Osvita.ua Вища освіта Реферати Педагогіка Розробка уроку на тему: «Змінювання іменників за питаннями». Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Розробка уроку на тему: «Змінювання іменників за питаннями». Реферат

У рефераті подано розробку уроку української мови на тему «Змінювання іменників за питаннями», метою якого є ознайомлення учнів із питаннями, що ставляться до різних форм іменників, розвиток уміння спостерігати мовні явища, мислення

Мета. Ознайомити учнів із питаннями, що ставимо до різних форм іменників, розвивати уміння спостерігати мовні явища, мислення. Активізувати і поповнювати словниковий запас, виховувати любов до природи, пошану до хліба.

Обладнання: Записи на дошці, питання, таблиці до вправ 407 і 408, малюнок білочка.

Хід уроку

1. Організаційна частина.

2. Перевірка домашнього завдання.

Відкрили зошити. Чи у кожного з вас виконано домашнє завдання?

3. Хвилинка каліграфії:

  • Рр ра ро ря рв
  • Роботящі руки зерно у ріллю. Посіли.
  • Перевірити ненаголошений голосний в слові “Зерно”.
  • Дібрати синонім до слова “рілля”.
  • Розібрати за частинами мови, членами речення. Встановити зв’язок слів у реченні.

4. Актуалізація опорних знань. Повторення ознак іменника (фронтально):

  • Що означають іменники?
  • Назвами чого є іменники? (Істот, неістот).
  • Якими бувають іменники? (Власними, загальними).
  • Якого роду бувають іменники? (Ч.р., Ж.р., С.р.)

5. Повідомлення теми і мети уроку.

Іменники, зв’язуючись у реченні з іншими словами, змінюють своє закінчення, тобто вживаються в різній формі. Зміна закінчень іменників називається відмінюванням, або зміною іменників за питаннями. Це і буде темою нашого уроку.

6. Робота над новим матеріалом.

Наприклад, слово “книга” має різні форми: книга, книзі, книги, книгу, книгою, у книзі.

Форми одного й того ж слова треба відрізняти від інших, спільнокореневих слів, які різняться і за будовою, і за значенням: книжка, книгарня.

Робота з текстом (запис на дошці).

Виправте помилки, позначте закінченні різних формах іменника руки:

  • У роботі не жалій (руки).
  • Хвала (руки), що пахнуть хлібом.
  • Майстер на всі (рука).
  • Працьовитими (руки) весь світ тримається.
  • Знання у (руки) не носити.
  • Дібрати спільнокореневі слова до слова (руки).
  • Розповідь учителя з порою на наочність.
  • До іменника в гостину завітала вся родина.
  • Ось один питає хто ти? що ти?
  • Хоче він про наслідки роботи
  • І про тебе чути лиш похвали,
  • Щоб тебе як приклад називали.
  • Другий доскіпує свого –
  • Хоче знати він: кого? чого?
  • І про тебе знать, якого роду,
  • Що немає роду переводу.
  • Все третій дасть – не жаль йому,
  • Але хоче знать: кому? чому?
  • Знать про тебе, гожого на вроду,
  • Що даєш і ти свому народу?
  • У четвертого свої потреби:
  • Він – кого? і що? – питає в тебе.
  • І кого всі ми за друзів маєм,
  • Що друзі роблять нам взнаєм?
  • А п’ятий хоче знать: ким? чим?
  • У труді орудуй разом з ним.
  • Хоче знать: що здатний ти утнути?
  • Чим ти сильний? Ким ти хочеш бути?
  • Робота з підручником.

Вправа 407. Учні читають текст вправи.

Пригадайте, які ви знаєте приказки, прислів’я про хліб? Робота з таблицею (на дошці):

  • Печеться (що?) хліб;
  • купити (чого?) хліба;
  • завдячуємо (чому?) хлібу;
  • шануємо (що?) хліб;
  • зустрічаємо (чим?) хлібом;
  • калина (на чому?) на хлібі.

Вправа 408. Виділення словосполучень зі словом білка. Робота з таблицею (на дошці):

  • Вистрибнула (хто?)...;
  • хвіст (у кого?)...;
  • допоміг (кому?)...;
  • стерегли (кого?);
  • рушити (за ким?)...;
  • шубка (на кому?)....

Розвиток зв’язного мовлення. Ми виконували вправу, в якій йшла мова про білочку. Спробуємо описати її зовнішній вигляд за таким планом.

План:

  • Де живе білка?
  • Яке у неї хутро?
  • Які у білочки очі? вуха? мордочка?
  • Який у неї хвіст?
  • Які білка має звички?

Робота над граматичним визначенням:

  • Назвою чого є іменник хліб (Неістот)
  • Які питання ставимо до назв неістот?
  • Назвою кого є іменник білка? (Істот).
  • Які питання ставимо до назв істот?
  • Формування правила.
  • Читання правила з книжки.

Вправлення у постановці питань до іменників. Вправа 409. (усно).

7. Підсумок уроку:

  • Гра “Ланцюжок”.
  • Прочитати іменник з запитанням “ланцюжок”.
  • Парта, зошит, вікно.
  • Що ми вивчали на уроці?
  • Які питання ставимо до іменників назв неістот?
  • Які питання ставимо до іменників назв істот.

8. Домашнє завдання: Вправа 409 (2) ст. 175.


24.01.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!