Osvita.ua Вища освіта Реферати Психологія Виникнення групової психотерапії. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Виникнення групової психотерапії. Реферат

Магнетичні флюїди Ф. Меслира. "Реверсивно-надихаюча" терапія. Вклад Морено в розвиток групової психотерапії. Терапія Карла Роджерса. Соціально-психологічний експеримент

1. Магнетичні флюїди Ф. Месмера

Австрійський психіатр Франц Месмер (12934-1815) завоював популярність в Парижі тим, що лікував людей на різні психічні та соматичні хвороби. Месмер вірив, що невидимі магнетичні флюїди в атмосфері, які виділяють зірки впливають на здоров’я людини і любе порушення рівноваги флюїдах викликає хвороби.

Месмер стверджував, що процес лікування заключається в передачі флюїду від лікаря до хворого. Він збирав групи пацієнтів біля наповненого вдою дерев’яного чана із безліччю ручок. Кожний із пацієнтів тримався за одну із ручок. Одягнутий в мантію Месмер наказував своїм "магічним" жезлом до чану, якби переливаючи свої флюїди в нього. Люди починали сміятись, плакати, в деяких виникали галюцинації, підпадаючи під вплив "тваринного магнетизму", ніби поражена водою, яка тече по залізним ручкам чана.

Міжнародна комісія вчених була не згідна із Местером і звинуватила його в шарлатанстві.

2. "Реверсивно-надихаюча" терапія

Одним із перших спеціалістів практикуючих цей підхід був Джозеф Пратт - бостонський лікар, який лікував хворих на туберкульоз. Він збирав хворих в групи, розповідав їм про гігієну, необхідність відпочинку, свіжого повітря, доброї їжі. Його пацієнти вели щоденники. Пратт розглядав групову форму у лікувальній практиці як економічно вигідну і не бачив в ній терапевтичних можливостей. Тільки в 1903 р. прийшов до висновку, що в психотерапії головна роль належить групі її впливу одної людина на другу, і розробив методику групової терапії для людей які не мають соматичних порушень.

3. Вклад Морено в розвиток групової психотерапії

Перший вніс свій вклад в сучасну групову терапію – Я. Морено засновник псих одрами. Він перший застосував термін групова психотерапія. В 1931 р. заснував перший професійний журнал по груповій терапії "Impromptu". Морено сприяв в створення першої професійної організації групових психотерапевтів в 1942 р.

4. Терапія Карла Роджерса

В 50-60 роки Карл Роджерс сприяв розвитку гуманістичного напряму в психології. Він застосовував свій підхід, згідно якому терапія або консультування в центрі якого був клієнт, мала справу головним чином із спостерігаючим в даний момент з ситуативними конфліктами. Поведінка керівника групи має бути ліберальна, сконцентрована на взаємодії членів групи. Роджерс дивився на керівника групи не стільки як на спеціаліста, лікуючого клієнта, а як на рівноправного партнера, формуючого спонтанні взаємовідносини "Я – ти". Ця психотерапія допомагає психотерапевту покладатись на інтуїцію, і шукати глибоко особистісне взаєморозуміння з клієнтом.

5. Соціально-психологічний експеримент

Проведення першого соціально-психологічного експерименту приписують Триплетту. Він виміряв наскільки велосипедисти збільшують швидкість в присутності других велосипедистів. Це явище було названо ефектом "Соціально полегшення" є прикладом соціально-психологічної закономірності, яка може застосовуватись для пояснення динаміки розвитку психокорекційних груп. Прикладом впливу групи на прийняття рішень є дослідження проведене в 60 роках, яке свідчить про, що люди більш консервативні в рішеннях, які приймаються наодинці, чим ті які приймаються в ході групової дискусії. Це тенденція "ризикувати" при груповій дискусії була названа феноменом "здвигу до ризику".

Джордж Бах – піонер групового терапевтичного руху стверджував, головним образом на основі свого клінічного досвіду, що процес установлення норм розвитку комунікативних моделей, які виникають в групах вирішення проблем, мають аналоги в терапевтичних групах.


21.03.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!