Osvita.ua Вища освіта Реферати Всесвітня історія Олівер Кромвель (коротка біографія). Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Олівер Кромвель (коротка біографія). Реферат

Олівер Кромвель народився 25 квітня 1599 року в родині небагатого пуританського землевласника Роберта Кромвеля

Після закінчення міської школи в Гентінгдоні в 1616-17 розпочав навчатися в Кембріджському університеті, але не зміг його закінчити в зв'язку з раптовою смертю батька.

Історик Грановський у своїх знаменитих "Лекціях по історії середньовіччя" писав про нього: "Кромвель не був людиною низького походження, належав до одного із самих знатних прізвищ; одержав відмінну освіту, з молодості відрізнявся похмурим і замисленим характером, який вів його до містицизму. На 17- ому році він повинен був залишити учені заняття і повернутися додому... Тут він присвятив себе читанню релігійних книг; політичних переконань у нього не було ще. У двадцятилітньому віці він зміг продовжити освіту і два роки, з 1619 по1620 рік вивчав право в Лондоні. У двадцять один років, 22 серпня 1620 Кромвель женився на пуританці Елізабет Буршьє і тривалий час займався родиною і розвитком свого маєтку.

У 1628 році він виставляє свою кандидатуру на виборах у Палату громад і стає членом англійського парламенту від Гентінгдона. Але на цьому поприщі він практично нічого не встиг, тому що в березні 1629 року Карл I розпустив парламент.

Наступні 11 років свого життя Кромвель проводить як типовий англійський землевласник середньої руки: орендує пасовища, розводить худобу. Правда й у цей період він найчастіше займається активною політичною діяльністю, зокрема в 1636-38 роках бере участь у русі в захист общинних прав селян.

У квітні 1640 року його обирають депутатом у Короткий, а в листопаді 1640-го в Довгий парламент від Кембриджу. Як пише Грановський, Кромвель брав участь у боротьбі "перших парламентів проти короля, але він не грав ролі особливої, тому що не володів красномовством, рідко виривалася в нього ясна мова, тому що в самій голові його не було ще ясності і визначеності...".

У серпні 1642 з початком громадянської війни між парламентом і королем вступає в парламентську армію в чині капітана і починає збирати загін добровольців. До цього моменту його "переконання укріпилися; він належав до людей, які вимагали необмеженої волі, і тому він робив іншим релігійним сектам презирливу терпимість; у всякій формі він бачив стиснення релігійної волі...".

При цьому Кромвель "був затятим пуританином, фанатиком віри. У Кромвеля були бачення, він проводив ночі в молитвах і щиро вірив, що його направляє сам Бог. Своїх супротивників Кромвель щиро вважав ворогами Добродійства."

Кромвель створює і навчає армію нового зразку – так званих "залізнобоких", у число яких він приймає тільки ідейних пуритан.

Бере участь у ряді битв. У серпні 1643 року стає заступником головнокомандуючого парламентським військом графа Манчестера, а в 1644 році парламент призначає його генералом парламентських військ.

У 1647 починається демократичний рух левеллерів, що вимагає продовження революції. Армія захоплює в полон короля. Кромвель переходить на її сторону і 6 серпня 1647 на чолі її вступає в Лондон. Однак потім Кромвель і вищі офіцери починають переговори з королем, і левеллери оголошують його зрадником. У жовтні - листопаді в Петні на засіданні Ради армії Кромвель бере участь в обговоренні левеллерської демократичної конституції "Народної угоди" і відкидає її. У листопаді він придушує виступ левеллерів в Уері.

Навесні 1648 він бореться проти роялістів - спочатку в Уельсі, потім здобуває перемогу при Престогоні. У вересні-жовтні воює із шотландськими роялістами на півночі, на початку жовтня вступає в Единбург і укладає мир. У січні 1649 року починається суд над Карлом I. Кромвель домагається осуди і страти короля. Незабаром Кромвель став членом Державної ради, а потім його головою.

Література

  1. Барг М. А. Велика англійська революція в портретах її діячів. – М., 1991. – с. 150.
  2. Барг М. А. Кромвель і його час. – М., 1950. – с. 86, 87.
  3. Грановский Т. Н. Лекції по історії середньовіччя. – М., 1986. – с. 237-238.
  4. Барг М. А. Кромвель і його час. – М., 1950. – с. 90.


13.07.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!