юристи їх рішення по будь якій справі - остаточні; оскарженню не підлягають

Членство в палаті лордів дає можливість висловити свою думку щодо державних справ представникам старовинних аристократичних родів, вищим ієрархам церкви, людям, чия позиція менш залежна від громадськості, партійного керівництва тощо, ніж у членів палати громад. Цілком мудра ідея довічного членства в палаті лордів.

З подання прем'єр-міністра це право присвоюється королевою за великі особисті заслуги окремим людям, як правило по завершенні їх політичної чи ділової кар'єри. В такому випадку вихід у відставку - ні забуті пенсіонери, ні хлопчики для биття. Члени палати лордів можуть брати активну участь в парламентських дискусіях.

Довічно зачисляються в палату лордів всі прем'єр-міністри, більшість членів кабінету. Лордами стають видатні громадські, профспілкові, військові діячі, люди мистецтва вчені, відомі підприємці. Сам акт по відношення до них встановлює не тільки соціальну справедливість, але й дозволяє до кінця використовувати їх розум, досвід, знання в інтересах держави та всього суспільства.

Література

  1. Історія країн Центральної та Південно-Східної Європи. - Запоріжжя: ЗДУ, 2003. - 77с.
  2. Історія країн Західної Європи нового часу. - Львів: ЛНУ, 2002. - 150с.
  3. Іваницька Ольга Павлівна: Новітня історія країн Європи та Америки (1945-2002). - Вінниця: ФОЛІАНТ, 2003. – 560 с.
  4. Газін, Володимир Прокопович: Новітня історія країн Європи та Америки 1945-2002 роки: Навчальний посібник/ В. П. Газін, С. А. Копилов; За ред. А. О. Копилова. - К.: Либідь, 2004. - 624с. - 14-53.
  5. Історія сучасного світу:Соціально-політична історія XV-XX століть: Навчальний посібник/ За ред. Ю. А. Горбаня. - 2-ге вид., доп. І перер. - К.: Вікар, 2003. - 440с. - (Київському національному університету ім. Тараса Шевченка 170 років). - 24.50.


23.09.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!