Osvita.ua Вища освіта Реферати Соціологія Функція соціального проектування. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Функція соціального проектування. Реферат

У сучасному розумінні соціальне проектування є систематичним описом соціального експерименту, однією з форм випереджаючого віддзеркалення соціальної дійсності, що містить пропозиції щодо цієї розробки на практиці

Щоб зрозуміти, що таке соціальне проектування, слід розглянути поняття "проектування" – (від сл. проект, проектувати) – позначає робити проект; – це діяльність, пов’язана зі створенням нового способу вирішення проблеми, подолання труднощів. Соціальне проектування – особливий вид діяльності, спрямований на вирішення проблем, що з’являються у житті людини та пов’язані з відносинами з іншими людьми.

У сучасному розумінні соціальне проектування є систематичним описом соціального експерименту, однією з форм випереджаючого віддзеркалення соціальної дійсності, що містить пропозиції щодо цієї розробки на практиці.

Будь-яке соціальне дійство, а соціальне проектування є моделлю дії зі своєю структурою практичної реалізації, повинно мати об’єктивні передумови, які роблять цю дію необхідним і соціально значущим.

Виділяють такі основні передумови соціального проектування:

 • Суспільна потреба у цілеспрямованій зміні і розвитку тих чи інших соціальних систем або соціальних об’єктів, їх властивостей або взаємин.
 • Соціальна необхідність у подоланні стихійного розвитку соціальних процесів і забезпечення їх спрямованості у задоволенні соціальних потреб.
 • Потреба у реалізації соціальної творчості.
 • Соціальна необхідність у планомірному, передбаченому, прогнозованому та керованому розвитку соціальних систем і процесів.
 • Потреба у створенні динамічних соціальних систем, які характеризуються збалансованістю відносин усередині самої системи і гармонізацією відносин з іншими системами.
 • Орієнтація на оптимальні форми буття соціальної системи, її ефективності, раціональності.
 • Соціальна потреба в зниженні рівня соціальної деструкції, рівня неорганізованості і нестабільності.

Призначення будь-якого соціального проекту – зміна соціального середовища, здійснення інновації.

Інновація – не просто "оновлення" (у перекл. з латинської), це свідома діяльність по конструюванню нового і його впровадження в життя на основі переосмислення попереднього досвіду.

Соціальне проектування в своїй основі припускає певні соціальні зміни, які ретельно замислюються, одержують обґрунтування, плануються. Інакше кажучи, соціальне проектування є різновидом інноваційної діяльності.

При написанні проекту, автору обов'язково необхідно відповісти на основні питання:

 • Які зміни повинні здійснитись по закінченню проекту (в якій сфері)?
 • Що конкретно відбуватиметься (коли і що потрібно зробити, з ким (колеги, партнери, учасники), яка роль у автора буде в кожному з заходів, хто може в цьому допомогти, у чому саме полягатиме ця допомога)?
 • Як те, що відбуватиметься, узгоджується із загальним планом? Яке місце у ньому займає кожен конкретний захід (з чого потрібно почати, чим закінчити, які заходи становлять основу проекту, які заходи мають другорядний характер)?
 • Чи всі поставлені цілі та завдання реалізуються через заходи?

Література

 1. Курбатов В. И., Курбатова О. В. Социальное проектирование: Учеб. пособ. – Ростов н/Д: "Феникс", 2001. – 416 с.
 2. Луков В. А. Социальное проектирование: Учеб. пособ. – 3-е изд., перераб. и доп. –М.:Изд-во Моск. гуманит. -социальн. академии: Флинта, 2003. –240 с.
 3. Соціальна робота: історія, теорія та практика: Наук. -навч. -метод. пос. / (Харченко С. Я., Кратінов М. С.): – Ч. 2. – Луганськ: Альма-матер, 2005. –307 с.


29.04.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!