Osvita.ua Вища освіта Реферати Філософія Світогляд як процес чуттєво-практичного відношення людини до світу. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Світогляд як процес чуттєво-практичного відношення людини до світу. Реферат

У рефераті розглянуто поняття світогляду, його функції та різні типи світогляду, що склалися історично

Світогляд – система принципів, поглядів, цінностей, ідеалів і переконань, які визначають направлення діяльності та відношення к дійсності окремої людини, соціальної групи, класу або суспільства в цілому.

Світогляд складається із елементів, які належать усім формам сусп. свідомості; велику роль у ньому відіграють філософські, наукові, політичні, моральні та естетичні погляди. В усіх антагоністичних сусп. велику роль у формуванні світогляду відіграє релігія. Філософські погляди та переконання складають фундамент всій системи світогляду: саме філософія виконує функції свідомості, раціонально-уявленого виявлення та обґрунтування світоглядних настанов. Головним питанням світогляду є основне питання філософії – це проблема відношення мислення до буття, свідомості до матерії. В залежності від його вирішення розпізнають два основних види світогляду:

  • матеріалістичний;
  • ідеалістичний.

Світогляд є відображенням суспільного буття. У класовому суспільстві він виражає класовий характер, де пануючим являється світогляд пануючого класу. В соціалістичному суспільстві світогляд зберігає свою класову природу, проте с. робочого класу починає виступати як світогляд всього суспільства, його науково-теоретичну і ідейно-політичну основу складає марксизм-ленінізм. В умовах соціалізму свідоме і цілеспрямоване виховання комуністичного світогляду виступає як одне із головних завдань діяльності комуністичної партії та держави.

Для якісної характеристики світогляду суттєва наявність у ньому не тільки знань. а й переконань.

Важливу роль у с. психологічних, соціально-психологічних та емоційних моментів обумовлено тим, що вони визначають риси характеру і настрою людини, а в остаточному підсумку - готовність до дії, до боротьби за принципи свого с.

Власне переконання, зростаючі на основі знань, являються джерелом активності особи, групи, класу. Тут с. стикається з мораллю.

Розрізняють типи світогляду:

  • рівень знань – світогляд повсякденного досвіду, науковий світогляд;
  • сфера життя – сусп.-політ., природно-науковий світогляд;
  • час виникнення – міфологія, релігія.


03.12.2010

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!